Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • staragarda
    replied
    Re: CHAT Trening

    Jos nisi nista naucio...radi PROGRESIJU...znaci svaki trening dizi npr pet kg..kaad nemas vise kila dizes ponavljanja...kad radiss previse ponavljanja dodaj seriju...kad radis previse toga u jednom treningu dodaj dan treniranja...

    Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Kupio sam dodatnih 40 kg utega tako da sad na šipku mogu stavit 110 kg...do sad sam mrtva dizanja i veslanje u pretklonu radio sa 75 kg i mogao napravit 10 do 15 ponavljanja sa tom kilažom,ali koliko sad da stavim kg na mrtvo i veslanje ?

    Leave a comment:


  • bart5
    replied
    Re: CHAT Trening

    možda će nekome biti *****no, al pitanje u vezi vježbe "wrist roller"-što točno označava set u ovoj vježbi, koliki broj ponavljanja ukupno?
    Npr. 3 seta-hoće li to biti ukupno 3 puta gore-dole ili 15 puta (3 seta po 5 ponavljanja)?

    pitam jer mi se vježba čini teškom i dugotrajnom, pogotovo da bi je radio npr 24 puta (3 serije po 8 ponavljanja)

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Napravio sam klupu za benč radit, a i mrtvo dizanje ću ipak ubacit iako nemam više od 75 kg utega...tako da ću ovih 5 vježbi radit za full body trening : čučanj,military press, benč,mrtvo dizanje,zgibovi široki hvat... svaka vježba 4 serije i točka .

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by neuk View Post
    Cekaj malo, kako sad 9-10 kad si u mom potpisu mogao 12-13 sa istom kilazom?
    Nemoj me sad zezat, ja mislio da napredujes koliko si wheya popio!
    Nije sa istom kilažom kad sam ti napisa da mogu 12-13 zgibova napravit tad sam imao 75 kg...a sad imam 85 kg i logično manje ih mogu napravit...zašto bi od wheya napredovao ? Mislim mogu malo ali glavno je kakva mi je ukupna prehrana i trening .

    Leave a comment:


  • neuk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Hajduk View Post
    Za zgibove mi sigurno ne treba dodatno opterećenje jer dovoljno je mojih 85 kg sad ih izvučem maksimalno 9-10
    Cekaj malo, kako sad 9-10 kad si u mom potpisu mogao 12-13 sa istom kilazom?
    Nemoj me sad zezat, ja mislio da napredujes koliko si wheya popio!

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Za zgibove mi sigurno ne treba dodatno opterećenje jer dovoljno je mojih 85 kg sad ih izvučem maksimalno 9-10,provao sam i sa 10 kg opterećenja na nogama ali nema koristi jer ih onda niti 3 nemogu uradit osim toga kilaža će mi postepeno rast i zgibovi će sve teži biti,za sklekove nemogu stavit opterećenje mislim di ? Kako ? benč nemam klupu za leći niti ono di stavim šipku nemam opremu za tu vježbu,mrtvo dizanje mi se ne isplati jer imam 75 kg utega na šipku šta stanu maksimalno a to je malo za mrtvo...ja ću ovako radit 5 vježbi za full body i točka : čučanj 70 kg, vojnički potisak 55 kg,zgibovi široki hvat,sklekovi obični,sklekovi kosi sa nogama gore na klupi...i to je to svaka vježba po 5 serija,šta ću sad krcat vježbe pada mi trening traje 3 sata kad mogu odabrat 5 najboljih koje utječu na cjelo tjelo...izolacijske vježbe uopće neću radit .

    Leave a comment:


  • Dinč
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Hajduk View Post
    Dakle ruke će bolje rasti sa složenim vježbama tipa : vojnički potisak ,zgibovi, sklekovi,čučnjevi...nego sa izolacijskim poput biceps pregiba,hammer pregiba itd
    Veslanja, mrtvo dizanje, bench, vojnicki, zgibovi, cucnjevi, za sklekove bi bilo bolje dodat neko opterecenje kao i za zgibove. Sto je kompleksnija vjezba (koja aktivira vise misicnih skupina) to ti je rast zagarantiran. Zaboravi serije i serije izolacija jer to nema smisla radit. Uvijek daj prioritet kompleksnim vjezbama pa eventualno na kraju svega ubacis jednu izolacijsku vjezbu za biceps i jednu za triceps, vise od toga je pretezno nepotrebno.

