Announcement

Collapse
No announcement yet.

Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

    http://www2.pictures.gi.zimbio.com/O...sC9qMbzCbl.jpg

    ovde nema ni masti ni misica, ovo su same kosti, a maratonci su u pitanju ... ?
    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

    Comment


    • #47
      Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

      Originally posted by SemaMare
      http://www2.pictures.gi.zimbio.com/O...sC9qMbzCbl.jpg

      ovde nema ni masti ni misica, ovo su same kosti, a maratonci su u pitanju ... ?
      Što je pisac htio reći?
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #48
        Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

        Originally posted by kelly
        Originally posted by SemaMare
        http://www2.pictures.gi.zimbio.com/O...sC9qMbzCbl.jpg

        ovde nema ni masti ni misica, ovo su same kosti, a maratonci su u pitanju ... ?
        Što je pisac htio reći?
        da kazem da su sprinteri masivniji,ali i masniji od maratonaca
        ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
        Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

        Comment


        • #49
          Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

          Nisi u pravu, šprinteri imaju manji bf od maratonaca:

          http://www.building-body.com/6_razloga- ... tivan.html

          http://www.building-body.com/6-razloga- ... 2-dio.html
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #50
            Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

            ovo moze a i ne mora da znaci, ima dosta irealnih stvari u ovim stavkama al ajd,.. nemam vremena za prepiranja sad, idem
            ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
            Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

            Comment


            • #51
              Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

              Originally posted by kelly
              Originally posted by 5q4t
              Originally posted by chagall
              povečava adrenalinski stres šta uzrokuje maščenje , teže dobijate mišičnu masu...kada trenirate duže od 2mj aerobno dolazite do maximuma i tada se pojačavaju navedeni efekti
              aha zato su svi maratonci tako masni, ali mi to zapravo ne vidimo?
              Maratonci imaju više masti nego šprinteri, ne znam šta ti tu nije jasno?
              Ali imaju kladimo se manje od prosjecnog covika koji trenira anaerobni intervalni trening.

              jesi kad radio sa maratoncem, jesi mozda vidio njihovu prehranu?

              ali opet nebitno, mozda sam u krivu.


              samo ne volim te clanke o razno raznim stvarima tipa mrsavljenja.

              tijelo se adaptira na program kojim se bavis, ako trcis dionice od 30km tjedno tako ces i izgledati.

              isto ako radis samoubojice, drugacije stvari drugacije price.


              ali onaj ko kaze da prosjecan rekreativac nece gubit salo ako radi aerobni trening ne znam sto da kazem na to...

              Comment


              • #52
                Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                Originally posted by SemaMare
                ima dosta irealnih stvari u ovim stavkama
                Nema ništa irealno u ta dva članka, sve je dobro napisano, u što sam se i sam uvjerio u praksi.
                Dugotrajno trčanje tim nekim laganim-srednjim intenzitetom čini organizmu više štete nego koristi. Znaš li da nogometaši ne smiju trčati više od 7 minuta u komadu, zato što gube brzinu i eksplozivnost itd.

                To je isto kao da cijeli život dižeš iste težine u teretani. Dođeš prvi put u teretanu i digneš u benchu 50 kg, i cijeli život benčaš 50 kg, ima li to smisla, nema, isto tako nema smisla cijeli život trčati istim laganim intenzitetom.
                Na svakom treningu treba dati maksimum, jedino tako možeš napredovati i imati koristi od treninga.
                Ako želiš trčati sat i pol, onda odradi HIIT šprinteve ( 10-15 min zagrijavanje i razgibavanje i 10-15 min šprinteva) i onda još brzo hodaš 60 minuta. To je stoput bolje nego trčati sat i pol srednjim intenzitetom.

                Originally posted by 5q4t
                Ali imaju kladimo se manje od prosjecnog covika koji trenira anaerobni intervalni trening.
                Originally posted by 5q4t
                ali opet nebitno, mozda sam u krivu.
                Sigurno si u krivu. Intervalni trening troši više sala nego jednolično trčanje.

