Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    pa stvarno si se raspisao eto na istom smo treniramo ca godinu i pola...koji mj sim-tam........mislim tesko je biti pametan....milion savjeta,a opet sve ovisi o tome tijelu......zasto ne probas ovako....tako ja radim kada radim trening tipa jedna ili vije misicne skupine sa pauzama izmedu serija....poslije svake serije napravim trbuh...recimo jedan tjedan jednu vjezbu ili svaki dan drugu....npr. poslije svake serije bez obzira sta radis napravis 10-12 rolanja na kotacu i tako cijeli tjedan tu vjezbu ili mjenjaj vjezbeali da ti bude trbuh znaci poslije svake serije...ni ne opazis prakticki da ga radis jer ti je u pauzama,a opet si napravio puno.....ili u kruznom trening zadnja vjazba kruga mi je uvijek trbuh....tako da ispadne da napravim 150 ponavljanja za trbuh.....sto se plank-a tice nikad ga nisam radio....vjerujem da pomaze,ali mislim da je opcenito bolje radit za trbuh gdje radi cijeli core...ah da i zaboravio sam reci sto jos radim i sto mi je super za trbuh....mislim da se zovu Superman push ups..... https://www.youtube.com/watch?v=TwXPklkR8ws bez brige osjetit ces dolji dio leda pa budi spreman na tvom mjestu bih se potrudio radit vjezbe akle koje su mozda malo teze i zahtjevnije od samih trbusnjaka (klasicnih ili ovoako-onako kako se vec svi zovu) i radio bih ako mogu preko 15-20 ponavljanja sa opterecenjem.....mislim da bi ti trebali onda iskocit....da se razumijemo i ja imam sala dosta pogotovo na bokovima,ali opet mi se vide.....osobno mislim da je do vjezbi koje radim....

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Dominik, zahvaljujem na savjetima i korisnim linkovima. Nagradit cu te jos jednom slikom i to ovoga puta pod dnevnim osvjetljenjem. Ruku na srce, ima tu dosta sala. Jos to kod mene genetski kvalitetno ostaje na bokovima.

    523236788.jpg

    Originally posted by neuk View Post
    Koliko se sjecam treniras 5 puta tjedno i dva-tri kardija?
    Pet treinga sedmicno, no u posljednje vrijeme bez kardija. Povecao sam intenzitet, minimalno smanjio volumen i poceo jesti vise da vidim sta ce se desiti. Sta se desilo? Bolji rezultati nego prije kada sam bio u deficitu pri kojem sam drilao tijelo velikim volumenom i aerobnim vjezbama. Dobio sam komentare da sam oderaniji nego prije.

    3 puta tjedno radis izolacijske vjezbe za trbusne, ostala dva treninga radis plank, a kada je kardio radis takoder plank?
    Stomak radim ponedjeljkom, srijedom i petkom. Nakon svakog treninga u sedmici radim plank (to je dakle pet plankova sedmicno), a ako su to jedan od ova tri dana onda plank radim nakon sto uradim stomak. Nekada sam nakon svega toga izlazio vani i trcao. To su bili dani kada sam stekao enormnu kondiciju koju i dan danas imam i to jos jacu.

    Dakle, to je 6 puta tjedno vjezbe za trbusne. Koliko napravis ponavljanja u toj jednoj minutu za pojedinu vjezbu?
    Fakticki tako ispada, ali ja to ne ubrajam kao sest puta sedmicno. Ne brojim nikada koliko radim ponavljanja, ali ti mogu reci da je taj broj iz sedmice u sedmicu veci i veci u toj minuti.

    Kada se uzme u obzir sto si prethodno na forumu pisao za treninge, ispada da imas veci volumen treninga za trbusne nego za druge misicne skupine? Zasto?
    Nije veci volumen. Taj abs-workout mi uopce ne predstavlja nikakav problem, a jos ga radim nakon iscrpljujucih treninga. To govori u prilog moje kondicije. Nekada sam stomak radio pet puta sedmicno, pa smanjio na cetiri. Sada smatram da je tri puta optimalno uzevsi u obzir da sam povecao tezine. To me je poguralo jer tijelo sada maksimalno trosi zalihe. Upravo je to ono sto nikada nisam razumio, odnosno sto nikada nisam zelio da probam iako sam svjestan toga. Uostalom sada ga pogadjam i indirektno jer sam povecao tezine na compound vjezbama.

