Announcement

Collapse
No announcement yet.

Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

    Originally posted by dax15 View Post
    pozdrav, imam problema sa salom oko struka :/ imam 16 godina, visok sam 172cm i imam 68kg, zelio bih smrsaviti, odnosno maknuti to salo oko struka i dobiti malo misicne mase sto mi vi preporucate, kada i kako trenirati,kojim intenzitetom i koliko puta dneveno-tjedno? hvala,puno volio bih da do 9 mjeseca se izklesam kako spada
    Stisnut zube, srediti prehranu do najsitnijeg detalja i trcati ujutro natašte, a masu ces onda kasnije...
    I intenzivno trenirati... da se u 45 min ubiješ...

    Comment


    • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

      cek, cek...
      trcanje ujutro nataste?
      kakvo trcanje pobogu? mislis na LI cardio (koji je vise brzo hodanje) ili HIIT?
      prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

      Comment


      • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

        Originally posted by Coffey View Post
        cek, cek...
        trcanje ujutro nataste?
        kakvo trcanje pobogu? mislis na LI cardio (koji je vise brzo hodanje) ili HIIT?
        Moj cardio natašte je bio pri pulsu između 130 i 140, odabrao sam 133, što je u mom slucaju i slucaju moje forme bilo tako da sam prvih pola sata znao trcati pri brzini od 10.5-11 km/h tek zadnjih 10-15 minuta bi pao na 9.5 km/h, što bi u konačnici ispalo za 45 minuta oko 7.5 kilometara .... Puls diktira tempo...

        Comment


        • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

          ok, ok... to je stvar forme, provjeravam da ne bi covjeku savjetovao trcanje ujutro, a on shvati da se radi o HIIT-u.
          meni je LI cardio hodanje na 6,5 km/h, pri pulsu oko 120, a trcati ne smijem jerbo bi me stara ubila od nabijanja (imam traku za trcanje u svojoj sobi na katu, a ispod mene je dnevni boravak).

          HIIT se radi poslije dva obroka UH i s pwm. nikako nataste...
          prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

          Comment


          • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

            Originally posted by Coffey View Post
            ok, ok... to je stvar forme, provjeravam da ne bi covjeku savjetovao trcanje ujutro, a on shvati da se radi o HIIT-u.
            meni je LI cardio hodanje na 6,5 km/h, pri pulsu oko 120, a trcati ne smijem jerbo bi me stara ubila od nabijanja (imam traku za trcanje u svojoj sobi na katu, a ispod mene je dnevni boravak).

            HIIT se radi poslije dva obroka UH i s pwm. nikako nataste...
            Najefektivnije sagorijevanje masnog tkiva je natašte.
            "Your body is your biggest artwork."

            DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
            DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
            BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

            SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

            https://www.facebook.com/MBbodybuilding

            Comment


            • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

              Pozz..

              Počeo sam vježbati početkom godine,imao sam 102 kg, 187 visok. čisto onako u garaži bajk,vreća,trbušnjaci.... rastezanje..itd.
              Prije 3 mj, "dobio" sam Rushfit od George st.pierre-a, onih 6 DVD-a sa svakakvim vježbama,pa se eto toga držim u zadnje vrijeme.Prehranu sam promjenio,jedino me meza navećer malo muči ...sad sam na 87 kg, salo se topi ,ali trbuh najsporije....ali ide,zanima me da li da odtrčim nakon intenzivnog treninga i rastezanja ,hoće li bit bolje po pitanju "trbuha"jel....?
              e da... što se nadutosti donjeg dijela trbuha tiće.... jel to nekog mučilo , pa da je slučajno riješio....?
              Ma može svako tolko , nije bed

              Comment


              • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                Originally posted by greenfly View Post
                Pozz..

                Počeo sam vježbati početkom godine,imao sam 102 kg, 187 visok. čisto onako u garaži bajk,vreća,trbušnjaci.... rastezanje..itd.
                Prije 3 mj, "dobio" sam Rushfit od George st.pierre-a, onih 6 DVD-a sa svakakvim vježbama,pa se eto toga držim u zadnje vrijeme.Prehranu sam promjenio,jedino me meza navećer malo muči ...sad sam na 87 kg, salo se topi ,ali trbuh najsporije....ali ide,zanima me da li da odtrčim nakon intenzivnog treninga i rastezanja ,hoće li bit bolje po pitanju "trbuha"jel....?
                e da... što se nadutosti donjeg dijela trbuha tiće.... jel to nekog mučilo , pa da je slučajno riješio....?
                Salo na donjen dijelu trbuha je najtvdokornije....kod sviju.
                Pierrov Rushfit je program slican p90x ako s ene varam? Isti princip, upališ video, gledaš i radiš? Ako da, intezivni trening potroši zalihe glikogena, te ako ideš radit Rushfit nakon njega, salo će se topiti brže i odma, naravno. Ali s obziron da je Rushfit sam po sebi intezivan, sa salom će i mišić puno propatit i izgubit ćeš i njega. Tako da mislim da nije to baš pametno, drži se cardia nakon intezivnog treninga.

                Napomena da intezivan trening može biti i taj Rushfit
                Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                Comment


                • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                  da... to sam i mislio ... jer iskreno nakon rushfita, a pogotovo" Rushfit Full Body Strength and Conditioning Dvd-a " neam snage za prnit ... ali probat ćemo jedno vrijeme pa javim.... fala...
                  Ma može svako tolko , nije bed

                  Comment


                  • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                    Zaboravih....

