Announcement

Collapse
No announcement yet.

Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: grozdani secer (dekstroza)

    Originally posted by PatrickStar
    Evo pa se informiraj: viewtopic.php?f=2&t=2932
    ej hvala ,a scim da ga pijem posto nista ne koristim od proteina ,whey nista ne koristim nemam uslova,pa scim bi bilo najbolje da to pijem sad to radim s vodom

    Comment


    • Re: grozdani secer (dekstroza)

      Forum ima i "search" opciju! viewtopic.php?f=2&t=3896
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • Re: grozdani secer (dekstroza)

        znaci grozdani secer ide poslije treninga

        Comment


        • Re: grozdani secer (dekstroza)

          Originally posted by spartak95
          znaci grozdani secer ide poslije treninga
          tako je, kao što ide odojak i gajba pive poslije nogometne utakmice
          http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

          Comment


          • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

            PBudući da mi je ovaj Traubenzuker iz DM-a odvratan kad ga pomiješam sa Whey-om u shakeu. Zanima me mogu li dekstrozu popit u Kavi poslije treninga nakon što sam popio proteinski shake?

            Comment


            • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

              Originally posted by rudy3222
              PBudući da mi je ovaj Traubenzuker iz DM-a odvratan kad ga pomiješam sa Whey-om u shakeu. Zanima me mogu li dekstrozu popit u Kavi poslije treninga nakon što sam popio proteinski shake?
              Kakva će ti to biti kava sa 45 g glukoze?! Mislim da ti to nije pametno iz dva razloga - ako popiješ solo whey, tijelo će ga iskoristiti za nadoknadu energije umjesto "krpanja" mišića, a kofein djelomično ometa absorpciju UH.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                1. Pijem pola mjere glukoze jer sam na definiciji

                2. Probao sam danas si napravit veliku Nes Kavu s pola mjerice glukoze i bila je pitka tj. bolja nego kad stavim u shake, manje se osjeti i nema miris

                A tijelo bi trebalo iskoristit i glukozu za obnovu jer kavu popijem neposredno nakon shakea odnosno 15 min poslije.


                Ugl. može proć i takva konzumacija?

                Comment


                • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                  kofein i jednostavni ugljikohidrati ne idu skupa, jedan big no-no.

                  Originally posted by doručak šampiona
                  Naime, bili smo spomenuli da kofein izaziva povišen šećer u krvi, no do sada nismo sa sigurnošću znali da se to događa na izrazito negativan i štetan način. Ukoliko zajedno konzumiramo obrok bogat ugljikohidratima (doručak) i kofein (jutarnja kavica), događa se doslovno prava katastrofa. Uslijed ugljikohidrata naglo se povećava razina šećera, i kao odgovor na to, inzulina u krvi. Međutim, umjesto da taj inzulin smanji šećer na uobičajenu razinu, oni oboje nastavljaju satima cirkulirati u krvnom optoku u svojim abnormalnim vrijednostima. Nakon što tijelo "shvati" da se ugljikohidrati ne "upijaju" u stanice željenom brzinom, gušterača počinje lučiti još veće količine inzulina. Kofein nekim nepoznatim mehanizmom znatno smanjuje osjetljivost na inzulin (do 30%) i stanice ga stoga jednostavno teže "prepoznaju". Nastaje pravi nered u metabolizmu ugljikohidrata i dobivamo stanje koje je vrlo slično kao onom u dijabetičara tipa 2.

                  Takvo stanje doduše traje samo nekoliko sati dok djeluje kofein i ne ostavlja neke značajnije posljedice. No u svakodnevnom životu stalnim unosom kofeina tijekom dana, odnosno pijenjem kave šalicu za šalicom te svakim novim obrokom, produžavamo takvo negativno stanje unedogled. Tako većinu vremena provodimo kao da smo bolesni od dijabetesa tipa 2, a da toga uopće nismo svjesni. Jedino što znamo je da se konstantno loše osjećamo, da smo kronično umorni i da se debljamo "bez razloga". Što je najgore od svega, kad nas liječnik pošalje na krvne pretrage, mi odlazimo na tašte i rezultati su naravno "u redu", a naši organi s vremenom trpe u manjoj ili većoj mjeri slične posljedice i oštećenja kao i oni kod pravih dijabetičara.
                  Znači, nesica i pola mjerice glukoze u njoj od sad, baj baj
                  Chill bro

                  Comment


                  • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                    Koliko je to povezano sa jutarnjim konzumiranjem kofeina prije jutarnjeg LI-a i nakon 1.45 - 2.00 h obrok P+UH?
                    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                    Comment


                    • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                      Originally posted by hardstyle91
                      Koliko je to povezano sa jutarnjim konzumiranjem kofeina prije jutarnjeg LI-a i nakon 1.45 - 2.00 h obrok P+UH?
                      bilo je rečeno ukoliko se konzumira kofein i Uh
                      http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                      Comment


                      • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                        Originally posted by Joe
                        Originally posted by hardstyle91
                        Koliko je to povezano sa jutarnjim konzumiranjem kofeina prije jutarnjeg LI-a i nakon 1.45 - 2.00 h obrok P+UH?
                        bilo je rečeno ukoliko se konzumira kofein i Uh
                        Jasno, bio sam nesiguran pa priupitah
                        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                        Comment


                        • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                          Originally posted by hardstyle91
                          Koliko je to povezano sa jutarnjim konzumiranjem kofeina prije jutarnjeg LI-a i nakon 1.45 - 2.00 h obrok P+UH?
                          tu nemaš frke
                          https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                          Overload Strength team

                          Comment


                          • Re: Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

                            Originally posted by Dehydronator
                            Originally posted by hardstyle91
                            Koliko je to povezano sa jutarnjim konzumiranjem kofeina prije jutarnjeg LI-a i nakon 1.45 - 2.00 h obrok P+UH?
                            tu nemaš frke
                            Gracias
                            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                            Comment


                            • Glukoza poslije treninga

                              Pozz...Koristio sam whey i glukozu,whey sam potrosio,kupio no xplode i ostala mi ona glukoza...Jer no xplod koristim prije treninga,zanima me da li bih mogao samu glukozu piti nakon treninga za povratak secera u krv ?

                              Comment


                              • Re: Glukoza poslije treninga

                                možeš si složit jedan sokić od dexa za poslije treninga ,ali moraš nadomjestit i proteine, znači bjelanjci, piletina ili posni
                                http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                                Comment

                                Working...
                                X