Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Trening

    Originally posted by Soner
    Originally posted by Dehydronator
    Soner ne laži ljude, svima nam je jasno da poskrivečki krlaš :P
    Provalio si me, svaku večer prije spavanje 100 curlova svakom rukom, u komadu obavezno

    Ti isto krlaš?
    jasno, uvijek iza čučnjeva ostavim kilažu i krlam
    https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

    Overload Strength team

    Comment


    • Re: CHAT Trening

      Originally posted by Dehydronator
      Originally posted by Soner
      Originally posted by Dehydronator
      Soner ne laži ljude, svima nam je jasno da poskrivečki krlaš :P
      Provalio si me, svaku večer prije spavanje 100 curlova svakom rukom, u komadu obavezno

      Ti isto krlaš?
      jasno, uvijek iza čučnjeva ostavim kilažu i krlam


      btw, mnogo jak avatar
      Chill bro

      Comment


      • Re: CHAT Trening

        imaš velku glavu
        ne repam o politici možda bi trebo,
        politika je mala ljadro još je nisam jebo

        Comment


        • Re: CHAT Trening

          Originally posted by Soner


          btw, mnogo jak avatar
          mnogo brate
          https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

          Overload Strength team

          Comment


          • Re: CHAT Trening

            Koje su prednosti treniranja prsa i leđa u jednom treningu? Koliko sam primjetio, neki treneri sastavljaju programe tako. Osobno, kak' radim nakon leđa još 3 serije flya, skužio sam da ga za nijansu bolje odradim nego na treningu prsa. Da li je to samo zbog napetosti leđa i dodatnog stretcha prsa, ili...?
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • Re: CHAT Trening

              ja sam primjetio kad radim ramena prvo
              da imam puno bolju kontrolu prilikom zgibova
              isto kao da mi vise udara na latove poslije treninga ramena
              tipa > ramena, ledja
              Originally posted by servantess
              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

              Comment


              • Re: CHAT Trening

                Prsa i leđa su antagonisti-nasuprotni mišići. Pauze između serija su manje, mišići se brže odmaraju...
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • Re: CHAT Trening

                  Originally posted by PatrickStar
                  Koje su prednosti treniranja prsa i leđa u jednom treningu? Koliko sam primjetio, neki treneri sastavljaju programe tako. Osobno, kak' radim nakon leđa još 3 serije flya, skužio sam da ga za nijansu bolje odradim nego na treningu prsa. Da li je to samo zbog napetosti leđa i dodatnog stretcha prsa, ili...?
                  Prednost ti je ta što možeš odradit prsa i leđa kao antagonistički par, serija prsa, serija leđa. Uvedeš malo promjene u treninge i promijeniš rutinu, dodatno zbuniš živčani sustav jer su prsa i leđa velike mišićne skupine, ak malo spustiš rep range možeš zbunit cns tak da se tijelo mora adaptirat na veći stres i samim time se obranit na način da će nabacit više miški, čisto neka logika

                  Može tu probat ubacit npr. weighted dipseve i zgibove u superseriji do nekih 5 ponavljanja i benč i t-bar row isto u tak nekom manjem rep rangu, brijem da bi ti tijelo dobro reagiralo na tak nešto jer koliko sma shvatio ti radiš dosta ponavljanja po seriji i pucaš na mind-muscle?

                  Ugl, malo promijeni rutinu, čini mi se da bi ti to moglo dobro doći kaj se tiče napretka
                  Chill bro

                  Comment


                  • Re: CHAT Trening

                    Thnx Kelly & Soner!

                    Uff, low rep compound kao prva vježba i za mjesec dana bih se pretvorio samo u ramena i ruke! Karikiram malo, ali kad pogledaš moju građu i nije daleko od toga - zbog dominantnih ramena - kod potisaka za prsa previše preuzima prednje rame i triceps, a kod horizontalnih vučenja za leđa, zadnje rame, tj. kompletni upper back - skoro bez ikakve aktivacije latova (koji su i onako sekundarna skupina tu, ali ne dobe niti neki minimalan poticaj) i biceps. Zbog toga mi je nužno odraditi neku izolaciju kao prvu vježbu, da mogu pogoditi ciljanu skupinu, pa tek onda compound. Kombiniram high i low rep - prva serija izolacije je uvijek oko 15 ponavljanja, dok druge dvije budu u standardnoj zoni 6 - 12. Nakon toga obično ide compound sa lower repom 6 - 8, pa opet compound sa higher repom. Sljedeći trening samo obrnem rep range kod compounda, tako da je svaki put nešto drugačije.

                    Naravno, pitanje se nameče samo po sebi - zašto ovako vježbam, a i dalje imam te "probleme" - međutim večina moje mišične mase je rezultat prvih 6 mjeseci kada sam najviše "buknuo", a tada sam i radio upravo compound kao prve, no koje su dovele do spomenutog disbalansa. Jbg., nisam čitao forum, niti pogledao koji filmić o izvođenju vježbi i to je to!
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • Re: CHAT Trening

                      Originally posted by PatrickStar
                      Thnx Kelly & Soner!

                      Uff, low rep compound kao prva vježba i za mjesec dana bih se pretvorio samo u ramena i ruke! Karikiram malo, ali kad pogledaš moju građu i nije daleko od toga - zbog dominantnih ramena - kod potisaka za prsa previše preuzima prednje rame i triceps, a kod horizontalnih vučenja za leđa, zadnje rame, tj. kompletni upper back - skoro bez ikakve aktivacije latova (koji su i onako sekundarna skupina tu, ali ne dobe niti neki minimalan poticaj) i biceps. Zbog toga mi je nužno odraditi neku izolaciju kao prvu vježbu, da mogu pogoditi ciljanu skupinu, pa tek onda compound. Kombiniram high i low rep - prva serija izolacije je uvijek oko 15 ponavljanja, dok druge dvije budu u standardnoj zoni 6 - 12. Nakon toga obično ide compound sa lower repom 6 - 8, pa opet compound sa higher repom. Sljedeći trening samo obrnem rep range kod compounda, tako da je svaki put nešto drugačije.

