Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mit o zdravom mlijeku

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Mit o zdravom mlijeku

    Ne konzumiram mlijeko inače, ali nisam znao da može biti toliko štetno
    You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

    Comment


    • #92
      whey razlika izmedju vode i mlijeka??

      bok zanima kako je bolje biti whey protein s vodom ili mlijekom pozzz

      Comment


      • #93
        Re: whey razlika izmedju vode i mlijeka??

        Originally posted by maky25
        bok zanima kako je bolje biti whey protein s vodom ili mlijekom pozzz
        Pročitaš sve od početka...ja uvijek sa vodom pijem.

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #94
          Re: Mit o zdravom mlijeku

          Skupina američkih znanstvenika tvrdi da je čokoladno mlijeko jedan od najdjelotvornijih napitaka za oporavak sportista nakon fizičkih napora. U istraživanju provedenom na Indiana University je sudjelovala skupina sportista od kojih su neki nakon prve serije iscrpljujućih vježbi i prije druge serije velikih fizičkih napora uzimali različite energetske napitke namijenjene nadomještanju tekućine i ugljikohidrata te obično čokoladno mlijeko s niskom razinom masnoća.
          Pokazalo se da čokoladno mlijeko omogućuje postizanje za prosječno 50% boljih rezultata u drugoj seriji vježbanja.
          Znanstvenici objašnjavaju kako se prednost čokoladnog mlijeka u odnosu na napitke koje inače piju sportisti sastoji u prisutnosti kalcija te efikasnijoj apsorpciji u organizam.
          sa teretane.ba skinuto.
          Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

          Comment


          • #95
            Re: Mit o zdravom mlijeku

            Originally posted by Boban
            Skupina američkih znanstvenika tvrdi da je čokoladno mlijeko jedan od najdjelotvornijih napitaka za oporavak sportista nakon fizičkih napora. U istraživanju provedenom na Indiana University je sudjelovala skupina sportista od kojih su neki nakon prve serije iscrpljujućih vježbi i prije druge serije velikih fizičkih napora uzimali različite energetske napitke namijenjene nadomještanju tekućine i ugljikohidrata te obično čokoladno mlijeko s niskom razinom masnoća.
            Pokazalo se da čokoladno mlijeko omogućuje postizanje za prosječno 50% boljih rezultata u drugoj seriji vježbanja.
            Znanstvenici objašnjavaju kako se prednost čokoladnog mlijeka u odnosu na napitke koje inače piju sportisti sastoji u prisutnosti kalcija te efikasnijoj apsorpciji u organizam.
            sa teretane.ba skinuto.
            To je sranje od istraživanja...
            svi piju whey i glukozu jer je to najbolje.

            Uvijek se mora naći netko tko će opet izmisliti toplu vodu jer nije već dugo izmišljena...

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #96
              Re: Mit o zdravom mlijeku

              ja nisam reko da vjerujem u to,slazem se da se whey treba pit samo s vodom,al ako netko jede zobene s mlijekom opet dobro,ako nemjesa whey.
              Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

              Comment


              • #97
                Re: Mit o zdravom mlijeku

                a sad..bolje i cokoladno nego nista. Pogotovo za decke kojima starci nedaju whey i to. Naravno pod uvijetom da ga se podnosi..
                ne repam o politici možda bi trebo,
                politika je mala ljadro još je nisam jebo

                Comment


                • #98
                  Re: Mit o zdravom mlijeku

                  Dobra večer,

                  Novi sam u BB pa intenzivno proučavam sve o prehrani. Inače su mi 33 godine. Pročitao sam cijeli topic i imam pitanje i sugestiju.

                  Zašto bi bio problem poslije treninga popiti lowfat mlijeko i bez laktoze? Naime, takvo mlijeko sadrži jednostavne šećere koji su potrebni za brzi oporavak mišića te nema dovoljno masti koja bi usporavala apsorpciju u krvotok. Najveći problem po vama je spora probava proteina, ali zato to mlijeko pomiješamo s wheyem koji će ekspresno ući u krvotok, neovisno o mlijeku. I ne samo to; sporije probavljajući proteini iz mlijeka će stalno ulaziti u krvotok satima poslije treninga pa time dobijemo dvostruku korist.

                  Mislim, u čemu je problem?

                  Comment


                  • #99
                    Re: Mit o zdravom mlijeku

                    Originally posted by Marasko
                    Mislim, u čemu je problem?
                    Nakon treninga trebamo brze P i brze UH, a mlijeko ima samo 6-7g wheya na jednu litru, sadrži masnoće koje su nepoželjne, sadrži loše UH (laktoza) koji su prespori, sadrži kazein koji je prespor, zato mlijeko ne može ići u PWM!

                    Originally posted by kelly
                    Mlijeko nakon treninga izaziva hipoglikemiju i nemojte ga piti u pwm.
                    http://www.dijabetes.com.hr/WebSite/...glikemija.aspx

                    Evo citat od profesora Vedrana Jakšića:

                    "Ono što mišiću treba, nakon iscrpljenja, su brzi ugljikohidrati (glukoza i sl.) i brzi proteini (whey), poželjno: otopljeni u vodi, radi brže apsorpcije. Naravno, potrebno je i da se u pravom trenutku izluči inzulin “kako bi upravo unesenim nutritijentima osigurao "prijevoz" do misica.”

