Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT Trening

    #mcm #mced

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by TajmM View Post
    Ma to su gluposti ucio sam fiziologiju covjeka i odma da ti kazem misici tako ne rade. Ne mozes pogodit unutarnji dio prsa, jer pogadjas vlakna misica cijelom duzinom a ne gdje se tebi svidja.
    U vezi s tim postoji jedna vjezba koja, barem meni, mnogo pomaze u kolateralnoj izgradnji "unutarnjeg" dijela prsa iako njom fakticki pogadjamo pectoralis u totalu s naglaskom na gornji dio (osim ako ja nisam lud ili je pogresno izvodim). Osim navedenog dobro se osjete caput longum m. triceps brachii, serratus anterior, latisimus dorsi i teres major.

    Pullover - Upper Arm Extension.jpg

    Dakle, crossbench pullover. Kad smo vec kod ove vjezbe, zanima me misljenje onih koji je rade. Da li koristite teske bucice ili? Ja radim 4x6 najtezom podnosljivom kilazom uz odrzavanje pravilne forme. Ova me vjezba totalno odere.

    Leave a comment:


  • crazy
    replied
    Re: CHAT Trening

    Hvala momci pokušat ću radit duže korake na lungesima i bacam se na romanian dl

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by crazy View Post
    "A unique technique for building your inner chest."

    Koliko ja znam, možeš bildat jedino gornji i donji dio prsa. Ako sam u krivu neka me netko ispravi.
    u pravu si, pogledajte koliko samo besmisleno ubaci onu animaciju ''unutarnjih prsa'' (mislim na ono crveno polje) - za gornja prsa je fino objasnio klavikularni dio i gdje su zaceci misica i onda samo odjednom kaze ''eto unutarnja prsa su tu'' i fol prekrije crvenim poljem iako se nista nije zasebno izcrtalo

    i da ne bude da sklapamo samo teoriju, svako ko je probao vjezbu moze osjetiti da je isto tako zategnut i ''vanjski dio'' odnosno ovaj blize ramena
    uostalom cini mi se da kad sam gledao klip sinoc/prekosinoc da je frajer pomijesao abdukciju sa addukcijom tako da jos jedna greska
    Originally posted by crazy View Post
    Je li bolje raditi romanian dl na ravne noge ili da malo savijem koljena? To je onda stiff leg dl ili?
    nije bas, obje varijacije mozes raditi sa manje/vise savijenim nogama, kako ti odgovara

    DL na ravne noge(stiff-legged DL) vuces kao pravi DL, znaci pocinjes s poda, trpas kilaze, pokusavas biti eksplozivan, drzis sipku blizu sebe i dosta ukljucujes erektore (gledas je kao compound vjezbu sa puno ukljucenih misica)

    Romanian DL je vec drugaciji, pokusavas izolirati hamse/glutes-e, koristis manje kile, pocinjes odozgo i spustas sipku lagano koliko mozes da osjetis zatezanje, drzis sipku dalje od tijela i pri spustanjem guzicom ides nazad, drzis tenziju(ne spustas je skroz) - vise izolacijski i pogadjanje nekog TUT-a te otezavanje poluga time sto je drzis dalje od svog tijela/centra ravnoteze pa samim tim i nije za trpanje kila


    Originally posted by TajmM View Post
    Ma to su gluposti ucio sam fiziologiju covjeka i odma da ti kazem misici tako ne rade. Ne mozes pogodit unutarnji dio prsa, jer pogadjas vlakna misica cijelom duzinom a ne gdje se tebi svidja.
    tako je

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: CHAT Trening

    Crazy mislio sam na leg curlse da..
    Unutarnja i vanjska prsa ne postoje zbog polozaja vlakna mozemo laicki rec da postoje gornja i donja...iako su malo kompliciranijeg izgleda..ali gornja i donja is ok

    Leave a comment:


  • TajmM
    replied
    Re: CHAT Trening

    Ma to su gluposti ucio sam fiziologiju covjeka i odma da ti kazem misici tako ne rade. Ne mozes pogodit unutarnji dio prsa, jer pogadjas vlakna misica cijelom duzinom a ne gdje se tebi svidja.

    Prvi put da cujem da neko ne osjeti lozu od iskoraka. Probaj pravit vece koraka i malo se fokusiraj da kvadriceps sto vise izbacis iz jednacine sto vecom aktivacijom guzove i lozu

    Leave a comment:


  • crazy
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by dominik11 View Post
    pogledaj do kraja...mislis na to ???? http://generationiron.com/train-inne...nique-workout/
    "A unique technique for building your inner chest."

    Koliko ja znam, možeš bildat jedino gornji i donji dio prsa. Ako sam u krivu neka me netko ispravi.


    Originally posted by staragarda View Post
    2. ja bi dodao jos i fleksiju u koljenu jer se mogu zapostaviti neki misici ako se radi samo ekstenzija u kuku( dl ), pa ti stopala pocnu ici za van i s***** koljeno haha
    Ako misliš na leg curlse, na njima jedino osjećam kako mi hamstrings radi, a kad radim lunges osjećam samo kvadriceps i gluteus.


