Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Tahini mogu i domaći napravit, dobra ideja.

    Što preporučaš od UH?

    Smeđa riža, integralna tjestenina, raženi kruh, žitarice?

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      ma bijela riza-preferiram okusom basmati i parboiled.. ,tjestenina obicna-najdrazi spageti, njoke, zitarice, razeni,oke.. kukuruzni krekeri,palenta..

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by TunaOdStuke
        Tahini mogu i domaći napravit, dobra ideja.

        Što preporučaš od UH?

        Smeđa riža, integralna tjestenina, raženi kruh, žitarice?
        heljda je dosta kalorična i jaka, BESKVASNI integralni hleb i meni omiljeno voće - pojedeš 5 banana i već si 500 cal u plusu

        i da - probaj naći i bundevin puter, prava stvar za snagu, puna cinka i proteina i dobrih masnoća
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by juka
          taman iz "shopinga" 30 jaja, 2 kg raženog kruha (zapakiranog), 2 kg posnog (standard) milbone i zdenke nema (milbone izgleda više i neće bit nikako :/), 1/2 kg vindon deluxe pureće, 6 kg brazilske

          ispunilo mi dan
          di kupuješ tu piletinu ? čuo sam da je ona jeftinija ...
          Originally posted by Songoku
          najbolji pwm je burek

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            metro, pivac, lidl
            Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

            R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
            <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              eh da imam para i mogućnosti, ovako bih se hranio, 3000-4000 kalorijica iz voća i milina
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Originally posted by vege
                eh da imam para i mogućnosti, ovako bih se hranio, 3000-4000 kalorijica iz voća i milina

                do sad nisam cuo,ni vidio, al nije valjda da ovaj zivi samo od voca

                ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Originally posted by SemaMare
                  Originally posted by vege
                  eh da imam para i mogućnosti, ovako bih se hranio, 3000-4000 kalorijica iz voća i milina

                  do sad nisam cuo,ni vidio, al nije valjda da ovaj zivi samo od voca

                  ak ovaj živi samo na voću onda sam ja ninđa
                  Originally posted by Songoku
                  najbolji pwm je burek

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by juka
                    metro, pivac, lidl
                    Zar ima piletine u pivca ? Brazilska isto ili domaća neka ?
                    Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by david22
                      Originally posted by SemaMare
                      Originally posted by vege
                      eh da imam para i mogućnosti, ovako bih se hranio, 3000-4000 kalorijica iz voća i milina

                      do sad nisam cuo,ni vidio, al nije valjda da ovaj zivi samo od voca

                      ak ovaj živi samo na voću onda sam ja ninđa
                      DA, Michael Arnstein je jedan od najpoznatijih sportista na 80/10/10 Diet. Nema razloga da ne živi samo na voću, to je po meni najzdravija ishrana. Jede on i povrće, ali samo ono koje se ne kuva, jer je u pitanju presna ishrana. Dakle ne jede pasulje, žitarice, itd... Jede i malo semenki, orahe, itd.. ali da masti ne pređu više od 10 % kalorija, kao ni proteini. Oko 80% treba da dolazi iz prostih šećera iz voća, tako tvrdi autor knjige 80/10/10 dr Douglas Graham.
                      Ja sam jeo tako oko 3 meseca, bilo mi je super, ali mnogo skupo, nikako nisam uspeo da nabijem bar 3000 kalorija svaki dan, pa sam odustao da ne smršam previše. Ali osećao sam se najbolje do sad u životu, tad sam i počeo da idem u teretanu, da potrošim energiju od koje sam pucao Ma divota, ali neostvarivo u našim bednim uslovima... Ali ako mene šitaš, ništa bolje od 30 banana dnevno
                      “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                      mind, it doesn’t matter.”