    Ima ona poznata recenica: "Would anyone with any knowledge of exercise science do 500 reps a day of leg work to maximize development of their quads? If not, then what's the rationale for doing so for the abs?"
    Kao sto sam vec naveo, ne smatram da je to previse volumena za stomak jer su to jednostavne vjezbe (iskusnijim, naravno). Uostalom, ono sto je meni pomoglo za taj core uopce prije nego sto sam poceo trenirati s utezima je vrtoglavi broj sklekova, propadanja i zgibova. Forsirao sam taj bodyweight preko svih granica. Danas mi ne treba spotter kada radim potiske teskim bucicama jer imam dovoljno snazan core da se borim s njima (tako ga jos i dodatno jacam). Mozda je to greska, ali zasad nije bilo problema. Cak ne bacam bucice nego ih fino vracam onim zadnjim atomima snage.

    Smatram da trbusne treba raditi na nacin: 4-5 serija po 10-12 ponavljanja i 1-2 max plank izdrzanja sve po 2-3 puta tjedno. Osobno mi nikada iznad toga nije trebalo, jer trbusni se indirektno pogadjaju i na drugim misicnim skupinama. Jest da tada vise djeluju kao stabilizatori i manje su podlozni hipertrofiji nego na izolacijskim vjezbama. Takoder nije isto napraviti 10 ponavljanja klasicnih crunches ili leg raises, stoga je i izbor vjezbi bitan.
    Dijelim misljenje sa tobom i planiram poceti trenirati stomak na taj nacin kada odlucim da se totalno srezem (mozda iduci mjesec, vidjet cu kako ce ovaj program sada ici, zadovoljan sam kako se razvija).

    Kako se ti osjecas kod tvog treninga? Zamor je sigurno prisutan, intenzitet i volumen su veliki, ali vidis li napredak u njihovoj velicini? Probaj razgraniciti utjecaj prehrane od treninga trbusnih pa odgovori objektivno
    Zavisi. Oznojim se kao ovca i popijem po 1,5 litar vode svaki trening, ali vrlo mi se cesto desava da trbusne osjetim samo par minuta nakon treninga. Nakon toga kao da nista nije bilo, ali napredak je itekako prisutan. Kako god uvijek ih osjetim. Cesto i kada radim zgibove. Ponekad uradim i L sit ili zgibove s ispruzenim nogama. Zavisi od raspolozenja, ali uglavnom drzim se gore navedenog programa. Vjerovatno bih napredao na stomaku da radim to sto ste ti i Dominik napisali, a to cu vrlo vjerovatno upraznjavati za koji period.

    Vec dva mjeseca jedem sta hocu (sada upravo jedem kikiriki i cokoladu), naravno i dalje gledam kalorijski unos koji je prilicno uredan, ali hrana koja ga gradi moze biti puno cistija, medjutim kada jedem samo cistu hranu u tom kalorijskom omjeru nisam mogao napredovati. Po onome sto sam ja izracunao meni je potrebno 3500kcal za odrzavanja, a ja sam na nekih 2100-2300kcal, sto znaci da bih bankrotirao kada bih unosio 3500kcal hranom koja je totalno cista.

    Fakticki moj trening stomaka je samo usput. Pravi core bi tek trebao doci do izrazaja kada se pocnem pridrzavati ozbiljnijeg pristupa njemu. Ja sam zadovoljan uzimajuci u obzir na sta sam licio prije godinu i po, te da sve radim na svoju ruku uz cinjenicu da sam dugo jeo kako ne treba i kasno krenuo trenirati utezima, ne slusajuci nista i nikoga. Unatoc svemu tome postigao sam nesto zahvaljujuci volji i krvavoj disciplini unatoc velikim obavezama. Jednostavno kada nesto hoces to i postizes.
    Attached Files
    Last edited by Argentum; 29-03-15, 13:30.

    Leave a comment:


  • neuk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Argentum View Post
    Fakticki imam vrlo jednostavan trening za stomak koji radim tri puta sedmicno nakon nekog od treninga. Traje intenzivno sest minuta i ima sest vjezbi (svaka po minutu, sve zaredom bez pauze). Medjutim, najvise sam ga pogodio bodyweight i compound vjezbama. Takodjer i plankom kojeg redovno radim u trajanju od tri minute nakon svakog treninga i kardija.

