Announcement

Collapse
No announcement yet.

Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

    Ja bih se na tvom mjestu prebacio na kruti p + uh obrok nakon treninga, vjerovatno si endo pa se zato mastiš od glukoze.
    "Neuspjeh nije opcija."

    Comment


    • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

      Sto je jos gore, nisam... Ecto sam

      Bice da mi se ostatak ishrane smatra los, mada ishranu nisam mijenjao od kada sam poceo da koristim glukozu a prije toga nisam imao problema sa trbuhom.

      Dan mi pocinje sa zobenim + whey + voda, pa onda trening, pa onda PWM tako da dobar dio UH konzumiram na samom pocetku dana

      Comment


      • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

        Provaj lipo napisat sta za cili dan pojedes, pa cemo ti moc bolje pomoc.

        Comment


        • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

          Konkretno jucerasnji dan koji je bio OK sto se tice ishrane, mada nije mi svaki dan ovakav.

          11:00 100g zobenih + 30g whey + voda, sve smiksano u blenderu
          12:30 4 bjelanjka + 2 parceta domaceg razanog kruha + neki domaci dzem da malo zasladim
          14:00 trening
          14:45 PWM (5g creatine + 30g whey + 30g glukoza)
          15:30 integralna tjestenina u sosu od rajcice + nemasna govedina
          od 16:00 sam vec na poslu
          18:30 2 banane
          21:00 150g badema
          24:00 odlazak kuci i 150g curetine + 50g vindija svjezi sir (samo toliko mi je ostalo)
          od 01:00, 02:00 - spavanje

          Najcesce mi je zadnji obrok 4-5 cijelih jaja + jos nesto... nekada tuna, nekada sir, nekada whey

          Napomena da u toku dana pijem 3-4-5L vode, zbog creatina koji samo poceo da uzimam prosle nedjelje

          174cm visina, 74kg (sada vec sa BF na trbuhu), 24 god.


          E sad... po mom dosadasnjem nacinu zivota ovo nije previse UH s obzirom da sam ecto i da sam se prije prezderavao sa svim i svacim (seceri, seceri i seceri) i da nisam imao nikakvih problema. Jediiiiiiiiini razlog za koji mogu da okrivim BF je sto sam mozda u zadnjih mjesec dana konzumirao malo vise alkohola nego sto inace konzumiram (uglavnom 1 nedjeljno, subotom navecer i slavlja ) koji je vjerovatno usporio metabolizam tako da... Blah!

          Comment


          • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

            I zaboravio sam da napomenem da mi je ovaj nacin prehrane ovakav u zadnja 2 mjeseca, posto do sada nisam previse pazio sta jedem.

            Sada ne znam da li samo ovako da nastavim pa ce se BF sam srediti (posto pokusavam da dobijem masu), samo da mi prestanu ova slavlja i izlasci u grad ?

            Comment


            • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

              Do nekih 16 - 17 h si mos priustit banane, al posli nemoj jer vise nemas trening. Umisto tih badema udri npr lososa, a prije spavanja posni sir i malo badema, a glukozu provaj stavit na 45 g, a ako osjetis da imas krvnicki trening slobodno 60.

              Comment


              • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                Bademe sam jeo jer sam bio na poslu, pa sam imao vremena da odem do prodavnice da uzmem nesto da bih grickao dok sam u smjeni. Mislim da nisu imali lososa

                Iskreno, nemam pojma sta da uzmem sa polica iz prodavnice kada sam vecernja smjena na poslu. Mogu bademe jedno vrijeme, ali...

                Comment


                • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                  Originally posted by oxygen
                  Bademe sam jeo jer sam bio na poslu, pa sam imao vremena da odem do prodavnice da uzmem nesto da bih grickao dok sam u smjeni. Mislim da nisu imali lososa

                  Iskreno, nemam pojma sta da uzmem sa polica iz prodavnice kada sam vecernja smjena na poslu. Mogu bademe jedno vrijeme, ali...
                  Uzmi posni, tunu, jaja ili nešto sl.
                  "Neuspjeh nije opcija."

                  Comment


                  • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                    Ja je unosim za vreme treninga nekako mi daje energije vise od obicne vode ... nego mozda glupo pitanje al da pitam Dali moze stetno uticati na inzulin da se nesto neporemeti

                    Comment


                    • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                      Originally posted by karakajac
                      Ja je unosim za vreme treninga nekako mi daje energije vise od obicne vode ... nego mozda glupo pitanje al da pitam Dali moze stetno uticati na inzulin da se nesto neporemeti
                      Ptobably no.

                      Comment


                      • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                        Samo jedno kratko pitanje... posto ima 26 strana neda mi se iskreno trazit.
                        One mali bomboni iz DMa, Das Gesund Plus, kupis vrecicu u kojoj je svaki u mini vrecici. Okrugli, cisti secer, sto je to tocno? Glukoza, dekstroza ili..? Hvala
                        -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                        Napreduje se... Avatar^^

                        Comment


                        • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                          ...Traubenzucker.
                          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                          Comment


                          • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                            Originally posted by Aronnax
                            Samo jedno kratko pitanje... posto ima 26 strana neda mi se iskreno trazit.
                            One mali bomboni iz DMa, Das Gesund Plus, kupis vrecicu u kojoj je svaki u mini vrecici. Okrugli, cisti secer, sto je to tocno? Glukoza, dekstroza ili..? Hvala
                            van tijela = dekstroza, u tijelu = glukoza
                            https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                            Overload Strength team

                            Comment


                            • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                              sta je obicni secer iz ducana, ono s cime baka pece torte ?
                              Originally posted by Bilderčić
                              Originally posted by Dehydronator
                              sve do grama tjedno je natural
                              gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                              48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                              Comment


                              • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                                Originally posted by Archiv3r
                                sta je obicni secer iz ducana, ono s cime baka pece torte ?
                                Saharoza, mix fruktoze i glukoze.

                                Comment

                                Working...
                                X