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Originally posted by vege
                        Originally posted by david22
                        Originally posted by SemaMare
                        Originally posted by vege
                        eh da imam para i mogućnosti, ovako bih se hranio, 3000-4000 kalorijica iz voća i milina

                        do sad nisam cuo,ni vidio, al nije valjda da ovaj zivi samo od voca

                        ak ovaj živi samo na voću onda sam ja ninđa
                        DA, Michael Arnstein je jedan od najpoznatijih sportista na 80/10/10 Diet. Nema razloga da ne živi samo na voću, to je po meni najzdravija ishrana. Jede on i povrće, ali samo ono koje se ne kuva, jer je u pitanju presna ishrana. Dakle ne jede pasulje, žitarice, itd... Jede i malo semenki, orahe, itd.. ali da masti ne pređu više od 10 % kalorija, kao ni proteini. Oko 80% treba da dolazi iz prostih šećera iz voća, tako tvrdi autor knjige 80/10/10 dr Douglas Graham.
                        Ja sam jeo tako oko 3 meseca, bilo mi je super, ali mnogo skupo, nikako nisam uspeo da nabijem bar 3000 kalorija svaki dan, pa sam odustao da ne smršam previše. Ali osećao sam se najbolje do sad u životu, tad sam i počeo da idem u teretanu, da potrošim energiju od koje sam pucao Ma divota, ali neostvarivo u našim bednim uslovima... Ali ako mene šitaš, ništa bolje od 30 banana dnevno
                        Kratkoročno je to OK, ali dugoročno samo voće nije optimalna prehrana. Mislim da je puno bolje ono što zagovara Victoria Boutenko - sirovo voće i puno zelenog lisnatog povrća, po mogućnosti smiksano radi bolje apsorpcije. Pročitaj koju njenu knjigu ako nisi, zanimljive su. Recimo "Green for Life".
                        Također bi ti mogao biti zanimljiv intervju s Aajonusom Vonderplanitzom (http://drbass.com/aajonus.html), on je poslije prešao na sirovo meso s čime se baš ne slažem, ali je jedno vrijeme bio raw fruitarian.
                        Željezo mi je u krvi!

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Znam ja Victoriu Boutenko, kako da ne znam. Problem kod nje je što jede previše kalorija iz masnoća (orasi, semenke, bademi, itd).
                          Ali, jede se i u 80/10/10 Diet zeleno lisnato povrće, kako da ne... ali od toga se ne živi. Moraš unositi dovoljno kalorija. Bez barem 3000 kalorija nema ništa. Ja sam se super osećao prošlog leta: doručak 1 kg šljiva, ručak 7-8 kg lubenica, večera 1 kg grožđa, pa 5-6 banana, pa tek onda nekalorična hrana: paradajz, pa paprika, pa krastavac... I na kraju svega šaka badema.
                          A ovaj što jede živo meso: no comment! BLJAK! Ko iskreno može da uživa u tom ukusu?
                          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                          mind, it doesn’t matter.”

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Hvala!
                            Za bijelu rižu, njoke i tjesteninu baš nije ni on ni ja.
                            Čisto jer je integralno cjelovitije, zdravije, neprocesuirano je, pa su time i vitamini i minerali ostali u hrani. Volim da je hrana hrana, a ne ideja hrane za napoj.

                            Žitaricama se bavim već neko vrijeme, heljdu ću mu isto nekako pokušat uvalit.

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by TunaOdStuke
                              Hvala!
                              Za bijelu rižu, njoke i tjesteninu baš nije ni on ni ja.
                              Čisto jer je integralno cjelovitije, zdravije, neprocesuirano je, pa su time i vitamini i minerali ostali u hrani. Volim da je hrana hrana, a ne ideja hrane za napoj.

                              Žitaricama se bavim već neko vrijeme, heljdu ću mu isto nekako pokušat uvalit.
                              izdinstaj puno luka, pa dodaj heljdu i 2 puta više vode, pa skuvaj, na kraju dodaš ako hoćeš i beli luk, paradajz, pa sve još kuvaš malo, pa bosiljak, biber, itd... ima da mu se svidi.
                              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                              mind, it doesn’t matter.”

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Originally posted by VelikiBlek
                                Originally posted by juka
                                metro, pivac, lidl
                                Zar ima piletine u pivca ? Brazilska isto ili domaća neka ?
                                SAMBAAAAAAAAAAAAA
                                Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                                R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                                <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                                Comment

                                Working...
                                X