Announcement

Collapse
No announcement yet.

modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

    Originally posted by Draven View Post
    Znaci najbolje radit BP ravni i kosi za gornji dio prsa nikakve mudrolije ostale ???

    Staragarda ako mislis na mene mogu snimit taj nepravilan rad, ali nikakve koristi od toga očito je da sam krivo radio. Samo kazem nisam ni laktove drzao potpuno uz tjelo tako da je to bilo nesto izmedju... Jedino što se dalo primjetit da sam jedva radio i sa 80 kg vise od 8 ponavljanja.

    Bio sam ubjeđen da radim unutarnji dio prsa
    Originally posted by Dinč View Post
    ja isto cijelo vrijeme radim malo uži hvat nego inace bas da vise razvijem taj unutarnji dio prsa... znači ipak je to "mit"?
    Originally posted by Draven View Post
    Dobro je nisam jedini hahaha

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Originally posted by Dinč View Post
    haha, da ti iskreno kazem to sam skuzio kod antoine vailanta. on uvijek ima neki malo uzi hvat nego inace kod bench press-a a ja ga pratim na youtubu i odlucio sam da i ja probam tako radit i vidjet ako cu imat neke razlike... nisam siguran ako mi se nesto promjenilo kod prsiju, razvio sam gornji dio prsa ali ne zbog toga nego jer sam forsirao kosi bench prije nego sto sam krenuo sa progranom ali da sam dobio tu neku dubinu odnosno unutarnji dio, nisam nista pretjerano primjetio ali ja i dalje tvrdoglavo forsiram taj uzi hvat xD
    da mit je ali pazite ne kazem da ne raditi uzi/siri hvat

    radite prvenstveno hvat koji vam najbolje lezi - ja ljudima preporucujem da se naviknu na malo uzi hvat kod BP jer je to ''lakse'' za ramena, tj. izbjeci cete povredu sto duze (ako vidite pokusaje nekih svjetskih rekorda bench-a sa ultra sirokim hvatom primjetit cete isto da je to sa opremom znaci nije RAW pa i nema puno veliku prenosivost na nas - ignorisite to)

    sto se tice onog sto ste osjetili i vidjeli, najbolje je maximus nedavno rekao ''..osjetice ono sto zele/cuju'' to je izmedju ostalog quote foruma za 2014. godinu po meni

    eh sad, ''samo ravni i kosi'' - ne, ne mislim ono tako

    vidite kad radite incline bench aktivirate gornja prsa mozda 20-30% vise nego na ravnom, na ravnom vise donji odnosno veci dio prsa preuzima rad - ali opet imate beneficije od drugih vjezbi, letenja, potisak bucicama, i to - sto da ne ? sve je to volumen i rad koji vam moze izazvati dodatnu hipertrofiju - iako je dobar bench odlicna podloga za trening prsa, nije alfa i omega...mozete i drugim vjezbama aktivirati

    meni licno je puno pomogao OHP za ''gornji dio prsa'' tj. dio ispod klavikula


    logat cu sutra workout od danas...idem da ucim NA NAJJACE
    #motivation
    #BiologyMasterrace
    #Dedication
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

      Ma razumijemo se nisam mislio da je bench sve za prsa, vec samo da ne treba izvodit nikakve karafeke osim osnovnih radnji ravni,kosi, kontra kosi BP široki laktovi + uski hvat ili širi . Ja sam kombinirao ,misleći da je ok kosi sa preuskim hvatom i još pogrešni laktovi. To što se tiče bencha a naravno da ima jos vjezbi koje izvrsno pogađaju prsa.

      Samo da cu vise radit na dan prsa uski hvat sa skupljenim laktovima necu sigurno posebno jer je kod mene chest day sa bicepsom.

      Recimo npr. ja najjace ubijem prsa sa DB press, neznam da li zbog dubine u koju spuštam bučice ali to me bas rastegne i pogodi.