                Originally posted by 5q4t
                tijelo se adaptira na program kojim se bavis
                Slažem se, zato i nema koristi od trčanja jer se tijelo navikne i sve manje troši salo. Tijelo se ne može naviknuti na šprinteve jer svaki put daješ svoj maksimum.

                Originally posted by 5q4t
                ali onaj ko kaze da prosjecan rekreativac nece gubit salo ako radi aerobni trening ne znam sto da kazem na to...
                Ja sam već rekao; čovjek nije perpetum mobile i svaki rad troši energiju, ali tijelo se navikava i troši sve manje energije za isti rad a mišići se smanjuju, a to znači da ćeš od trčanja gubiti samo mišiće a salo će ostati kako je.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #53
                  Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                  e ljudi,nedavno san krenia u teretanu ..iman 1.83cm i 80 kg,bf mi je 15%...tija bi to spustit na nekih 10%...s tin da radin i masu...koji je najbolji nacin??

                  Comment


                  • #54
                    Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                    Početnici mogu u isto vrijeme i dobivati na mišičnoj masi i gubiti masti. Za početak samo utezi, a onda se moraš odlučiti da li ćeš na definiciju, ili nastaviti sa nabijanjem mase.
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • #55
                      što bolje utjece na skidanje sala sa trbuha i ocenito masti

                      što bolje utjece na skidanje sala sa trbuha i opcenito masti ?
                      sprintevi ili voznja bicikle
                      zato sta iman ovakav program pa nzn kakvu bi aktivnost stavio
                      pon:biceps,prsa
                      uto:noge,trbusni
                      sri:/
                      cet:trbusni,ramena
                      pet:triceps,leda
                      sub:/
                      ned:/
                      koju aktivnost da stavim u slobodne dane,jer iman viska sala,a htio bih postici definiciju...

                      Comment


                      • #56
                        Re: što bolje utjece na skidanje sala sa trbuha i ocenito masti

                        http://www.building-body.com/Koja-kardi ... masti.html

                        Comment


                        • #57
                          Re: što bolje utjece na skidanje sala sa trbuha i ocenito masti

                          Zanemarimo činjenicu da ti je raspored treninga manjkav (ramena, trbušni-WTF kakav je to trening dan?), možeš raditi i jedno i drugo.

                          Sprintevi ubrzavaju metabolizam i potiču veću potrošnju kalorija ijekom cijelog dana.
                          Low-intensity cardio vježbe direktno tope mast (ukoliko se izvode na pravilan način i u pravilno vrijeme).

                          Comment


                          • #58
                            Re: što bolje utjece na skidanje sala sa trbuha i ocenito masti

                            Slažem se trebo bi podebljat taj trenig žgoljav je... :happy-smileygiantred:

                            Comment


                            • #59
                              Re: što bolje utjece na skidanje sala sa trbuha i ocenito masti

                              Prema najnovijim istraživanjima brzo trčanje, 10 min, pa 5 min lagane šetnje da mišiči ostanu topli, pa opet 10 min brzo trčanje.
                              Dosad uvrježeno mišljenje da trčanje umjerenim tempom najbolje djeluje na skidanje
                              sala naročito sa stomaka se pokazalo krivim.
                              10 min brzog trčanja je ekvivalent 60 min trčanja umjerenim tempom.

                              Comment


                              • #60
                                Re: što bolje utjece na skidanje sala sa trbuha i ocenito masti

                                Originally posted by sencha
                                10 min brzog trčanja je ekvivalent 60 min trčanja umjerenim tempom.
                                Možda u smislu potrošnje kalorija, da.
                                Međutim, kalorije utrošene za brzo trčanje će energiju uzeti iz mišićnog glikogena (anaeroban rad), dok će trčanje laganim tempom kalorije uzeti iz masti (aeroban rad).

                                Comment

                                Working...
                                X