    Originally posted by TripleZ View Post
    1. zavisi...bench s pauzom sve od 1-8 jer je glavni pokret za takmicenje, cucanj s pauzom 3-5

    2. Romanian DL

    3. za sjebat rame, vidjeli u rocky I prije 30 godina
    Je li bolje raditi romanian dl na ravne noge ili da malo savijem koljena? To je onda stiff leg dl ili?

    Leave a comment:


  • jozo13
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Argentum View Post
    Sto se tice hamstringsa, kao najefikasniju vjezbu naveo bih iskorake unatrag (Reverse Lunges). Teske bucice, adekvatna forma i optimalan TUT. Moje iskustvo je takvo da mi je upala zagarantovana nakon svakog treninga.

    Radim ih po 8 ponavljanja (each leg) s teskim bucicama u tri serije i minutom odmora. Nekada sam radio i cetiri serije po 12 ponavljanja (lakse bucice), ali sada povecavam intenzitet na racun volumena i rezultati su tu.


    nakon 4 serije iskoraka sutradan nemogu sjest na stolicu...

    sto se tice zadnje loze dl na ravne noge br.1

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Sto se tice hamstringsa, kao najefikasniju vjezbu naveo bih iskorake unatrag (Reverse Lunges). Teske bucice, adekvatna forma i optimalan TUT. Moje iskustvo je takvo da mi je upala zagarantovana nakon svakog treninga.

    Radim ih po 8 ponavljanja (each leg) s teskim bucicama u tri serije i minutom odmora. Nekada sam radio i cetiri serije po 12 ponavljanja (lakse bucice), ali sada povecavam intenzitet na racun volumena i rezultati su tu.

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by TripleZ View Post
    2. Romanian DL
    2. ja bi dodao jos i fleksiju u koljenu jer se mogu zapostaviti neki misici ako se radi samo ekstenzija u kuku( dl ), pa ti stopala pocnu ici za van i s***** koljeno haha

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by crazy View Post
    Tri pitanjca...

    1. Radite li veći ili manji broj ponavljanja na čučnju s pauzom i benchu s pauzom i s kojim postotkom od 1RM?

    2. Najbolja vježba za hamstringse? Full se koncentriram da osjetim mišić, ali nikako da ih pogodim kako treba.

    3. Čemu služe shrugsi (slijeganje ramenima) s rotacijom ramena? Vidim svako malo da ih netko radi na taj način, pa me zanima propuštam li što.
    1. zavisi...bench s pauzom sve od 1-8 jer je glavni pokret za takmicenje, cucanj s pauzom 3-5

    2. Romanian DL

    3. za sjebat rame, vidjeli u rocky I prije 30 godina

    Leave a comment:


  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by crazy View Post

    3. Čemu služe shrugsi (slijeganje ramenima) s rotacijom ramena? Vidim svako malo da ih netko radi na taj način, pa me zanima propuštam li što.
    pogledaj do kraja...mislis na to ???? http://generationiron.com/train-inne...nique-workout/

    Leave a comment:


  • crazy
    replied
    Re: CHAT Trening

    Tri pitanjca...

    1. Radite li veći ili manji broj ponavljanja na čučnju s pauzom i benchu s pauzom i s kojim postotkom od 1RM?

    2. Najbolja vježba za hamstringse? Full se koncentriram da osjetim mišić, ali nikako da ih pogodim kako treba.

    3. Čemu služe shrugsi (slijeganje ramenima) s rotacijom ramena? Vidim svako malo da ih netko radi na taj način, pa me zanima propuštam li što.

    Leave a comment:


  • dominik11
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Argentum View Post
    Ako sam se ja raspisao, sta bi onda mogli reci za tebe Dominik? Da je Majka Tereza kojim slucajem bila u bodybuildingu mislim da ne bi ni samoj sebi posvetila ovoliku paznju, a kamoli tudjim mukama.

    Sto se tice tog kombinovanja vjezbi, prvi put cujem za to. Zvuci zanimljivo i vrijedi pokusati, iako naprimjer taj kotac izbjegavam kao smrt. Isto vazi i za Superman push-ups zbog velikog rizika povrede ledja. Ostalo sve stoji.

    ah sta da kazem....brzo pisem pa ni sam ne skuzim koliko sam napisao pa meni je kotac super kada radis na koljenima nema problema da ces se povrijedit dok kada ides iz stojeceg polozaja treba isto paziti na leda.....ugl meni je super takvo ubacivanje trbuha izmedu serija jer ne gubis jos Extra vreemena poslije treninga da radis trbuh,a vec si umoran i sve ti se oduzi onda.....trening ti traje normalno.......a kazem kotac bi ti preporucio jer cijeli core radi i mislim da je super vjezba pogotovo kada dodes do toga toga da mozes iz stojeceg polozaja ici....

    Leave a comment:


  • Argentum
    replied
    Re: CHAT Trening

    Ako sam se ja raspisao, sta bi onda mogli reci za tebe Dominik? Da je Majka Tereza kojim slucajem bila u bodybuildingu mislim da ne bi ni samoj sebi posvetila ovoliku paznju, a kamoli tudjim mukama.

    Sto se tice tog kombinovanja vjezbi, prvi put cujem za to. Zvuci zanimljivo i vrijedi pokusati, iako naprimjer taj kotac izbjegavam kao smrt. Isto vazi i za Superman push-ups zbog velikog rizika povrede ledja. Ostalo sve stoji.

    Leave a comment:

Working...
X