                      Naravno, pitanje se nameče samo po sebi - zašto ovako vježbam, a i dalje imam te "probleme" - međutim večina moje mišične mase je rezultat prvih 6 mjeseci kada sam najviše "buknuo", a tada sam i radio upravo compound kao prve, no koje su dovele do spomenutog disbalansa. Jbg., nisam čitao forum, niti pogledao koji filmić o izvođenju vježbi i to je to!
                      Imaš super članak na temu predominantnih ruku u treningu leđa od Thiba:
                      http://www.t-nation.com/free_online_art ... o_solution
                      E sad, greda je u tome što se većina vježbi izvodi na sajlama a koliko znam, ti vježbaš doma, jel tak?

                      Ovo što si rekao za predominantne skupine, tu je malo zahebano jer ako ćeš raditi predzamor prsa i latova onda ne možeš upariti te 2 skupine kao antagoniste. Znači, možemo otpisati to uparivanje kao antagoniste. Pošto imaš predominantan upper back i zadnje rame, onda horizantalna vučenja potpuno izbaci na neko vrijeme, mrtvo dizanje je iznimka Znači za leđa delaj samo vertikalna vučenja, sve moguće verzije da probudiš latove.
                      Što se tiče prsa, tu ti preostaje taj predzamor i potiske radi s bučicama jer bolje ćeš pogoditi prsa s njima. Također, probaj si nekako iskombinirati kontrakosu klupu pa radi kontrakosi bench press umjesto klasičnog benča
                      Chill bro

                      Comment


                      • Re: CHAT Trening

                        sad vjerojatno upadam ko padobranac al što se tiče latova: pogledaj ovo (videi). hrpa korisnih savjeta i informacija u 5 minuta.
                        ne repam o politici možda bi trebo,
                        politika je mala ljadro još je nisam jebo

                        Comment


                        • Re: CHAT Trening

                          @Soner - Samo šipke za mene!

                          Ma nevjerojatna glupost koju sam radio do prije mjesec dana - prevladavala su horizontalna vučenja nad vertikalnim. I onda, zašto imam uzak frame? Jbg., kad čovjek ne razmišlja. Uglavnom, sad počinjem leđa sa 6 serija zgibova, tak da u svakoj sljedećoj vježbi najviše sudjeluju i prvi otkažu latovi.

                          Kaj se tiče prsa - kontrakosi bench rula!

                          @Mirza - thnx! Svaki savjet je i više nego dobrodošao!
                          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                          Comment


                          • Re: CHAT Trening

                            Da'l ovo kad Thib priča da latovi baš ne reagiraju na ekscentrični dio pokreta (ako sam dobro skužio) znači da je zapravo brzina negativnog dijela ponavljanja irelevantna, već je važnije da samo napravimo full stretch, kako bi preuzeli max opterečenje i da ih zadržimo što dulje pod opterečenjem, uz kontrakciju na kraju pokreta?

                            P.S: nek' mu netko pošalje emajl da smanji to kvarcanje!
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • Re: CHAT Trening

                              odvratan je frajer, negledljiv

                              tak je. on ustvari već neko vrijeme zagovara što manji naglasak na ekcentrični dio pokreta. po njemu je to više štete nego koristi, predugo vrijeme oporavka..doduše on zagovara trening svaki dan, tako da to treba gledati iz tog kuta. ali u svakom slučaju ja se sa njim slažem, i ove tehnike koje on koristi (izometrija npr) vrhunski rade, jer to i jest primarna funkcija tih mišića.

                              naravno, nemožeš zanemarit ekcentirčni dio pokreta u normalnim vježbama, jer bi vjerojatno slomio ruku/biceps/tetivu. zato on uvodi te prowlere i sranja, s kojima je fora da možeš svaki dan to vuć i opet ćeš se teško pretrenirat upravo zato jer nema ekcentričnog dijela koji je kao najstresniji.
                              ne repam o politici možda bi trebo,
                              politika je mala ljadro još je nisam jebo

                              Comment


                              • Re: CHAT Trening

                                Originally posted by PatrickStar
                                Da'l ovo kad Thib priča da latovi baš ne reagiraju na ekscentrični dio pokreta (ako sam dobro skužio) znači da je zapravo brzina negativnog dijela ponavljanja irelevantna, već je važnije da samo napravimo full stretch, kako bi preuzeli max opterečenje i da ih zadržimo što dulje pod opterečenjem, uz kontrakciju na kraju pokreta?

                                P.S: nek' mu netko pošalje emajl da smanji to kvarcanje!
                                Davno sam gledao taj video, ali da, latove trebaš potpuno istegnuti i zadržati sekundu-dvije u kontrakciji na kraju pokreta. To možeš dobro realizirat na jednoručnim veslanjima bučicom ali na ovaj način:



                                Sad samo zamisli da se ovom slobodnom rukom pridržavaš za nešto, npr za kosu klupicu ili stalak od bučica, svejedno. Pokušaj u donjem dijelu pokreta maksimalno istegnut lat, baš se fino osjeti lat, pogotovo donji dio
                                Chill bro

                                Comment

                                Working...
                                X