Announcement

Collapse
No announcement yet.

dominik11 - slike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: dominik11 - slike

    Originally posted by Argentum View Post
    Zahvaljujem na odgovorima.

    Upravo ja o tome i govorim momci. Nemam nista vise za dodati osim da ste potvrdili moje misljenje, ali ocigledno ima ljudi u mojoj okolini koji nemaju pojma sta pricaju i jos pri tome na osnovu svog neznanja sude druge. Vecina njih nema pojma ni kako se zove varijacija vjezbe koju izvode, a da ne kazem da su ljudi na clenbuterolu zeleci biti fit kroz tri mjeseca za apsolventsko putovanje bez obzira na to sto se na pauzama jede junk i sto niko ne sastavlja dva mjeseca treninga bez pauze.

    @ Jozo

    Ja inace radim 20 rep squat (upravo me popusta upala od subote, znaci puna cetiri dana). Nikada nisam dobio upalu od nekoliko ponavljanja teskog cucnja ili deadlifta, vec iskljucivo radeci veci broj ponavljanja s osrednjim kilazama i to uz kratki odmor. Neki ljudi kazu da nemaju tu kondiciju da tako rade, dok postoji grupa koja trenira po tom principu. Uglavnom zadovoljan sam jer sam funkcionalan i na volumenu, a sada i na intenzitetu. Gledat cu da optimizujem volumen s kilazama jer mi to najvise odgovara.

    Hvala na odgovoru Dominik. Odlicno to izgleda i ima dosta progresa u odnosu na prijasnje slike. Samo naprijed.
    a hvala puno.....osobno sam zagovornik mjenjanja treninga....ponajvise intenziteta i volumena....jer sam na sebi vidio najvise promjena i poboljsanja..od kondicije i fizickih promjena...ocito nesto i snage....misice izlazem cestim promjenama i nemaju priliku se naviknut na jedno i uci u kolotecinu....bar tako ja to vidim.....i mogu se kladiti da vecina vas tesko da bi izdrzala moje treninge...kao ni sto bih ja dignuo 200kg SQ,ali neka netko u sat vremena odradi 150zgibova,150 cucnjeva,150 bench(recimo) ili dipseva(sa mojih 90kg) i 150 mrtvog...mislim da rijetko tko radi takav volumen po treningu ah da i 150 trbuhnjaka....dakle sat vremena....i to su sve teske osnovne vjenbe....nikave izolacije i nesto laganini
    This is your life and it’s ending one minute at a time

    Comment


    • #77
      Re: dominik11 - slike

      Originally posted by Argentum View Post
      Zahvaljujem na odgovorima.

      Upravo ja o tome i govorim momci. Nemam nista vise za dodati osim da ste potvrdili moje misljenje, ali ocigledno ima ljudi u mojoj okolini koji nemaju pojma sta pricaju i jos pri tome na osnovu svog neznanja sude druge. Vecina njih nema pojma ni kako se zove varijacija vjezbe koju izvode, a da ne kazem da su ljudi na clenbuterolu zeleci biti fit kroz tri mjeseca za apsolventsko putovanje bez obzira na to sto se na pauzama jede junk i sto niko ne sastavlja dva mjeseca treninga bez pauze.

      @ Jozo

      Ja inace radim 20 rep squat (upravo me popusta upala od subote, znaci puna cetiri dana). Nikada nisam dobio upalu od nekoliko ponavljanja teskog cucnja ili deadlifta, vec iskljucivo radeci veci broj ponavljanja s osrednjim kilazama i to uz kratki odmor. Neki ljudi kazu da nemaju tu kondiciju da tako rade, dok postoji grupa koja trenira po tom principu. Uglavnom zadovoljan sam jer sam funkcionalan i na volumenu, a sada i na intenzitetu. Gledat cu da optimizujem volumen s kilazama jer mi to najvise odgovara.