                    Da li da odradim "cool down" ili istezanje nakon rushfita ili nakon trčanja ?
                    Ma može svako tolko , nije bed

                    Comment


                    • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                      Originally posted by greenfly View Post
                      Zaboravih....

                      Da li da odradim "cool down" ili istezanje nakon rushfita ili nakon trčanja ?
                      Na kraju treninga, da se ne oduzima vrijeme cardia.

                      Pitanje; Jel mi se isplati raditi cardio recimo dnevno uru vrimena? Ujutro (ako je dan kad radim HiiT) napravin cardio natašte, pa negdi popodne taj cardio od 60-90 minuta pa navečer trening (Teretana ili Hiit, ovisi o danu...)

                      ?
                      sa tim samim cardiom ispadne oko 14 treninga tjedno, 6 dana treniranja bez nedjelje. Znam da je VJ radio i po 12 sati cardia dnevno u nekim slučajevima, pa me zanima jel ovo malo previše aktivnosti?
                      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                      Comment


                      • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                        zašto se uspoređuješ s VJ? on je "profesionalac" i sigurno nije (bia) natural


                        pa jednostavno radi cardio na prazan želudac i bit će ti dovoljno (uz sređenu prehranu)
                        "What the mind believes the body achieves."

                        Comment


                        • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                          Originally posted by bot1950 View Post
                          zašto se uspoređuješ s VJ? on je "profesionalac" i sigurno nije (bia) natural


                          pa jednostavno radi cardio na prazan želudac i bit će ti dovoljno (uz sređenu prehranu)
                          Navedeno čisto radi primjera, ničeg više.

                          Kraj je defke pa povečam aktivnosti malo, ne znan jel se isplati ovaj cardio radit?
                          Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                          Comment


                          • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                            hah, a najbolje ti je probat pa vidit
                            "What the mind believes the body achieves."

                            Comment


                            • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                              Defintivno previše kardija u danu, toliko kortizola će ne samo "pojesti" mišiće nego i blokrati fat burning, maximalno što ti je dovoljno je 1 LI kardio na tašte + trening s utezima ili LI kardio na tašte + HIIT, ako si ektomorfne tjelesne građe možda bi bila puno bolja varijanta uopće na tašte niti ne raditi kardio nego u toku dana odraditi HIIT ne duži od 30 min i trening s utezima koji prvenstveno mora biti intenzivan!
                              Bolja varijanta bi bila na kraju defa "igrati se" s makronutrijentima, npr. ako si cijelo vrijeme bio na niskom unosu carbsa probaj ih 2 tjedna značajno povećati, fat burning će biti znatno bolji zbog metaboličkog učinka, odnosno ako ti se je tijekom dijete "usporio" metabolizam od niskog unosa carbsa ova 2 tjedna visokog unoso carbsa će ga i više nego vratiti na maximum!

                              Jakšićeve teorije o cjelodnevnom hodanju po školi palile bi da ne postoji hormoni u tijelu i ostali principi koji sve reguliraju u tijelu! Da odrediš koliko imaš špeka u tijelu i to podjeliš sa satima kardija koji su potrebni da se potroši,, značilo bi da na isti način možeš i izračunati količinu mišića i dodati još kardija pa ako hoćeš samo hodaš dovoljno i "nestaneš" ostane koža, kosti i organi, je, to bi išlo da nema hormona u tijelu koji dosta toga reguliraju.

                              Comment


                              • Re: Skidanje sala oko struka - HIIT ili cardio do 70%?

                                Originally posted by TitanGym_BP View Post
                                Defintivno previše kardija u danu, toliko kortizola će ne samo "pojesti" mišiće nego i blokrati fat burning, maximalno što ti je dovoljno je 1 LI kardio na tašte + trening s utezima ili LI kardio na tašte + HIIT, ako si ektomorfne tjelesne građe možda bi bila puno bolja varijanta uopće na tašte niti ne raditi kardio nego u toku dana odraditi HIIT ne duži od 30 min i trening s utezima koji prvenstveno mora biti intenzivan!
                                Bolja varijanta bi bila na kraju defa "igrati se" s makronutrijentima, npr. ako si cijelo vrijeme bio na niskom unosu carbsa probaj ih 2 tjedna značajno povećati, fat burning će biti znatno bolji zbog metaboličkog učinka, odnosno ako ti se je tijekom dijete "usporio" metabolizam od niskog unosa carbsa ova 2 tjedna visokog unoso carbsa će ga i više nego vratiti na maximum!

                                Jakšićeve teorije o cjelodnevnom hodanju po školi palile bi da ne postoji hormoni u tijelu i ostali principi koji sve reguliraju u tijelu! Da odrediš koliko imaš špeka u tijelu i to podjeliš sa satima kardija koji su potrebni da se potroši,, značilo bi da na isti način možeš i izračunati količinu mišića i dodati još kardija pa ako hoćeš samo hodaš dovoljno i "nestaneš" ostane koža, kosti i organi, je, to bi išlo da nema hormona u tijelu koji dosta toga reguliraju.
                                mega dozing vitamina c ??
                                Originally posted by darios
                                pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                                Comment

                                Working...
                                X