      Svakako hvala na odgovoru a baš sam pomislio kako vec sve znam
      Last edited by Draven; 24-03-14, 09:47.
      "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

      Comment


      • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

        Snimio sam deadlift,da stavim tu video?

        sent from my nokia 3410
        https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
        http://instagram.com/dinc_94
        http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
        myprotein code: MP24017174

        Comment


        • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

          jutros imao ispit, 2-3 sata spavao, lose se osjecam i planiram preskociti trening - pa bi i sutra morao (jer dan poslije je opet ispit) ali holy shit naletim na ovo i ne mogu sad preskociti sigurno nista

          '' https://www.youtube.com/watch?v=3vr8bZxlWuM

          I can feel it, the unlimited energy that just sits inside me begging, demanding, to be unleashed on a worthy weight. I can feel it waiting to flood my entire body, thinking of my passion makes the adrenalin cup overflow and I can feel the waves flowing through me leaving trails of goosebumps covering me. The feeling of power, the extreme self expression, the freedom iam allowed if only in the weight room, I live for it. My passion isnt lifting, its power, its adrenalin, its a surreal journey to a goal that makes life worth living. I dont lift weights, I lift my soul out of the depths of modern day lifes restraints, i dont build my body i build my dreams. I have been living a dream since I was 15 years old, battling demons on a daily basis since then, striving towards a goal as grand to me as any fictional story. Live with purpose, and since you get to decide your own purpose make that purpose to achieve your dreams, and watch as your life slowly transforms into a epic journey towards self fulfillment and self respect.

          we do far more than train, we do far move than just move things around, we decide who we are, we decide our reality, and I dont know about you but Im going to build my reality into my childhood dreams and im loving the journey.

          if theres one thing I could share with you all, it would be my ability to dream and make those dreams my reality.there isnt a single positive thing in my life that i didnt first desire, dream about, and believe I would achieve long before I ever had the means to justify such dreams.

          believe in your self, and if you cant, just become delusional. I had to be delusional for years before anyone recognized I could do the things I knew I always could.

          let reading this change your life in the way these things have always changed my life, i want for you all what I have, because honestly, its amazing.''


          Originally posted by Dinč View Post
          Snimio sam deadlift,da stavim tu video?

          sent from my nokia 3410
          'tavi odma
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

            CYCLE 3, WEEK 2, DEADLIFT DAY 3+:

            set 1: 125x3
            set 2: 145x3
            set 3: 165x3+ ---> 8 ( +5kg i +2 ponavljanja vise )

            paused squat: 50x10, 70x5, 100x5 x4 x4 (prvi put radio sa 100 kg a sljedeci put idem na 5x3)

            zgibovi: BWx11 x9 x8

            barbell rows: 50,80,100x10 x10

            machine rows: 4 serije zadnja drop

            lat pulldown usko: 70x10 x10 x10

            biceps pregib z sipkom 4 serije i concentration curls 3 serije

            kardio 20 min

            evo video -->

            dl je snimljen na drugoj radnoj seriji sa 145 kg x 3. mogao sam i zadnju seriju ali nisam jbg,bit ce jos toga

            i tek sad kad pogledam video vidim neke sitne pogreske:
            1. prebrzo dignem kukove u odnosnu na cijelokupan lift
            2. glavu bi mogao jos malo spustit dolje
            3. ovaj gornji dio leđa odnosno podrucje trapez mi izgleda malo zaobljeno makar mislim da i nije to neka pogreska dokle god mi je lumbalni dio ravan
            4. koristio sam gurtne, mogao sam i bez njih ali necu riskirat da mi rokne sipka na pod jer cu propast kat ispod haha
            5. ja mislim da je to to

            p.s. napretkom DL sam extra zadovoljan! makar me i cucanj danas malo impresionirao ali jos uvijek je na losem glasu u mom mozgu
            https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
            http://instagram.com/dinc_94
            http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
            myprotein code: MP24017174

            Comment


            • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

              mirin dat squat rack
              ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

              "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

              Comment


              • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                Djeluje da kvalitetno radis DL to sto su ti ledja mimo lumbalnog dijela pogrbljena meni su isto na prvom dizanju jednostavno visina me hebe a ruke nisu bas do poda ili da radim sumo onda super.

                Svakako ja sam pokusavao isao na to da se sto vise nagnem da bih dosao do sipke, a da ledja budu potpuno ravna i tad sam osjetio blagu bol u lumbalnom djelu ocito sam previse se nagnuo.

                Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
                "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

                Comment


                • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                  Originally posted by Megara View Post
                  mirin dat squat rack
                  hahahaha ovo me dobro nasmijalo , žao mi je što nemas squat rack u teretani jer vidim da ti dosta problema to predstavlja.. išamaraj vlasnika/cu mozda se opameti

                  Originally posted by Draven View Post
                  Djeluje da kvalitetno radis DL to sto su ti ledja mimo lumbalnog dijela pogrbljena meni su isto na prvom dizanju jednostavno visina me hebe a ruke nisu bas do poda ili da radim sumo onda super.

                  Svakako ja sam pokusavao isao na to da se sto vise nagnem da bih dosao do sipke, a da ledja budu potpuno ravna i tad sam osjetio blagu bol u lumbalnom djelu ocito sam previse se nagnuo.

                  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
                  ma da taj prvi lift,zapravo dok se namjestavam budem pogrbljen ali dok pocnem dizat nemam tog problema...
                  https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                  http://instagram.com/dinc_94
                  http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                  myprotein code: MP24017174

                  Comment


                  • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                    Originally posted by Dinč View Post
                    C

                    evo video -->
                    poradi malo na upper back tightness, malo rotiraj laktove unutra da stagnes latove i isprsi se malo


                    ..inace, posto su ti tegovi manji cini mi se da u biti vuces iz deficita 3-4 cm(mozda i grijesim), cisto da znas da ti ne bi bio problem staviti nesto ispod tegove da dodjes na normalnu visinu

                    mslm da bi kroz 1-2 ciklusa sa normalne visine mogao cak i povuci 190-200 kg
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                      JUCER (ovo cu skratiti) Active rest

                      vratilo neutralni grip, 6 serija 10, 10, 9, 8, 8, 7

                      deadlift: ramp do 180 3 x 3 i 200 3 x 3

                      clean: par serija sa 60 kg
                      face pulls par serija


                      na kraju neka kombinacija, 60 kg pa uradio 5 cleans, 10 OHP, 10 prednjih cucnjeva i rep out na rows-ima sve u jednoj seriji (da, toliko mi je dosadno bilo)
                      ______________________________

                      MEET PREP WEEK 2/5 SQUAT

                      sipka x 10
                      60 x 5
                      80 x 5
                      100 x 5
                      120 x 3
                      140 x 2
                      150 x 2
                      170 x 3
                      170 x 3
                      170 x 5
                      - tek sam pred trecu seriju skontao da trebam uraditi 3 x 4 a ne 3 x 3, pa sam dodao i ova 2 ponavljanja na zadnjoj...sto nije toliki problem jer je i ovo bilo poprilicno daleko od failure, nekih 8.5 na RPE - beltless su ovi bili

                      Paused squats
                      100 x 3
                      105 x 3
                      110 x 3
                      115 x 3
                      120 x 3
                      125 x 3
                      130 x 3
                      135 x 3
                      140 x 3
                      145 x 3 - sve raw


                      sumo DL: ramp do 190 x 5(umoran od jucer)

                      SLDL: 2 serije po 100 kg x 5 speed pull-ovi




                      komentar: ide to..nadam se da ce mi belt stici ubrzo
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                        Originally posted by TripleZ View Post
                        poradi malo na upper back tightness, malo rotiraj laktove unutra da stagnes latove i isprsi se malo


                        ..inace, posto su ti tegovi manji cini mi se da u biti vuces iz deficita 3-4 cm(mozda i grijesim), cisto da znas da ti ne bi bio problem staviti nesto ispod tegove da dodjes na normalnu visinu

                        mslm da bi kroz 1-2 ciklusa sa normalne visine mogao cak i povuci 190-200 kg
                        Imat cu to na umu da uradim sljedeci put, tnx!

                        Jesu da, nesto su manji tegovi ali tako radim cijelo vrijeme cak sam se i navikao na tako malo nizu poziciju.

