Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jelovnici forumaša

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Jelovnici forumaša

    evo ljudi ja sam citao tu malo po forumu i slozio si jelovnik pa me zanima sto mislite... uglavnom zanima me skidanje kilaze... molim vas da me korigirate i da, cuo sam da je onaj HIIT jako dobar pa mozete li mi preporuciti da to radim ujutro ili navece. evo jelovnik i dan bi trebali izgledati ovako:

    8:00 prije dorucka:lagano trcanje 30-40min nataste
    9:00 dorucak: 150g zobenih,banana
    11:00 medjuobrok: 150g paste(rize),tuna u vodi
    14:00 rucak: (meso,riba piletina ili nesto slicno, 200g integralne rize ili pasta ili zelenjava) i salata naravno
    oko 16h trening do 17:30 a za PWM stvarno ne znam molim vas da mi preporucite...
    20:00 vecera: 3-4 jaja(na 3-4 jaja 1 zutanjak)
    (sad oko 21:30 HIIT ili da 2-3 puta tjedno ubacim HIIT umesto laganog trcanja)
    i prije spavanja 250g posnog i jabuka(naranca ili sl.)

    znam da ovo nije bas uskladjeno ali molim pomozite

    visina: 192cm
    kilaza: 105kg
    cilj:MRSAVITI
    molim vas za pomoc jer stvarno nisam iskusan s ovime pa imajte obzira

    Comment


    • Re: Jelovnici forumaša

      1. kupi whey.

      Stavljaj whey u prvi obrok - 100g zobenih. Ne jedeš li proteine nakon kardia doći će do katabolizma.
      Nemožeš jesti 150g paste i 200g integralne riže ako si na dijeti. nemožeš.
      u obrok poslje doručka stavi ona jaja, al stavi još koje, npr 5 jaja (žumanjke NE bacati)
      za ručak meso i salata, u nju stavi 2 žlice maslinovog.
      nakon treninga whey i glukoza. opet, nabavi whey jer olakšava stvari.
      obrok poslje treninga riža sa onom tunom.
      posni pojedi sa nekim kikirikijima il tak nečim. voće izbaci., ako ga želiš pojedi ga ujutro.

      Comment


      • Re: Jelovnici forumaša

        Originally posted by Marijan
        a konzumira, al sigurno ne u vidu bb prehrane...mislim, ako se rade palačinke, sigurno ih neću jest sa posnim
        hehe pa podrazumjeva se... pa cisto me zanima, da vidim ima li odstupanja kod ostalih sto se tice rezima ishrane... jebga ja koliko mogu drzim se pravila, al moras nekad sebi dati oduska malo...a na kraju krajeva neces propast zbog jedne kriske hljeba sa nutelom 2-3 puta u sedmici...
        "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

        Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
        https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

        http://www.staying-fit.net/

        Comment


        • Re: Jelovnici forumaša

          1.obrok
          zobene pahuljice 100g
          2 dcl mlijeka
          tuna 130g (ili whey 30g)
          casa vode

          2.obrok
          5 jaja
          100g crni kruh
          casa vode

          3.obrok
          piletina 200g
          smeda riza 125g
          casa vode

          trening

          PMW
          whey 30g + 50g glukoza (nisam jos uzimao nikad al sad cu pocet,samo da kupim )

          4.obrok
          5 jaja (ili meso piletina 100g+3jaja)
          smeda riza 125g
          100 g crni kruh
          casa vode

          5.obrok
          tuna 130g


          to je oko 353,221,80 (UH,proteini,masti) grama,oko 3100kal. + PMW nisam izracunao(valjda oko 400kal.)

          visina: 180cm
          kilaza: 86kg (izgubio sam nekaj,valjda sa trbuha jer sam izbacio mlijeko i kruh bijeli)
          cilj:dobit malo na masi,oko 90KG

          cilj mi je nekih 90 KG,al ne sad da sam masni nego izdefiniran,al je to moguce uz ovu prehranu?

          i jos pitanje al se moze whey umjesto neceg uzet u obroku npr jaja ako bas nemam sad jaja?

          Comment


          • Re: Jelovnici forumaša

            Originally posted by Marijan
            1. kupi whey.

            Stavljaj whey u prvi obrok - 100g zobenih. Ne jedeš li proteine nakon kardia doći će do katabolizma.
            Nemožeš jesti 150g paste i 200g integralne riže ako si na dijeti. nemožeš.
            u obrok poslje doručka stavi ona jaja, al stavi još koje, npr 5 jaja (žumanjke NE bacati)
            za ručak meso i salata, u nju stavi 2 žlice maslinovog.
            nakon treninga whey i glukoza. opet, nabavi whey jer olakšava stvari.
            obrok poslje treninga riža sa onom tunom.
            posni pojedi sa nekim kikirikijima il tak nečim. voće izbaci., ako ga želiš pojedi ga ujutro.
            hvala ti puno! samo mozes li mi pomoci sa onim HIIT-om kada da to radim? ujutro umjesto kardia ili navece?