      Hvala na odgovoru Dominik. Odlicno to izgleda i ima dosta progresa u odnosu na prijasnje slike. Samo naprijed.
      Argentum, čini mi se da si u početku imao malo kvalitetnije postove... A sad ispada da ti posle 6 meseci forumašenja ne znaš razliku između buildinga i liftinga.....
      Pivo za masu, rakija za defku...

      Comment


      • #78
        Re: dominik11 - slike

        Originally posted by Dača View Post
        Argentum, čini mi se da si u početku imao malo kvalitetnije postove... A sad ispada da ti posle 6 meseci forumašenja ne znaš razliku između buildinga i liftinga.....
        pa da ima ljudi kojima su liftovi vazni i bave se time i rade na tome....mislim da ne moras dizati neke enormne kilaze da bi izgledao solidno.....osobno mislim da cu s vremenom moci dogubt vece kile,ali recimo cisto sumnjam da mi treba treze od 150kg na cucnju da mi trpe koljena...ako noge mogu ok izgledati i ovako....ili bench osobno mrzim natrpavat sa kilama....laktovi me cesto bole....ali eto...prsa malo zaostaju bar gornji dio hhahahaha.....ali budem i to vec rijesio.....ugl da za nekoga tko se ne bavi liftvima kilzaze nisu vazne....meni bar nisu
        This is your life and it’s ending one minute at a time

        Comment


        • #79
          Re: dominik11 - slike

          Originally posted by dominik11 View Post
          pa da ima ljudi kojima su liftovi vazni i bave se time i rade na tome....mislim da ne moras dizati neke enormne kilaze da bi izgledao solidno.....osobno mislim da cu s vremenom moci dogubt vece kile,ali recimo cisto sumnjam da mi treba treze od 150kg na cucnju da mi trpe koljena...ako noge mogu ok izgledati i ovako....ili bench osobno mrzim natrpavat sa kilama....laktovi me cesto bole....ali eto...prsa malo zaostaju bar gornji dio hhahahaha.....ali budem i to vec rijesio.....ugl da za nekoga tko se ne bavi liftvima kilzaze nisu vazne....meni bar nisu
          Često gledam momke po teretanama koji, na primer, za triceps trpaju kilaže na uskom benču....

          Skoro sam gledao momka, stavlja 110 kg i radi uski benč... Uspeo je da podigne jednom!?!?... Ja ga pitam šta to radiš? Zašto trpaš toliko?
          Kaže, pa mora zbog mase tricepsa.... Kao, mogao bi on i više, ali ga yebu laktovi i tetive...

          Mislim se, pa nije čudo... Dobro nisi napravio invalida od sebe do sada... Benč mu je 130, a uski benč 110.... Da li je to normalno?

          Za mene nije...

          Da ne pominjem što trpaju kilaže na potisku sa čela (francuski potisak) nauštrb forme izvođenja... Pokidaju tetive, a ne dobiju ni pumpu ni upalu....

          Debičine!

          Ako hoće da se kurče sa težinama izvol'te: Čučanj, mrtvo, benč.... Zna se gde se pokazuje snaga....
          Pivo za masu, rakija za defku...

          Comment


          • #80
            Re: dominik11 - slike

            Originally posted by Dača View Post
            Često gledam momke po teretanama koji, na primer, za triceps trpaju kilaže na uskom benču....

            Skoro sam gledao momka, stavlja 110 kg i radi uski benč... Uspeo je da podigne jednom!?!?... Ja ga pitam šta to radiš? Zašto trpaš toliko?
            Kaže, pa mora zbog mase tricepsa.... Kao, mogao bi on i više, ali ga yebu laktovi i tetive...

            Mislim se, pa nije čudo... Dobro nisi napravio invalida od sebe do sada... Benč mu je 130, a uski benč 110.... Da li je to normalno?

            Za mene nije...

            Da ne pominjem što trpaju kilaže na potisku sa čela (francuski potisak) nauštrb forme izvođenja... Pokidaju tetive, a ne dobiju ni pumpu ni upalu....

            Debičine!

