Announcement

Collapse
No announcement yet.

modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

    Originally posted by Toorop View Post
    Dača je već napisao, napiši čisto eto, da saznamo koju info i da, što je bilo crveno svjetlo prije početka prvog pokušaja na BENŠU ?
    Edit:

    BENDŽU!
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

      Bitno je sam iskustvo skupljat i natjecat se sto cesce...jednom kad se sve poklopi dignut ces vise nego na treningu..
      Cestitke..
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

        a bas mi se ne pise jer nemam slika kod sebe nikako, kod prijatelja na mobu su snimci cucnja/mrtvog pa cu prebaciti i postaviti


        mogu samo postaviti utiske i sta najvise vrijedi spomenuti:

        - prije svega hidraulicnu dizalicu zvanu milan, mlad momak koji je raw cucnuo 370kg i odvojio 350 cini mi se(ili je na lockout-u ispalo)
        - drugu mali milan koji sa 18 godina i 85-86 kila na mrtvom otvara sa 300 kila - na zalost ispalo mu je 312.5 u drugom pokusaju i nije isao dalje (nije ni lose cucnuo, 250+)

        ako ko imalo poznaje ekipu BiH: Ernes je napravio 290-200-295 i bio relativno najjaci gost (odvojeno su se bodovali gosti i domacini)



        sto se tice mog mrtvog, kao prvo bio sam nevjerovatno umoran kad sam se krenuo zagrijavati, vec se dotad to sve oduzilo i jedva nadjem mjesto gdje mogu vuci jer se pod kliže, pa tako lagano krenem trpati kilaze ali je sipka bila toliko losa(nimalo narezana) da mi je ispala na 230kg ....to me je kompletno izbacilo iz ritma, mislio sam da sam zavrsio sa zagrijavanjem i rekoh necu tu vise ganjati ali sam onda u glavnoj sali vidio da ''mali milan'' radi zagrijavanje na onoj glavnoj sipki tj. deadlift bar - i tu sam se odmah u biti prikljucio pa sam kao ispocetka krenuo i napravio 3 jedinice zadnja je bila 220 ali vidio sam da grip nije nikakav problem s ovom sipkom, ali zato, umor jest i nisam znao koliko ledja mogu trpiti pa sam spustio pocetnu kilazu na 235....povukao ez vecih poteskoca, pa 255 vec malo teze pa na trecem 265 koji sam valjda podvlacio malo (cega nisam ni bio svjestan dok nisam vidio snimku) ali ono, zakljucao sam ga - ali 3 crvena



        evo bar ovo
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

          imaju videi na ovom kanalu: https://www.youtube.com/channel/UCIG...aoktx_x2ZmbZgw
          ali su toliko loši, da je to strašno


          triple, znači 590? skoro..
          jesi zadovoljan odrađenim? jesi već analizirao sve, da znaš gdje si pogriješio?
          upratio sam da nisi radio peak ovaj put, jel i to utjecalo na rez?
          kakav si u glavi bio, spreman sto posto ili?

          eto..
          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

          Fak me, right?

          Comment


          • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

            Originally posted by Toorop View Post
            Dača je već napisao, napiši čisto eto, da saznamo koju info i da, što je bilo crveno svjetlo prije početka prvog pokušaja na BENŠU ?

            dodao mi spotter teg i kaze sudija da mi nisu skroz zakljucane ruke bile...i tako ja tu u poziciji cekam komandu neko vrijeme ali posto nista ne cujem krenem dole i cim sam krenuo bez komande to su 3 crvena...onda sam ponovio i otpuhao to, pa na 137.5 mi jedna strana pobjegla znacajno ispred druge (lijeva prva)

            da se razumijemo, 120 na 137.5 je nepotreban velik skok ali me nije zanimalo napraviti istu tezinu ili slabiju od one koju vec imam upisanu (135) pa sam odma isao gore - da sam to na prvom podigao isao bi na 130-132.5 i onda bolje procjenio sta kako na trecem
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

              Originally posted by domagoj View Post
              imaju videi na ovom kanalu: https://www.youtube.com/channel/UCIG...aoktx_x2ZmbZgw
              ali su toliko loši, da je to strašno


              triple, znači 590? skoro..
              jesi zadovoljan odrađenim? jesi već analizirao sve, da znaš gdje si pogriješio?
              upratio sam da nisi radio peak ovaj put, jel i to utjecalo na rez?
              kakav si u glavi bio, spreman sto posto ili?

