Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    @ TripleZ

    Anabolicki steroidi su posebna prica. Postoji cijeli niz studija u vezi s navedenim koje vise niko ne moze pohvatati. Uglavnom, hvala ti na informaciji i malo cu to istraziti. Ukoliko imas neke slicne stvari postavi linkove ovdje.

    @ Neuk

    Nekako sam za to da malo raspravljamo o tvom sentimentalnom stanju i da se pozovemo na naucne radove o estrogenu i njegovom impaktu na muskarce. Nemoj nas sada odbijati, sudjeluj.

    Leave a comment:


  • Jasamm
    replied
    Re: CHAT Trening

    Nije me dugo bilo na forumu i sad imam jedno pitanje. Da li je dobro dok sam na masi da uradim pražnjenje vode jer sam pun.

    Leave a comment:


  • neuk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Argentum, triplez - molim vise ovakvih rasprava

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Dača View Post
    Evo da postavim jedan triptih mojih leđa...

    Smatram ih i dalje svojom slabom tačkom... Ne pada mi na pamet neka definicija još dugo, duuuugo vremena...

    Samo masa, bajo moj...

    [ATTACH=CONFIG]19515[/ATTACH]
    rekao bih da imas 27 godina tu na slici. wtf sad

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT Trening

    man lands on moon


    da to prevedemo na Hrvatski-bosanski, kao sto se recimo usljed konstantnog kidanja i popravljanja misicnih vlakana(trening i odmor) moze desiti da na nalazima imate visoke razine kreatinina(sto bi inace moglo ukazati na neke bolesti, probleme) tako je isto i za druge stvari, a u stvari ste zdravi...i tako isto za svakog covjeka bio u treningu ili ne ima milion caka i mogucih faktor koji na prvi pogled daju pogresne rezultate - sta je tu za nepovjerovati? haha...ni jedan nacin testiranja nije savrsen


    nista novo, ali znas sta je fascinantno? ako koristis nandrolone (deca) ne mogo ti na prvu otkriti da imas tuberkulozu, jer izgleda da deca neutralizira produkciju interferon-gamma-e, proteina imunih celija koji sluzi kao odbrana od bakterije koja izaziva tuberkulozu (Mycobacterium tuberculosis) i na osnovu cijeg prisustva se ustanovljava da imas tu bolescugu

    yeah, science bitch #TheMoreYouKnow

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Imam nesto zanimljivo za podijeliti sa svima koje bodybuilding i njegovi efekti zanimaju nesto dublje od pukog dizanja tegova. Ovo sto cu sada napisati ne mogu potkrijepiti nikakvim izvorom, jer nikada prije nisam cuo za takvo nesto ukljucujuci i ekipu hematologa, te infektologa na klinici koji trenutno vrse dijagnosticka istrazivanja.

    Naime, u posljednje vrijeme pri testiranju krvi su se poceli pojavljivati ljudi koji su dali lazno pozitivne rezultate na pojedine hronicne infektivne bolesti. Laboratorijski testovi koji se koriste za testiranje na osnovna i udarna akutna/hronicna oboljenja koja se hematogeno diseminiraju su se pokazali ne tako osjetljivim. Zasto? Zato sto ista ta antitijela koja su krucijalna za identifikaciju patoloskih stanja se mogu javiti i kod nekih upalnih procesa, ukljucujuci i teski napor (povezano s fizickim naporom i stresom - svi znamo da nam se tokom vjezbanja luci kortizol, hormon stresa). Fakticki kod vjezbaca postoji odredjena sorta antitijela koja kolaju krvlju, a koja se javljaju kao posljedica navedenog. To me i ne cudi jer ipak nase referentne vrijednosti moraju biti nesto iznad prosjecnih, a samim tim se mijenja i status krvi.

    Zanimljiva je ta stvar da je nekoliko vjezbaca (ne samo vjezbaci da se razumijemo) dalo lazno pozitivne rezultate na hronicne bolesti. Nakon toga su radjene molekularne pretrage sto je totalno demantovalo takav nalaz. Kod nekih osoba je kolicina tih antitijela prevazilazila granicu za 0,1 a kod nekih za punih 15, no i dalje su bili negativni. Nagadja se da su ta ista antitijela povisena kod osoba s rizikom od srcanog udara. U obzir dolaze i pojedine autoimune bolesti i infektivne bolesti. Zbog toga se rade dodatne pretrage da bi se potvrdile, odnosno iskljucile te opcije.

    Ovo vam navodim samo u slucaju da se nadjete u takvoj situaciji, te da se postedite panike jer to nije nimalo ugodno kada vas proglase bolesnim, a zapravo niste. U tom slucaju treba provjeriti enzime, imunoglobuline, secer, nalaz na kreatin kinazu, holesterol i odraditi jos pojedine testove krvi.

    Da nisam vidio sopstvenim ocima ne bih vjerovao.
    Last edited by Argentum; 28-04-15, 22:08.

    Leave a comment:


  • Toorop
    replied
    Re: CHAT Trening

    pratim, kako ne pratim?

    Originally posted by Megara View Post
    Aha Toorope, sta ces sad, nezavidna pozicija
    @maksimuse, nisi normalan bajo moj, pozdrav. :P
    ma to on samo sere, ljubomoran, nek je njemu sladoleda i kojekakvih salami... i jegera. :P

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT Trening

    Dobar dan dajte mi jedan bolero sok za rezanje

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Megara View Post
    Triplez koliko dobijas od bolera za reklamu :P ja mislila da je to ono kao step sok pa razmutis.. nema toga kod mene, barem nisam nigdje vidjela..
    pitaj na kasi tesko je uociti ali ima

    upravo se vratio iz granapa isao po jos 2 kesice


    bolero shredz

    Leave a comment:


  • Dača
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by dominik11 View Post
    samo tako....bolje stojis od mene
    Ma to je još uvek naivno, ali se borim... Thanks!

    Leave a comment:


  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Dača View Post
    Evo da postavim jedan triptih mojih leđa...

    Smatram ih i dalje svojom slabom tačkom... Ne pada mi na pamet neka definicija još dugo, duuuugo vremena...

    Samo masa, bajo moj...

    [ATTACH=CONFIG]19515[/ATTACH]
    samo tako....bolje stojis od mene

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT Trening

    Aha Toorope, sta ces sad, nezavidna pozicija
    @maksimuse, nisi normalan bajo moj, pozdrav. :P

    Leave a comment:


  • Maximus1950
    replied
    Re: CHAT Trening

    Plazma je toliko bljutava da je to strasno. Kartonska kutija je ukusnija. Ona mini plazma sa cokoladom je ok, i to iskljucivo zbog cokolade.

    Leave a comment:


  • Dača
    replied
    Re: CHAT Trening

    Evo da postavim jedan triptih mojih leđa...

    Smatram ih i dalje svojom slabom tačkom... Ne pada mi na pamet neka definicija još dugo, duuuugo vremena...

    Samo masa, bajo moj...

    XBSFZiWikdUZblNBkTzJoA_r.jpg

    Leave a comment:


  • Megara
    replied
    Re: CHAT Trening

    Djes' Toorope 👋 tu sam ja, ne pratis na casu
    a ima sad i diet plazma, bolji makrosi

    Leave a comment:

Working...
X