                    Očito je idealno da onaj isti ugljikohidrat, koji je izazvao lučenje inzulina (ugljikohidrat treba, dakle, imati visoki inzulinski indeks), bude što prije dostupan mišiću (isti ugljikohidrat treba, dakle, imati i visoki glikemijski indeks) i da izlučeni inzulin upravo njega pohrani u iscrpljeni mišić!
                    Taj uvjet ispunjava glukoza, dekstroza, maltodekstrin,…

                    Ako bismo mlijeko uzeli kao poticač inzulina (jer mlijeko ima visoki inzulinski indeks), trebalo bi uzeti još i neki ugljikohidrat s visokim glikemijskim indeksom, kojega bi izlučeni inzulin brzo uvukao u mišić!
                    Mliječni šećer (laktoza) ima mali glikemijski indeks, tj. pretvori se u cirkulirajuću glukozu dugo poslije izlučenja inzulina, kojeg je izazvalo unošenje mlijeka.

                    Ugljikohidrati s visokim glikemijskim indeksom imaju i visoki inzulinski indeks, pa im ne treba drugi poticač inzulina (=mlijeko)!

                    Dodatni poticač inzulina (mlijeko), koji ne može svoj ugljikohidrat (laktozu) dovoljno brzo pretvoriti u cirkulirajuću glukozu, dodatno bi povećao količinu inzulina, a uz to ne bi dovoljno brzo povećao količinu glukoze pa bi došlo do stanja hipoglikemije!"
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • Re: Mit o zdravom mlijeku

                      Kelly, hvala ti na tako brzom odgovoru.

                      Međutim, bojim se da nisi dobro pročitao moj tekst. Napisao sam mlijeko BEZ laktoze i pomiješano s wheyem. Ako tako napravimo, tada sve negativne nuspojave konzumacije mlijeka padaju u vodu. Jednostavno dobijemo ukusni i hranjivi PWM koji može biti čak i bolji od klasičnog voda+whey+glukoza.

                      Naravno, još nadodamo i glukozu (ili neki drugi šećer) u takvu mješavinu.

                      Comment


                      • Re: Mit o zdravom mlijeku

                        Originally posted by Marasko
                        Kelly, hvala ti na tako brzom odgovoru.

                        Međutim, bojim se da nisi dobro pročitao moj tekst. Napisao sam mlijeko BEZ laktoze i pomiješano s wheyem. Ako tako napravimo, tada sve negativne nuspojave konzumacije mlijeka padaju u vodu. Jednostavno dobijemo ukusni i hranjivi PWM koji može biti čak i bolji od klasičnog voda+whey+glukoza.
                        Ne može biti bolji sa mlijekom jer je od mlijeka samo šteta, nikakva korist.

                        Nisi dobro pročitao, uz mlijeko moramo ubaciti i glukozu:
                        Originally posted by kelly
                        Ako bismo mlijeko uzeli kao poticač inzulina (jer mlijeko ima visoki inzulinski indeks), trebalo bi uzeti još i neki ugljikohidrat s visokim glikemijskim indeksom, kojega bi izlučeni inzulin brzo uvukao u mišić!
                        osim glukoze morali bi uzeti i whey jer:
                        Originally posted by kelly
                        mlijeko ima samo 6-7g wheya na jednu litru
                        Znači opet moramo uzeti whey i glukozu, jer od mlijeka nema nikakve koristi, mlijeko čini samo štetu jer bi usporilo taj whey i glukozu sa svojim lošim masnoćama, laktozom i sa kazeinom.

                        Ako nas dva obavimo cijeli posao (whey i glukoza), zašto bi dijelili zaradu sa nekim trećim (mlijeko) koji nam je samo smetao?
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • Re: Mit o zdravom mlijeku

                          Nije ti to mlijeko bez laktoze, ta je laktoza unutra samo je razgrađena. Pogledaj na tetrapaku da piše 90% manje laktoze, i sitnim slovima piše da laktoza nije uklonjena iz mlijeka nego je samo razgrađena.
                          To je reklamni trik da ti uzmu 2-3 kune više po litri toga mlijeka.

                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • Re: Mit o zdravom mlijeku

                            sorry, da ne citam sve postove...
                            suma sumarum
                            dal da elite 12 prije spavanja pijem s mlijekom ili vodom?
                            prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                            Comment


                            • Re: Mit o zdravom mlijeku

                              Originally posted by t111
                              sorry, da ne citam sve postove...
                              suma sumarum
                              dal da elite 12 prije spavanja pijem s mlijekom ili vodom?
                              Što se mene tiče ni elite 12 ni mlijeko.

                              Ako ćeš kazein onda ovaj:
                              http://www.building-body.com/shop/produ ... n_-_908_g/
                              i to sa vodom.

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • Re: Mit o zdravom mlijeku

                                htio sam ga kupiti, bas taj, ali ga nisu imali pa sam uzeo elite 12...
                                a s obzirom da ga vec imam, onda bolje s vodom?
                                prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                                Comment

                                Working...
                                X