Announcement

Collapse
No announcement yet.

Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

    Originally posted by pekizggs
    kolika je tocno uloga glukoze u samom procesu ?

    pitam zato sto mi je cisti whey puno bolji za popit nego s grožđanim , jer mi je preslatko , a pogotovo ako odem na omjer 1/2 ... inace pijem na omjeru 1/1.5

    tako da, ukratko, zanima me sto gubim time ako maknem grožđani iz procesa
    pomijesaj glukozu u drugu casu s obicnom vodom i popij! ko sto iza treninga da nahranis misic unosis brze proteine-whey, tako ti trebaju i uh-glukoza, plus sto ti povisi inzulin sto je kod nabijanja mase korisno u granicama normale

    Comment


    • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

      Grožđani šećer je ugljikohidrat i služi da bi, nakon treninga, popunio iscrpljene glikogenske rezerve u mišićima. Također, kao ugljikohidrat diže inzulin što je također bitno jer inzulin transportira proteine u mišiće, a nakon treninga je to posebno bitno jer je osjetljivost na inzulin dodatno izražena.

      Tako da, to ti je nezamjenjiva stvar u shakeu. Ako ti se baš riga od tog slatkog, proguglaj i mislim da ćeš naći za kupiti i maltodekstrin. Ista stvar ko glukoza/dekstroza, samo što nije sladak.

      edit: ili ga popij zasebno ko što gigi kaže.
      Originally posted by magarac
      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
      dzaba mu sve

      Comment


      • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

        A može i popit samo whey kao šejk i uz to pojest neki komad bijelog kruha il slanac, zašto bi morao baš glukozu uzimat kao izvor UHa u pwmu
        Chill bro

        Comment


        • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

          Originally posted by Soner
          A može i popit samo whey kao šejk i uz to pojest neki komad bijelog kruha il slanac, zašto bi morao baš glukozu uzimat kao izvor UHa u pwmu
          Ti ovo 1. put pišeš?
          KMG - kilogram mišića godišnje ;/

          Comment


          • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

            Btw, da budem noob malo, koliko nam je zaista potrebno glukoze u PWM-u, kako da to uopce odredimo, vjerojatno ima neka gramaža kao tipa 4-5g UH po kg i 2-3g P po kg
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

              Originally posted by hardstyle91
              Btw, da budem noob malo, koliko nam je zaista potrebno glukoze u PWM-u, kako da to uopce odredimo, vjerojatno ima neka gramaža kao tipa 4-5g UH po kg i 2-3g P po kg
              Moja mjera, dok sam pio klasični PWM je bila 1 mjerica glukoze, nekih 45 grama ako se ne varam. Mislim da tu zbilja nema potrebe za filozofijom. I onako je primarno isprovocirati inzulin da se prekine katabolizam.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                milos sarcev kaze da u PWM umjesto grožđanog idealno je pojesti neke nemasne bombone... on preporuca kikiće..
                ili također žlica meda je nesto sto bi bilo odlicno...

                jel tko probao tom metodom?
                There is a price to pay for everything you gain.

                Comment


                • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                  moze se i tako, recimo jaffa keksi

                  Comment


                  • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                    Originally posted by FEARiTseLF
                    moze se i tako, recimo jaffa keksi
                    ovo ide danas iza treninga obavezno u pwm, zazeli san se malo junka

                    Comment


                    • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                      ja evo danas presao s grožđanog na kiki bombone
                      e sad me zanima kako se to konzumira...
                      prvo popijem whey, pa onda maznem bombone? ili obrnuto? i koliko bi trebalo bombona na 30g wheya?

                      danas mi je prvi put ta kombinacija tako da sam uzeo 2 prije shakea, 2 poslije

                      i puno mi se vise svidja od grožđanog ...
                      There is a price to pay for everything you gain.

                      Comment


                      • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                        Originally posted by pekizggs
                        ja evo danas presao s grožđanog na kiki bombone
                        e sad me zanima kako se to konzumira...
                        prvo popijem whey, pa onda maznem bombone? ili obrnuto? i koliko bi trebalo bombona na 30g wheya?

                        danas mi je prvi put ta kombinacija tako da sam uzeo 2 prije shakea, 2 poslije

                        i puno mi se vise svidja od grožđanog ...
                        kave ima veze oces li ih pojest minutu prije sejka ili minutu iza? vidi koliko imaju uh u sebi pa odredi kolicinu, unesi oko 40g uh, ja mislin da je to pola kesice ako ne i vise

                        Comment


                        • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                          Imao bih pitanje samo svezi dekstroze i etil estera.Uzimam ih zajedno,2-5g etil estera i jedna ta zlica od 5g dekstroze.Mjesam sa spriteom(ubija okus odvratni biotechov a nema kofeina).Zanima me jel mi dovoljno 5g dekstroze po serviranju,uzimam ujutro jedan shake,prije treninga i u pwmu jedan.doze iste

                          Comment


                          • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                            Originally posted by RedBaron96
                            Imao bih pitanje samo svezi dekstroze i etil estera.Uzimam ih zajedno,2-5g etil estera i jedna ta zlica od 5g dekstroze.Mjesam sa spriteom(ubija okus odvratni biotechov a nema kofeina).Zanima me jel mi dovoljno 5g dekstroze po serviranju,uzimam ujutro jedan shake,prije treninga i u pwmu jedan.doze iste
                            premalo je to...neko nepisano pravilo je 1gr/kg iako moguce da ti to bude preslatko....udri 30-40g u pwm i fajrunt
                            ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                            Comment


                            • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                              jel se grožđani šećer može uzimati i s ovim http://www.building-body.com/shop/pr...2000_-_1500_g/

                              i jel valja šta taj mega mass ili ima boljih ali za okvirno istu cijenu

                              Comment


                              • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                                nevalja mega mass nista, kupi obicni whey i sa njim konzumiraj glukozu

                                Comment

                                Working...
                                X