Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: CHAT Trening

    Potisak šipkom/bučicama je za prednje i srednje rame. Po meni, radi ga samo ako su ramene tvrdoglava kaj se tiče rasta. Ako rastu i bez tog potiska, ne moj ga raditi. Inače, sjedeća varijanta je teže za izvesti, barem meni.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #92
      Re: CHAT Trening

      Originally posted by nikollaa
      zanima me za military press... jeli bolje odraditi ga stoječki ili sjedečki? znam da kičma trpi u stoječkom načinu... i jeli bolje odraditi ga šipkom ili bučicama?
      Ne postoji sjedeći millitary press, postoji sjedeći potisak šipkom za ramena

      Kod millitary pressa moraš razmišljati i o stabilizaciji donjeg dijela leđa, kod sjedećeg potiska su ti leđa stabilizirana i manja je mogućnost da ćeš se ozlijediti. E sad, koja je varijanta bolja; svaka varijanta je dobra, na tebi je da odlučiš koja ti najviše odgovara, mada možeš kombinirati sve varijante. Guglaj si: Push press, millitary press, seated dumbbell press, seated barbell shoulder press, push jerk.

      Meni najviše odgovara push jerk i push press, pošto se u cijeli pokret uključuje i leg drive tako da se mogu igrati i s većim kilažama
      Chill bro

      Comment


      • #93
        Re: CHAT Trening

        Originally posted by Soner
        Originally posted by nikollaa
        zanima me za military press... jeli bolje odraditi ga stoječki ili sjedečki? znam da kičma trpi u stoječkom načinu... i jeli bolje odraditi ga šipkom ili bučicama?
        Ne postoji sjedeći millitary press, postoji sjedeći potisak šipkom za ramena

        Kod millitary pressa moraš razmišljati i o stabilizaciji donjeg dijela leđa, kod sjedećeg potiska su ti leđa stabilizirana i manja je mogućnost da ćeš se ozlijediti. E sad, koja je varijanta bolja; svaka varijanta je dobra, na tebi je da odlučiš koja ti najviše odgovara, mada možeš kombinirati sve varijante. Guglaj si: Push press, millitary press, seated dumbbell press, seated barbell shoulder press, push jerk.

        Meni najviše odgovara push jerk i push press, pošto se u cijeli pokret uključuje i leg drive tako da se mogu igrati i s većim kilažama
        Školski!
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #94
          Re: CHAT Trening

          dali ja mogu kada radim npr biceps tamo pise da radim 2 serije po 10 ponavljanja npr dizanja bučica ... dali ja mogu da radim vise serija a ne samo 2 jer mi ostane jos dosta snage ??? nisam nov sam u ovome pa nisam strucan jel mogu da dizem dok neosetim da nemogu vise ?

          Comment


          • #95
            Re: CHAT Trening

            ebitacan trening noga, 25 serija, cak sam i squat-o 110kgx2 PR
            treci put nisam mogo, sreca pa imamo squat rack
            panta rei

            Comment


            • #96
              Re: CHAT Trening

              Originally posted by karakajac
              dali ja mogu kada radim npr biceps tamo pise da radim 2 serije po 10 ponavljanja npr dizanja bučica ... dali ja mogu da radim vise serija a ne samo 2 jer mi ostane jos dosta snage ??? nisam nov sam u ovome pa nisam strucan jel mogu da dizem dok neosetim da nemogu vise ?
              Naravno da možeš

              Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi, naći će izliku.



              mene zanima kad ja uzmem saku rize i to skuham i pojedem...kolko je to grama bilo rize odprilike? 40? 60? 80?

              Comment


              • #97
                Re: CHAT Trening

                pomoc ... u teretanu bi isao al me mnoge stavri sprecavaju
                kod kuce imam 2 tega po 5 kg i dva po 7,5 kg improvizovao sam klupu i šipku
                kontao sam da u ponedeljak i cetvrtak ovo da radim : benč potisak bučicama,kosi benc bucicama,dizanje bučica ( predručenje i odručenje ) , veslanje bučicama i naizmenicno dizanje bučica to sve u serijama 3* 10 -12 . + sklekovi i propadanje.
                U utorak i petak trbusnjake i sve vjezbe za njih sto znam ...
                i u subotu biceps triceps i podlaktica
                Dali ovo uopste valja ? ako nevalja pomozite malo


                ovo sam stavio vec u jednu temu al evo i ovde nemojte se ljutiti

                Comment


                • #98
                  Re: CHAT Trening

                  Sutra sljedi Gironda s opterećenjima http://www.youtube.com/watch?v=IWtOn...eature=related
                  valjda će globovi izdržat
                  Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                  Comment


                  • #99
                    Re: CHAT Trening

                    Originally posted by VelikiBlek
                    Sutra sljedi Gironda s opterećenjima http://www.youtube.com/watch?v=IWtOn...eature=related
                    valjda će globovi izdržat
                    To je modifikacija, Gironda nije tako zamislio vježbu, a i čini mi se da previše pate zglobovi. Ako imaš razboj V oblika klasična izvedba bi bila bolja.

