Announcement

Collapse
No announcement yet.

Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

    Originally posted by Archiv3r
    Originally posted by stampedo
    kad i zašto pit glukozu na definici i na masi? neko vrijeme sam pio za vrijeme treninga i u pwm-u a sad samo ujutro sa zobenima? i dali je dobro izbacit je tokom definicije u pwm-u?
    zato jer tijelo treba odnekud energiju za zivjet..prvo je uzima ih UH a potom iz Proteina/Masti tako da zapravo ako popijes samo whey u pwm a nepojedes obrok poslije pwm-a relativno brzo sa dosta uh, dobijes jako skup secer(mislim na whey)
    ugl nemam obrok poslje treninga jer dosta često kasno treniram, hoćeš reći da nije preporučljivo tada i glukozu ubacit?
    Blood never lies!

    Comment


    • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

      nisi me shvatio al nema veze...
      glukozu uvijek pit u pwm-u, u kolikoj kolicini ovisi o tebi i tvojim potrebama.
      ono sto je jos bitnije je obrok poslije pwm-a koji mora bit 30-60 min nakon pwm-a i tu jedes uh + p ali ako ti je ovo ujedno i zadnji obrok onda mozes uh+m+p.
      Originally posted by Bilderčić
      Originally posted by Dehydronator
      sve do grama tjedno je natural
      gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
      48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

      Comment


      • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

        prije dok sam je pio u pwm-u sam si stavljo po pola mjerice na 3dcl i bilo mi je podosta slatka, ali ono što mene zanima je, dok sam na defki, brzi uh tj u ovom slučaju glukoza neće imat štetnih posljedica za men? npr, debljanje, salo na stomaku itd
        Blood never lies!

        Comment


        • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

          nece
          Originally posted by Bilderčić
          Originally posted by Dehydronator
          sve do grama tjedno je natural
          gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
          48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

          Comment


          • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

            tnx men
            Blood never lies!

            Comment


            • Kada koristiti glukozu ?

              Poz drugari !..Idem u teretanu aktivno nekih 5 mjeseci,do neki dan sam koristio N-Large 2 Mass Geiner,na neki nacin sam zadovoljan..Danas sam kupio Elite whey protein isolate i glukozu u DM-u koja sadrzi hranjivu vrijednost u 100g :
              Energetska vrijednost 1560 kj
              bjelancevine 0,0g
              ugljikohidrati 91,8g
              od toga secera 91,8g
              masti 0,0g
              zasicene masne kiseline 0,0g
              vlakna 0,0g
              natrij 0,0g
              Pored toga sadrzi 10 Vitamina koji pomazu za pravilnu izgradnju tijela.

              Zanima me sta mislite o ovoj glukozi koju sam kupio,i kada da je koristim..Cuo sam da se pije tokom treninga za povrat energije,a isto tako da je potrebna sa whey-om poslije treninga.Ja licno ne znam koliko je to tacno jer nisam najbolje upucen u to,pa bih zamolio da mi neko od vas iskusnih sa foruma pomogne oko ovog pitanja..Hvala puno

              Comment


              • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                Piješ ili poslije ili tokom treninga zajedno s wheyom. Otprilike, u šejk ti ide 30g wheya i oko 60g te glukoze.
                "Neuspjeh nije opcija."

                Comment


                • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                  Interesantno da u svakom trećem postu ovdje piše..."jel prije il posle treninga pijem to"...
                  Let's bring it!

                  Comment


                  • Re: Posni + tunjevina kao P+M obrok?

                    Dekstoza ... jel se moze unositi samo sa vodom ?

                    Comment


                    • Re: Posni + tunjevina kao P+M obrok?

                      Originally posted by karakajac
                      Dekstoza ... jel se moze unositi samo sa vodom ?
                      Pojasni malo... Misliš nakon treninga s wheyom u vodi ili?
                      "Neuspjeh nije opcija."

                      Comment


                      • Re: Posni + tunjevina kao P+M obrok?

                        Originally posted by Bulldog
                        Originally posted by karakajac
                        Dekstoza ... jel se moze unositi samo sa vodom ?
                        Pojasni malo... Misliš nakon treninga s wheyom u vodi ili?

                        Samo sa vodom ...ne uzimam whey

                        Comment


                        • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                          viewtopic.php?f=2&t=3896&start=30
                          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                          Comment


                          • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                            Dekstoza znaci prosle za vreme i posle treninga ... a u kojim kolicinama za vreme treninga a ukojim posle treninga

                            Comment


                            • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                              To si prilagođavaš potrebama, ali, bez filozofije - mjerica wheya + mjerica glukoze.
                              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                              Comment


                              • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                                Jel' dovoljno 30g whey + 30g glukoze u PWM?

                                Kada sam tek poceo da koristim whey stavljao sam 30g whey + 60g glukoze ali mi to ocigledno nije odgovaralo jer je poceo da mi raste trbuh . Tako da sam od skoro smanjio glukozu iz tog razloga...

                                Jel dovoljna ta kolicina da odradi posao?

                                Comment

                                Working...
                                X