Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: CHAT Trening

    Originally posted by Mersault
    Znan da je svima već dosta citiranja VJ, ali nisan naša druge ogovore na ovu temu.
    Nikad dosta VJ!
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #47
      Re: CHAT Trening

      Originally posted by SemaMare
      pozz raja,
      evo ne treniram vec 10 dana u teretani, uslovi su katastrofalni, nemamo grijanja uopce smrze se,a jos dobio sam poziv za posao, pa sam odlucio pauzirati cijeli januar dok se ne naviknem, radim samo kod kuce zgibove i sklekove ( s opterecenjem) ishrana je i dalje solidna,
      sta mislite ocu li ostati na istom sto se tice mase , i snage , tezina, jer u februaru cu najvjerovatnije ponovo krenut u gradskoj teretani ....
      ..i ja brate pauziram vec 2-3 sedmice...da bude gore sve sam zapostavio, ne samo trening..ali aBd sutra upisujem teretanu ovdje sto sma nasao po vrh uslovima i lagano...ne vjerujem da ces ostati na istom ali sigurno ce pomoci to sto radis kuci
      U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
      sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

      Comment


      • #48
        trening??

        Zanima me kako kombinirate vjezbe na treningu.Da li je bolje vise treninga za redom raditi iste vjezbe ili svaki trening mjenjati raspored vjezbi.
        Moze li netko napisati trening neke misicne skupine na neki duzi period(npr. prsa)
        Kad bi npr radili cjeli trening jednu vjezbu(da li je ponekad dobro uraditi takav trening) i radili na primjer 10 serija kako bi izgledalo tih 10 serija
        1. da li bi postavili odredjenu tezinu tako da sve serije odradite sa odredjenim brojem ponavljanja npr. 10 ponavljanja za svih 10 serija sa 50 kg ,
        2. da li bi radili do maksimuma svaku seriju tako da broj ponaljanja ostane isti
        npr. 1 seriju sa 60kg do maximuma pa sljedecu sa 56kg pa 52kg i tako dalje svih 10 seirja sa recimo 10 ponavljanja (uvjek sa istim odmorom izmedju serija)
        3. da li bi drzali isto opterecenje svih 10 serija a smanjivali broj ponavljanja
        npr. svih deset serija sa 60kg (ali da smanjujemo broj ponavljanja 10 pa 9,8 koliko god mozemo za zadatom tezinom ) (uvjek sa istim odmorom izmedju serija)

        kako vi to radite i kako bi bilo najbolje

        Comment


        • #49
          Re: trening??

          forum,forum,forum i portal....

          Comment


          • #50
            Re: trening??

            Originally posted by pro_beginer
            forum,forum,forum i portal....
            citao sam na forumu i nisam uspjeo naci.
            mozes li mi ti da ti neke clanke

            Comment


            • #51
              Re: CHAT Trening

              napravi 2 programa i svaki tjedan ih rotiraj....

              Comment


              • #52
                Re: CHAT Trening

                a ovo gore sto sam napisao.
                Na koji nacin ti to radis, prvi, drugi, treci? i na koji nacin je najbolje postavit trening

                Comment


                • #53
                  Re: CHAT Trening

                  ja radim 10-12 ponavljanja tako da zadnje ponavljanje izvucem jedva jedvice...mjenjam tezine....

                  Comment


                  • #54
                    Re: trening??

                    Originally posted by hydra
                    Zanima me kako kombinirate vjezbe na treningu.Da li je bolje vise treninga za redom raditi iste vjezbe ili svaki trening mjenjati raspored vjezbi.
                    Moze li netko napisati trening neke misicne skupine na neki duzi period(npr. prsa)
                    Kad bi npr radili cjeli trening jednu vjezbu(da li je ponekad dobro uraditi takav trening) i radili na primjer 10 serija kako bi izgledalo tih 10 serija
                    1. da li bi postavili odredjenu tezinu tako da sve serije odradite sa odredjenim brojem ponavljanja npr. 10 ponavljanja za svih 10 serija sa 50 kg ,
                    2. da li bi radili do maksimuma svaku seriju tako da broj ponaljanja ostane isti
                    npr. 1 seriju sa 60kg do maximuma pa sljedecu sa 56kg pa 52kg i tako dalje svih 10 seirja sa recimo 10 ponavljanja (uvjek sa istim odmorom izmedju serija)
                    3. da li bi drzali isto opterecenje svih 10 serija a smanjivali broj ponavljanja
                    npr. svih deset serija sa 60kg (ali da smanjujemo broj ponavljanja 10 pa 9,8 koliko god mozemo za zadatom tezinom ) (uvjek sa istim odmorom izmedju serija)

                    kako vi to radite i kako bi bilo najbolje
                    Dobro je u trening s vremena na vrijeme ubaciti promjene - da se mišić ne navikne na podražaje. Imaš različite principe treniranja, opadajuće serije, superserije, itd., pronađeš si onaj koji ti najbolje odgovara. Ako tek počinješ, prvo svladaj tehniku izvođenja, a tek onda kreni eksperimentirati s težinama.
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • #55
                      Re: CHAT Trening

                      jedan, dva ili tri?

                      Comment


                      • #56
                        Re: CHAT Trening

                        Originally posted by hydra
                        jedan, dva ili tri?
                        Stavim težinu s kojom mogu napraviti u prvoj seriji npr. 8 ponavljanja, u drugoj 6, a u trećoj 4. Nakon toga stalno radim s tom težinom dok ne uspijem svih 3 * 8 i nakon toga povećam težinu.
                        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                        Comment


                        • #57
                          Re: CHAT Trening

                          3x opadajuce serije VJ letenja za srednje rame
                          bilo mi je danas rame ko kugla
                          panta rei

                          Comment


                          • #58
                            Re: CHAT Trening

                            Originally posted by baksuz
                            3x opadajuce serije VJ letenja za srednje rame
                            bilo mi je danas rame ko kugla
                            S kojim kilažama radiš? Ako se smije znati! Je'l ipak, važno je kako, a ne koliko se diže, he, he!
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • #59
                              Re: CHAT Trening

                              14-15kg, 12-13, 9-10( neznam koliko je tocno teska sipka)
                              panta rei

                              Comment


                              • #60
                                Re: CHAT Trening

                                Originally posted by baksuz
                                14-15kg, 12-13, 9-10( neznam koliko je tocno teska sipka)
                                Nice, nice!
                                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                                Comment

                                Working...
                                X