            Ako hoće da se kurče sa težinama izvol'te: Čučanj, mrtvo, benč.... Zna se gde se pokazuje snaga....
            apsolutno.....vazna je svima kao kilaza,a forma je za k...... i na kraju se samo povrede.....meni nema smisla.....cemu se uopce opterecivat koliko dizes....kad izades iz teretane nitko tako i tako nema pojma......mozes izgledat super i bez da se ozljedis zglobove i sta ja znam.....
            This is your life and it’s ending one minute at a time

            Comment


            • #81
              Re: dominik11 - slike

              Večina nas ima neki svoj primarni cilj,nekome je to hipertrofija nekome snaga ali smatram da u samome treningu nikada netreba biti isključiv i da treba povremeno radit i jedno i drugo...meni osobno odgovara čak dok u istom treningu radim jedno i drugo recimo prsa ravni bench radim 5x5 i tu mi je cilj samo da potegnem što veću težinu,nakon toga idem na kosi na kojem mi je raspon ponavljanja 8-12 i di se više koncentriram na sam pokret,pokušavam što bolje osjetit mišić itd,ili recimo ramena di prvo radim military i nikada nejdem iznad 8 ponavljanja pa onda sjedeći potisak bučicom di mi je raspon ponavljanja 12-15.....ne odnosi se ovo na tebe dominik nego pričam općenito i htio sam podjelit s vama kako ja to radim...

              Comment


              • #82
                Re: dominik11 - slike

                Originally posted by clockwork orange View Post
                Večina nas ima neki svoj primarni cilj,nekome je to hipertrofija nekome snaga ali smatram da u samome treningu nikada netreba biti isključiv i da treba povremeno radit i jedno i drugo...meni osobno odgovara čak dok u istom treningu radim jedno i drugo recimo prsa ravni bench radim 5x5 i tu mi je cilj samo da potegnem što veću težinu,nakon toga idem na kosi na kojem mi je raspon ponavljanja 8-12 i di se više koncentriram na sam pokret,pokušavam što bolje osjetit mišić itd,ili recimo ramena di prvo radim military i nikada nejdem iznad 8 ponavljanja pa onda sjedeći potisak bučicom di mi je raspon ponavljanja 12-15.....ne odnosi se ovo na tebe dominik nego pričam općenito i htio sam podjelit s vama kako ja to radim...
                naravno...svatko ima sta mu pase.....ja sam cak i nabrojao dio treninga koje raim tako da gledam da oduhvatim sve aspekte i nacine vjezbanja
                This is your life and it’s ending one minute at a time

                Comment


                • #83
                  Re: dominik11 - slike

                  nadam se da mi nećeš zamjerit dominik ak ovo stavim tu,vidim da je i u nekim drugim temama slična priča bila(trening za snagu,hipertrofiju,broj ponavljanja,zašto sam ja teži od ovog 20 kila a ne izgledam tako)...ugl zanimljiv mi je ovaj video i zanima me šta mislite o ovom šta on tu priča...https://www.youtube.com/watch?v=xBtP...Y&spfreload=10 ...i da ja usput podjelim svoje iskustvo...znam jednog dečka već godinama vježba vani i baš sam pričo s njim o tome,frajer se vješa po šipkama,izvodi kojekakve ekshibicije dosta zahtjevne,ugl ima skoro identičan bf kao ja visinu i težinu,ali kad stanemo jedan do drugog ja izgledam kao da sam 8-10 kg teži sigurno ali mišići mi nisu niti približno tvrdi ko njegovi,ima mišiće tvrde ko kamen...onda je počela klasična spika o napuhanim bilderima koji treniraju samo da bi se mogli kurčit na plaži itd.,ne dira me to niti najmanje,ali neka caka mora bit u tome šta se događa u samom mišiću,neznam puno o tome možda neko zna više...nadam se da ne davim...

                  Comment


                  • #84
                    Re: dominik11 - slike

                    genetika
                    miofibrilarna hipertrofija


                    nema na cemu
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #85
                      Re: dominik11 - slike

                      u redu kratko i jasno ...znači postoje dvije vrste hipertrofija,jedna je kad mišićne ćelije ekspandiraju,a druga kada se stvaraju nova mišićna vlakna?