    Ovako izgleda taj program.

    1. High Plank Knee To Elbow
    2. Lying Leg Raise + Crunch
    3. High Plank Shoulder Touches
    4. Lying Leg
    5. Double Crunch + Leg Spread
    6. Russian Twist

    Plank tri minute nakon toga.
    Morati ces mi razjasniti nesto
    Koliko se sjecam treniras 5 puta tjedno i dva-tri kardija? 3 puta tjedno radis izolacijske vjezbe za trbusne, ostala dva treninga radis plank, a kada je kardio radis takoder plank? Dakle, to je 6 puta tjedno vjezbe za trbusne. Koliko napravis ponavljanja u toj jednoj minutu za pojedinu vjezbu?
    Kada se uzme u obzir sto si prethodno na forumu pisao za treninge, ispada da imas veci volumen treninga za trbusne nego za druge misicne skupine? Zasto?

    Ima ona poznata recenica: "Would anyone with any knowledge of exercise science do 500 reps a day of leg work to maximize development of their quads? If not, then what's the rationale for doing so for the abs?"

    Smatram da trbusne treba raditi na nacin: 4-5 serija po 10-12 ponavljanja i 1-2 max plank izdrzanja sve po 2-3 puta tjedno. Osobno mi nikada iznad toga nije trebalo, jer trbusni se indirektno pogadjaju i na drugim misicnim skupinama. Jest da tada vise djeluju kao stabilizatori i manje su podlozni hipertrofiji nego na izolacijskim vjezbama. Takoder nije isto napraviti 10 ponavljanja klasicnih crunches ili leg raises, stoga je i izbor vjezbi bitan.

    Kako se ti osjecas kod tvog treninga? Zamor je sigurno prisutan, intenzitet i volumen su veliki, ali vidis li napredak u njihovoj velicini? Probaj razgraniciti utjecaj prehrane od treninga trbusnih pa odgovori objektivno

    Leave a comment:


  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    evo tu nades mozda sta jos mozes..... https://www.youtube.com/watch?v=POdzasJklxw meni je kul ova pike roll over ili tako nesto

    Leave a comment:


  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Argentum View Post
    Nije dnevna svjetlost pa se gubi na detaljima, ali sigurno necu nista puno vise dobiti od ovoga.

    [ATTACH=CONFIG]19425[/ATTACH]

    Imam problema sa salom na bokovima. Dok ne odem na blitz dijetu rijesit ga se necu. Jedino da probam biti dva mjeseca na strogom rezimu i teskom deficitu uz teski trening inteziteta.



    Fakticki imam vrlo jednostavan trening za stomak koji radim tri puta sedmicno nakon nekog od treninga. Traje intenzivno sest minuta i ima sest vjezbi (svaka po minutu, sve zaredom bez pauze). Medjutim, najvise sam ga pogodio bodyweight i compound vjezbama. Takodjer i plankom kojeg redovno radim u trajanju od tri minute nakon svakog treninga i kardija.

    Ovako izgleda taj program.

    1. High Plank Knee To Elbow
    2. Lying Leg Raise + Crunch
    3. High Plank Shoulder Touches
    4. Lying Leg
    5. Double Crunch + Leg Spread
    6. Russian Twist

    Plank tri minute nakon toga.
    uh stari koji nazivi....nist od toga ne znam sta znaci hahhahaha......po mom misljenju revise tbusnjaka ako sam uopce skuzio sta je sta.......mozda probaj....ono na kotacu......prvo na koljenima pa onda iz stojeceg polozaja kad ces moci....pa ako imas one vrece za ruke ili da visi za sipki za zgibovei dizes noge,ali iznad paralele tako da i kukove podizes gore....ja ih dize skoro do glave.....onda ono sta bruce lee radi...mislim da se dragon flag ili tako nesto...rukama se se drzis iznad glave za bench klupu.noge sto vise gore i onda ih spustas ali samo da ti lopatice dodiruju klupu ne cijela leda i spustis do kud mozes i onda gore..... https://www.youtube.com/watch?v=lLMjy7QOAX4 ako radim klasicne trbusnjake onda radim da drzim sipku u polozaju kao kod bench,lezim i dizem gornji bio tijela sa sipkom iznad glave stalno ...kontroliram sipku dakle da ne ide u bilo kojem smjesu....ruke zakljucanje i korigiram tijelom....eto to su neke koje ja radim.....nista mislim od ovoga sta si nabrojao....mislim da tako bolje cijeli core vjezbar i unutranje trbusni zid koji pomaze onda izbacit van vaski rbusne misice.....nadam se da sam se dobro izrazio

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by dominik11 View Post
    moze onako od napred??? mislim ovo je sa strane,pa da se vidi kako cijeli izgleda.........
    Nije dnevna svjetlost pa se gubi na detaljima, ali sigurno necu nista puno vise dobiti od ovoga.