                        Mislim da vec imam 200 ali nikad neznas,mozda grijesim :P isprobat cu na 1+ dayu

                        sent from my nokia 3410
                        https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                        http://instagram.com/dinc_94
                        http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                        myprotein code: MP24017174

                        Comment


                        • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                          Imam osjecaj ko da su ti ruke lagano pogrbljene tokom serije i to ti radi problem sa gornjim ledima. Doslovno ruke moras ko kuke koristit. Definitivno popravi glavu tj pogled jel to nije rdl. Cim ispravis glavu ispravit ce ti se i gornja leda garantiram. U gornjem polozaju ti nemre glava nikak bit tak prema dole pa samim time ni leda nemres ispravit jer je neprirodan polozaj. I puno si olaksavas sa ovim sto ne pocinjes svako ponavljanje sa poda iz mirovanja sto nije bas cilj igre al to procjeni sam. Ukratko obrati paznju kako izgleda kad dizes prvo ponavljanja sa poda, a kako kasnije pa ces shvatit da nije bas isto.

                          Comment


                          • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                            Originally posted by Homemade View Post
                            I puno si olaksavas sa ovim sto ne pocinjes svako ponavljanje sa poda iz mirovanja sto nije bas cilj igre al to procjeni sam. Ukratko obrati paznju kako izgleda kad dizes prvo ponavljanja sa poda, a kako kasnije pa ces shvatit da nije bas isto.
                            ugl..mnogi PW i ja sam misle da je ipak bolje lupati nego svaki put dead stop. što za zdravlje što za snagu...
                            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                            Youtube:

                            Primjer treninga snage/hipertrofije
                            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                            Sve o prehrani
                            Sve o treningu

                            Comment


                            • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                              Originally posted by staragarda View Post
                              ugl..mnogi PW i ja sam misle da je ipak bolje lupati nego svaki put dead stop. što za zdravlje što za snagu...
                              A sad necu ulazit u diskusiju al ak se spremas za pl natjecanje onda se zna da je deadstop jer to se trazi. A i sam znas da to nije opce isti pokret i olaksavas si dosta sa time jer nije isto odvojit nesto sa poda ili kroz bounce i elasticnost misica dobit blagi poticaj. I takoder onaj dio kad odvajas sipku sa poda taj dio rada gubis i nisu jednako misici aktivirani. Makar slazem se da i jedno i drugo ima svoju svrhu i da ovo moze pomoc takoder zbog vece konstatne tenzije pa je mozda bolje za hipertrofiju erektora.
                              Last edited by Homemade; 25-03-14, 13:21.

                              Comment


                              • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                                Originally posted by Homemade View Post
                                Imam osjecaj ko da su ti ruke lagano pogrbljene tokom serije i to ti radi problem sa gornjim ledima. Doslovno ruke moras ko kuke koristit. Definitivno popravi glavu tj pogled jel to nije rdl. Cim ispravis glavu ispravit ce ti se i gornja leda garantiram. U gornjem polozaju ti nemre glava nikak bit tak prema dole pa samim time ni leda nemres ispravit jer je neprirodan polozaj. I puno si olaksavas sa ovim sto ne pocinjes svako ponavljanje sa poda iz mirovanja sto nije bas cilj igre al to procjeni sam. Ukratko obrati paznju kako izgleda kad dizes prvo ponavljanja sa poda, a kako kasnije pa ces shvatit da nije bas isto.
                                To se cak i meni ucinilo da su mi ruke malo ajmo rec pod "tenzijom" ali stvarno po osjecaju kad radim DL skroz su mi ispruzene i nikad ne vucem rukama tako da stvarno neznam zasto tako izgleda. Drugi put cu probat kao sto je tripleZ napisao da rotiram laktovima za unutra i snimit cu takav DL i vidjet ako ima neke razlike.

                                Sto se tice glave, mislio sam na ovo: https://www.youtube.com/watch?v=W5qc...e_gdata_player
                                Znaci ne da ispravim glavu za gore nego da ju drzim tako da je cijela kraljeznica pod ravnom "crtom" . I to mi se cini najbolji i najprirodniji nacin... Sto se tice TnG metode ona mi najbolje pase, lakse je nego deadstop ali to jos ne prakticiram a mozda i budem u daljnjoj buducnosti

                                sent from my nokia 3410
                                https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                                http://instagram.com/dinc_94
                                http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                                myprotein code: MP24017174

                                Comment

                                Working...
                                X