                    Comment


                    • Re: CHAT Trening

                      Polozaj zglobova je sekundarna stvar kod ove vjezbe.
                      Neki drze zglobove okrenute prema "unutra" iz razloga sto je na taj nacin nemoguce povuci laktove unazad i time aktivirati triceps.Kome odgovara takav "hvat",neka radi tako.
                      No,zadovoljava i "klasican" hvat,s tim da je potrebno voditi brigu da laktovi ne krenu unazad,jer bi time znacajnije aktivirali triceps.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • Re: CHAT Trening

                        Originally posted by IgyBoy
                        Polozaj zglobova je sekundarna stvar kod ove vjezbe.
                        Neki drze zglobove okrenute prema "unutra" iz razloga sto je na taj nacin nemoguce povuci laktove unazad i time aktivirati triceps.Kome odgovara takav "hvat",neka radi tako.
                        No,zadovoljava i "klasican" hvat,s tim da je potrebno voditi brigu da laktovi ne krenu unazad,jer bi time znacajnije aktivirali triceps.
                        Ako držiš šake-dlanove paralelno dok radiš dipse a laktove izbaciš van, onda se kidaju zglobovi šake-dlana. Zato je bolje raditi dips na spravi V oblika.

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • Re: CHAT Trening

                          Originally posted by kelly
                          Originally posted by IgyBoy
                          Polozaj zglobova je sekundarna stvar kod ove vjezbe.
                          Neki drze zglobove okrenute prema "unutra" iz razloga sto je na taj nacin nemoguce povuci laktove unazad i time aktivirati triceps.Kome odgovara takav "hvat",neka radi tako.
                          No,zadovoljava i "klasican" hvat,s tim da je potrebno voditi brigu da laktovi ne krenu unazad,jer bi time znacajnije aktivirali triceps.
                          Ako držiš šake-dlanove paralelno dok radiš dipse a laktove izbaciš van, onda se kidaju zglobovi šake-dlana. Zato je bolje raditi dips na spravi V oblika.

                          Naravno,podrazumjeva se da je na V spravi prirodniji polozaj zglobova,ali je cilj mog posta bio ukazati ljudima da je za aktivaciju pectoralisa bitniji polozaj laktova - bilo da rade na spravi sa V ili paralelnim drzacima.
                          I na V spravi se zglobovi mogu okrenuti prema "unutra" i prema van.

                          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                          Comment


                          • Re: CHAT Trening

                            Originally posted by VelikiBlek
                            Sutra sljedi Gironda s opterećenjima http://www.youtube.com/watch?v=IWtOn...eature=related
                            valjda će globovi izdržat

                            Radio sam danas sve tri varijacije Imam osjećaj da pectoralise najbolje pogađa upravo ova http://www.youtube.com/watch?v=eVXagkyfGTg
                            mada nema tu velike razlike da se razumijemo

                            Ova prva gore ubija zglobove brutalno
                            Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                            Comment


                            • Re: CHAT Trening

                              Kaj se tiče dipsa, pročitao sam negdje, mislim da je VJov tekst, da je dobro "doskočit" na ručke sa više pozicije, a ne "naskočit" sa niže, jer tako izbjegnemo pretjeranu aktivaciju prednjeg ramena. A kaj se tiče tricepsa - da se ne bi trebalo dizati više od pravog kuta između podlaktice i nadlaktice.
                              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                              Comment


                              • Re: CHAT Trening

                                Originally posted by PatrickStar
                                Kaj se tiče dipsa, pročitao sam negdje, mislim da je VJov tekst, da je dobro "doskočit" na ručke sa više pozicije, a ne "naskočit" sa niže, jer tako izbjegnemo pretjeranu aktivaciju prednjeg ramena. A kaj se tiče tricepsa - da se ne bi trebalo dizati više od pravog kuta između podlaktice i nadlaktice.
                                Ovo zadnje nisam do kraja skužio
                                Hoćeš reći da iz minusa ne trebamo preći 0, ili iz plusa ne trebamo ići niže od 0 Ako me kužiš.
                                Ja se recimo spuštam maksimalno do negativo dokle god ide...i dižem se skroz gore...pokret mi je dosta velik tj. dugačak
                                Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                                Comment

                                Working...
                                X