    Copy of rsz_copy_of_dscn4075.jpg

    Imam problema sa salom na bokovima. Dok ne odem na blitz dijetu rijesit ga se necu. Jedino da probam biti dva mjeseca na strogom rezimu i teskom deficitu uz teski trening inteziteta.

    Originally posted by neuk View Post
    Na stranu prehrana, cini mi se da malo zanemarujes bocne trbusne ili je to do kuta slikanja.. Kako ti izgleda trening za trbusne?
    Fakticki imam vrlo jednostavan trening za stomak koji radim tri puta sedmicno nakon nekog od treninga. Traje intenzivno sest minuta i ima sest vjezbi (svaka po minutu, sve zaredom bez pauze). Medjutim, najvise sam ga pogodio bodyweight i compound vjezbama. Takodjer i plankom kojeg redovno radim u trajanju od tri minute nakon svakog treninga i kardija.

    Ovako izgleda taj program.

    1. High Plank Knee To Elbow
    2. Lying Leg Raise + Crunch
    3. High Plank Shoulder Touches
    4. Lying Leg
    5. Double Crunch + Leg Spread
    6. Russian Twist

    Plank tri minute nakon toga.
    Last edited by Argentum; 29-03-15, 00:06.

    Leave a comment:


  • Tiger
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by TripleZ View Post
    solidan program
    Fala na misljenju, znaci puno[emoji4]

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Tiger View Post
    http://forum.bodybuilding.com/showth...hp?t=162836851

    Misljenje? Da li je 5 ponavljanja malo za sve one vjezbe ako je cilj hipertrofija?
    solidan program

    Leave a comment:


  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by neuk View Post
    Na stranu prehrana, cini mi se da malo zanemarujes bocne trbusne ili je to do kuta slikanja.. Kako ti izgleda trening za trbusne?
    meni isto cudno...izgleda mi kao da mu je bf manji nego meni,a trbusnih nigdje.....cudno....ok ja puno radim na njima i sve i svasta sta mogu

    Leave a comment:


  • neuk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Na stranu prehrana, cini mi se da malo zanemarujes bocne trbusne ili je to do kuta slikanja.. Kako ti izgleda trening za trbusne?

    Leave a comment:


  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Argentum View Post
    Stomak i dalje perzistentan ali ima napretka u odnosu na prije tri sedmice. U posljednje vrijeme nisam bio rigorozan na ishrani i cesto se cokolada zna potkrasti prije treninga, a nekada i nakon, no povecavsi intezitet vidim da to i nije toliko strasno sudeci po trenutnom stanju. Dosta sam efikasniji na treningu u takvim uslovima.

    Slika u prilog. Trenutno 82kg.

    [ATTACH=CONFIG]19424[/ATTACH]

    Svi savjeti i kritike su dobrodosle.
    moze onako od napred??? mislim ovo je sa strane,pa da se vidi kako cijeli izgleda.........

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Stomak i dalje perzistentan ali ima napretka u odnosu na prije tri sedmice. U posljednje vrijeme nisam bio rigorozan na ishrani i cesto se cokolada zna potkrasti prije treninga, a nekada i nakon, no povecavsi intezitet vidim da to i nije toliko strasno sudeci po trenutnom stanju. Dosta sam efikasniji na treningu u takvim uslovima.

    Slika u prilog. Trenutno 82kg.

    4.jpg

    Svi savjeti i kritike su dobrodosle.

    Leave a comment:


  • TajmM
    replied
    Re: CHAT Trening

    Eh super, posto sam uzeo pogresnu sipku

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Zasto da ne? Imam kuci EZ sipku promjera 25 i neki tegovi koje stavljam su cak i promjera 30.

    Leave a comment:


  • TajmM
    replied
    Re: CHAT Trening

    28 ploče na 25 sipku, da ili ne?

    Leave a comment:

Working...
X