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by staragarda View Post
    Zvjer..pametno sve receno

    Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
    Dakle ruke će bolje rasti sa složenim vježbama tipa : vojnički potisak ,zgibovi, sklekovi,čučnjevi...nego sa izolacijskim poput biceps pregiba,hammer pregiba itd

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: CHAT Trening

    Zvjer..pametno sve receno

    Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Hajduk View Post
    Koliko na rast ruku utječu vježbe poput čučnja,vojničkog potiska,zgibova,sklekova ?

    da kopiram status jednog prijatelja s fb:

    Primjer broj 1: Vježbač A diže 90x3 u benchu recimo jedan trening,zadnju seriju,idući odmah maxira ide 100 puta 1,ne ide. Dolazi idući trening šta da radi ide opet max 100,ne ide opet. Odlučuje da smanji,ide idući 90x3 opet,nestrpljiv je i idući trening opet maxira,ne diše više od 90 jednom,čudi se. Mjeseci prolaze vježbač A ne napreduje. Vježbač B diže jedan trening 75x3,drugi 85x3,treći 90x3,četvrti ne maxira već obara težinu i radi 67,5x3,potom 77,5x3,87,5x3,92,5x3,obara i nastavlja.70x3,80x3,90x3,95x3 i nakon još dva takva seta povećavanja po 2,5 kg mjesečno diže 100x3. Diže 3 puta što vježbač A nije mogao jednom a krenuli su u isto vrijeme. Vježbač A je nestrpljiv,ne shvaća da je ovaj sport maraton,ne sprint. Vježbač B je pomaknuo svoj najbolji rezultat trojku za 10 kg u 4 -6 mjeseci. Malo? 20-30 kg za godinu,naravno neće ići uvijek,realno je manje,u početku naravno više,a poslije će biti sretan kad pomakne 5 kg na 4-6 mjeseci. Vježbaču A puno je čekati godinu on hoće odmah,vježbaču B nije i on napreduje.

    Primjer broj 2: Dva ista vježbača sa istim stažom i treningom u teretani težine 90 kg obujmom nadlaktice,popularno bicepsa 40 cm. Prvi odlučuje forsirati ruke do bola,**** im majku skoro svaki trening. Sve više izbjegava kompleksne vježbe,rijetko radi noge i.t.d. Nakon 6 mjeseci biceps povećao za 1 cm a kilaža pala na nekih 88 kg. Drugi vježbač ostaje na programu i forsiranju osnovnih vježbi najmanje jednom sedmično,čučanj,potisci,zgibovi,propadanja,bench,m rtvo,sve linearno i lagano raste,ruke radi jednom eventualno dvaput sedmično uz osnovne vježbe,često radi i full body,uglavnom sve stigne kako treba. Nakon 6 mjeseci staje na vagu ima 96 kg,biceps je 42-43 cm. Drvo kako raste tako su mu i grane deblje,tako i naše tijelo. Desetak kg ravnomjerno raspoređene mase dat će nekih 3-5 cm na bicepse. Ispočetka više,poslije nešto manje

    Ne trebamo ni pričati o tome koliko drugi izgleda veće i skladnije od prvog. Vježbači koji ego i nestrpljivost stave ispred skromnosti i konzistentnosti,koji biraju vježbe a ne rade ono što im je najslabije,imaju problem. Jer upravo si jak onoliko koliko tvoja najslabija karika,ono što te ne ide to radi,to ispravljaj,ono što ti ide iće i samo ponekad uz ispravljanje slabih točaka još i više. A ego ostavi van teretane,željezo je tvrdo i ne prašta ako ga ne poštuješ! Lijep sportski pozdrav

    .
    inace decko se vrti na oko 135kg s urednim bf%

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Koliko na rast ruku utječu vježbe poput čučnja,vojničkog potiska,zgibova,sklekova ?

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Znači bitno je da spavam 7-8 sati bez obzira dali išao kasno ili rano leći...zanima me i koje su to točno izolacijske vježbe osim biceps pregiba ?
    Last edited by Hajduk; 25-11-15, 12:21.

    Leave a comment:


  • staragarda
    replied
    Re: CHAT Trening

    Idi spavat u 2 ili 3 i spavaj min 7-8 vjerujem da i deset spavas...nemas problema..

    Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

    Leave a comment:


  • Hajduk
    replied
    Re: CHAT Trening

    Ljudi jeli nužno ići spavat ranije i dizat se ranije kako bi mišići brže i bolje rasli ? Pitam to jer ja sam do sad stvarno kasno išao leći u prosjeku oko 2 ili 3 sata iza ponoći a kad sam se dizao sramota me i reći...i dali je najbolje ujutro trenirat ?

    Leave a comment:

Working...
X