              eto..
              odlicno, evo ako kog zanima preletio sam i vidio treci bench na 3:20




              jos jedna stvar...moram uzeti nesto protiv grceva, spotter je malo vise cekao da mi doda drugi pokusaj medjutim meni su grcevi od cucnja bili toliko losi da nisam mogao cekati i moram sam sebi skinuti sipku sam



              evo i provg cucnja na 7:10


              edit: drugi cucanj sa 215 je na 15:50 , a treci na 24:50

              pogledajte razliku tehnike izmedju prva dva i treceg - odsad cu raditi kao na trecem samo cu mnogo fokusa staviti na jacanje kukova (to je 225kg)
              Last edited by TripleZ; 12-10-14, 20:46.
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                mrtvo:
                8:20 sa 255 i 15:35 sa 265kg




                (nabavicu ove bolje snimke, samo ne znam kad)
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                  Skoro pa sličnu tehniku imam ja (kao ti na trećem pokušaju) samo što malo više rotiram stopala prema vani. Pitanje, koliko je bitno prilikom tako šireg stava imati tenisice koje su uzdignute (kao powerlift i sl.)? Igra li veliku ulogu kao kod užeg stava ili ne?

                  BTW. zadnji video su ti opet čučnjevi a ne mrtvo

                  I još nešto, sori, kako mislis staviti fokus na jačanje kukova? Koje vježbe i to?
                  Last edited by Toorop; 12-10-14, 21:05.
                  Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                  "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                  https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                  Comment


                  • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                    ah da, greska.. ovo je taj video



                    sto se tice pitanja - zavisi

                    po meni manje bitno nego na olimpisjokm cucnju ali u ovisnosti od gradje i mobilnosti moze opet dosta pomagati
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                      Čestitke...Čekaj, a zašto pojas toliko visoko? Nisam to viđao baš do sada?
                      Last edited by Dača; 12-10-14, 23:55.
                      Pivo za masu, rakija za defku...

                      Comment


                      • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                        ma uvijek tako radim


                        ne znam sto vise ljudi to uopce ne proba, vecina koja proba odma im mnogo vise pomaze na vucenju



                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                          Cestitke, vrhunski obavljeno!

                          Da te pitam jednu stvar, kazes da si u ponedjeljak imao oko 94 kg ako se dobro sjecam i na dan natjecanja 90 a kazes da si dosta jeo i da nisi "skidao" kilazu, si radio neki princip izbacivanja vode ili u cemu je bila caka?
                          https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                          http://instagram.com/dinc_94
                          http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                          myprotein code: MP24017174

                          Comment


                          • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                            apsolutno najjaci



                            Originally posted by Dinč View Post
                            Cestitke, vrhunski obavljeno!

                            Da te pitam jednu stvar, kazes da si u ponedjeljak imao oko 94 kg ako se dobro sjecam i na dan natjecanja 90 a kazes da si dosta jeo i da nisi "skidao" kilazu, si radio neki princip izbacivanja vode ili u cemu je bila caka?
                            ne bas nista nisam radio...samo me put ''iscrpio'' sta vec
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                              CYCLE 3, WEEK 2, DEADLIFT DAY 3+:

                              Set 1: 135x3
                              Set 2: 155x3
                              Set 3: 175x5 (+5kg, -1 pon)

                              140x3 x3 serije

                              Oly paused
                              50x10
                              70x5
                              90x5
                              110x5
                              110x5
                              110x6 (+1 pon)

                              Barbell rows
                              50x20
                              80x15
                              100x12 x3 serije

                              Cable rows 4x15

                              Latpulldown usko 4x15

                              Cable pullover 3x15

                              Hammer curls 4x10

                              Bic dumbell curls 4x10

                              Komentar: ocekivao sam cak i manje od 5 pon jer mi je nesto bilo izuzetno tesko (umor od faksa, i guess so) tako da je i dobro ispalo...

                              Ja jednostavno neznam sta da radim nakon tih glavnih serija dl-a haha, odnosno zelim podignut volumen ali uopce ne razmisljam s kojom kilazom da radim te back off setove, koliko serija, ponavljanja.... Savjeti su dobro dosli
                              https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                              http://instagram.com/dinc_94
                              http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                              myprotein code: MP24017174

                              Comment


                              • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                                T1 C1 W2: Leg Day
                                Squats
                                75kg x3
                                85kg x3
                                97.5kg x5
                                - to je što sam trebao po programu i onda slijedi
                                100 x3
                                110 x3
                                120 x1 (izuzetno lagano mi išlo naspram prijašnjih pokušaja da čučnem 120)
                                130 x1 PR!
                                140 x1 PR No.2!


                                komentar: Nije mi bilo u planu ići išta više od onoga što je zadano po programu, ali jednostavno se posložilo da mi je partner na čučnju bio izuzetno dobar (on je taj koji me je "tjerao" da idem do kud može) te što su težine djelovale vrlo lake osim 140, kada sam trebao podignuti šipku, to je bilo malo teže sve ostalo je djelovalo dosta lako.
                                eto, polako krećem, sutra BP dan, pa ćemo vidjeti kako i šta će tamo biti
                                Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                                "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                                https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                                Comment

                                Working...
                                X