            Comment


            • Re: Jelovnici forumaša

              nikako natašte, stavio bi ga naveče. poslje njega ide P+UH obrok, obavezno.

              Comment


              • Re: Jelovnici forumaša

                dante sto ce ti nakon svakog obroka ta casa vode. ? ? ?
                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                http://www.staying-fit.net/

                Comment


                • Re: Jelovnici forumaša

                  Originally posted by Da_Mask
                  dante sto ce ti nakon svakog obroka ta casa vode. ? ? ?
                  pa npr.zedan sam,malo da zalijem pa pijem ja vode preko cijelog dana i za vrijeme treninga bar litru maznem

                  a zasto nije kakti dobro?

                  Comment


                  • Re: Jelovnici forumaša

                    Originally posted by dante
                    Originally posted by Da_Mask
                    dante sto ce ti nakon svakog obroka ta casa vode. ? ? ?
                    pa npr.zedan sam,malo da zalijem pa pijem ja vode preko cijelog dana i za vrijeme treninga bar litru maznem

                    a zasto nije kakti dobro?
                    Ma samo pij pa i ja tijekom i nakon svakog obroka pijem vodu tako da....
                    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                    Comment


                    • Re: Jelovnici forumaša

                      Originally posted by Marijan
                      nikako natašte, stavio bi ga naveče. poslje njega ide P+UH obrok, obavezno.
                      ok fala. vjerovatno cete me sada ispljuvat ali ja ne znam sto je p+uh obrok(trazio sam na netu ali nisam nasao nista samo da je to pureca salama + pecivo).... mozes li mi navesti primjer molim te, hvala opet

                      Comment


                      • Re: Jelovnici forumaša

                        protein + ugljikohidrat

                        recimo kao meso (P) + riza/tjestenina/krumpir/povrce/kruh(izbjegavaj bijeli) (UH)
                        Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                        Comment


                        • Re: Jelovnici forumaša

                          evo ljudi to je to. sad je vrijeme da krenem mrsaviti. hvala vam svima na pomoci i evo zadnja stvar... imam 16 godina smijem li uzimati whey ili?

                          Comment


                          • Re: Jelovnici forumaša

                            Originally posted by dante
                            Originally posted by Da_Mask
                            dante sto ce ti nakon svakog obroka ta casa vode. ? ? ?
                            pa npr.zedan sam,malo da zalijem pa pijem ja vode preko cijelog dana i za vrijeme treninga bar litru maznem

                            a zasto nije kakti dobro?
                            pa dobro ja npr. tokom dana popijem oko 4l...ali taj period nakon obroka, sacekam bar 10-15 min, pa se onda napijem..napuse me voda nakon obroka, pa mi se teze svari..budem dugo nadut...
                            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                            http://www.staying-fit.net/

                            Comment


                            • Re: Jelovnici forumaša

                              Originally posted by dedapero
                              evo ljudi to je to. sad je vrijeme da krenem mrsaviti. hvala vam svima na pomoci i evo zadnja stvar... imam 16 godina smijem li uzimati whey ili?
                              Možeš slobodno piti whey.
                              Whey se inače nalazi u mlijeku, i ljudskom i kravljem...
                              Nakon treninga pij whey sa glukozom.

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • Re: Jelovnici forumaša

                                Pozdrav, 183cm ,90kg Endo, treniram oko tri godine i ovo mi je druga defka...Masu sam zavrsio na 95kg,defku polako privodm kraju jos imam nekih 3-4tjedna rezanja....

                                Evo jelovnika:

                                TRENING DAN:3276 kcal

                                9.00h 60g wheya+5kom omega+povrce+vit c
                                12.00h 4 jaja+100g piletine+zlica maslinovog ulja+povrce+30g sjemena lana
                                15.00h 250g posnog sira+25g badema+25g oraha+vit c
                                PreWM 30g whey-a+35g glukoze+15g BCAA
                                PWM 60g whey-a+35g glukoze+15g BCAA
                                20.00h 100g rize + 200g piletine/puretine + 200g voca
                                22.00h 100g crvenog mesa+30g kazeina+5kom omega + povrce

                                SLOBODAN DAN:2926 kcal

                                9.00h 125g zobenih+60g whey-a+200g voca
                                11.00h 200g piletine+salata+jabuka +vit c
                                14.00h 200g crvenog mesa povrce+5kom omega
                                17.00h 250g posnog sira+25g badema+25g oraha
                                20.00h 4 jaja+ 100g piletine +zlica maslinovog ulja+povrce
                                23.00h 100g crvenog mesa+kazein+5kom omega+povrce

                                Comment

                                Working...
                                X