                      Comment


                      • #86
                        Re: dominik11 - slike

                        Upravo to. Upravo zato powerlifteri mogu bit dosta manji od bodibildera a ipak dizat vece tezine.

                        Comment


                        • #87
                          Re: dominik11 - slike

                          Originally posted by Dača View Post
                          Argentum, čini mi se da si u početku imao malo kvalitetnije postove... A sad ispada da ti posle 6 meseci forumašenja ne znaš razliku između buildinga i liftinga.....
                          Moguce. Mozda je do estrogena.

                          Comment


                          • #88
                            Re: dominik11 - slike

                            Mislim da previše raspravljate o tipu treninga, broju ponavljanja, pauzama, ovo ono, za početnike je glavno da rade i da se trude, koji god princip i način treninga radili, naravno da će napredovati, uz sređenu prehranu. Tek nakon godinu, dvije staža u teretani kada napredak više nije toliko brz se može mijenjati sistem treninga da se tijelo šokira i iskusi nešto novo. Ja nikada nisam radio po nekom programu, nisam brojio ni serije ni ponavljanja ni vrijeme pauze. Za svaku mišiću skupinu sam uzeo par osnovnih vježbi i uvijek radio do otkaza. Nisam ni nešto s težinama napredovao, za prsa sam radio uglavnom kosi benč sa bučicama, letenja i propadanja, skoro godinu dana sam radio sa istom težinom bučica i prsa su napredovala. Tek prije par mjeseci sam počeo raditi ravni benč i interesirati se za napredak s težinama.

                            Comment


                            • #89
                              Re: dominik11 - slike

                              Originally posted by Krešimir View Post
                              Mislim da previše raspravljate o tipu treninga, broju ponavljanja, pauzama, ovo ono, za početnike je glavno da rade i da se trude, koji god princip i način treninga radili, naravno da će napredovati, uz sređenu prehranu. Tek nakon godinu, dvije staža u teretani kada napredak više nije toliko brz se može mijenjati sistem treninga da se tijelo šokira i iskusi nešto novo. Ja nikada nisam radio po nekom programu, nisam brojio ni serije ni ponavljanja ni vrijeme pauze. Za svaku mišiću skupinu sam uzeo par osnovnih vježbi i uvijek radio do otkaza. Nisam ni nešto s težinama napredovao, za prsa sam radio uglavnom kosi benč sa bučicama, letenja i propadanja, skoro godinu dana sam radio sa istom težinom bučica i prsa su napredovala. Tek prije par mjeseci sam počeo raditi ravni benč i interesirati se za napredak s težinama.
                              vidis mozda bi bolje napredovala da jesi jenjao....ne znam....meni osobno je dosadno radit jedno te isto i samo neke tezine forsirat....one treninge koje sam nabrojao radim i mjenjam svaka 2-3 tj i happy sam...imam napredka,kondicije,volumeuna,tezina intenziteta i na kraju sretan sam treningom...nikad nije ponavljanje i jedno te isto i uvijek mi je izazov.... eto bar meni
                              This is your life and it’s ending one minute at a time

                              Comment


                              • #90
                                Re: dominik11 - slike

                                Originally posted by clockwork orange View Post
                                u redu kratko i jasno ...znači postoje dvije vrste hipertrofija,jedna je kad mišićne ćelije ekspandiraju,a druga kada se stvaraju nova mišićna vlakna?
                                ne...

                                hiperplasia je povecanje BROJA vlakana, sto se generalno ne desava kod ljudi

                                Hipertrofija je povecanje celija, kod koje ima dvije vrste:
                                1) miofibrilarna hipertrofija
                                2) sarkoplazmatska

                                prva je povezana sa snagom i utice na povecanje miofibrila (tanke niti koje cine misic)


                                druga, sarkoplazmatska, utice na povecanje glikogen storage-a u misicima, sto je laicki receno onaj ''napuhani'' look
                                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                                * SHUT UP AND SQUAT *

                                Comment

                                Working...
                                X