Announcement

Collapse
No announcement yet.

HIIT trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: HIIT trening

    Originally posted by Blackey
    dakle normalnim riječnikom
    šta trebam onda pojest poslje HIIT-a

    i da, nemam praškove, proteine, wheyeve i sl, bed mi je žicat starce za lovu

    pa me onda zanima šta od normalne hrane ( kruh, namazi, salamu i sl.)
    da jedem ako želim izgubit kile
    Zaboravi kruh, salamu i namaze,iza hiita pojedi p+uh obrok
    Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi, naći će izliku.



    mene zanima kad ja uzmem saku rize i to skuham i pojedem...kolko je to grama bilo rize odprilike? 40? 60? 80?

    Comment


    • Re: HIIT trening

      pa to i pitam šta bi to od konkretne hrane bilo?

      jaja za proteine npr i šta za uh?

      Comment


      • Re: HIIT trening

        Originally posted by Blackey
        pa to i pitam šta bi to od konkretne hrane bilo?

        jaja za proteine npr i šta za uh?
        jaja su p+m obrok, a bjelanjci su P obrok
        Originally posted by Jurica
        ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

        Comment


        • Re: HIIT trening

          Originally posted by Blackey
          pa to i pitam šta bi to od konkretne hrane bilo?

          jaja za proteine npr i šta za uh?
          cijela jaja se sporije se vare nego sami Bjelanjci , a za uh - rizu, zobene, krompir, kruh i tako
          ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
          Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

          Comment


          • Re: HIIT trening

            tnx

            Comment


            • Re: HIIT trening

              Koliko najviše smije trajati HIIT? Znači dođeš na traku na dane kad ne radiš sa utezima i radiš 20s ful šprint pa 60s lagano. Zanima me koliko maksimalno serija mogu odraditi, a da ne odem previše u katabolizam. Znam da to sad ovisi od pojedinca da pojedinca, ali možda ima neka magična brojka

              Comment


              • Re: HIIT trening

                Originally posted by Skums
                Koliko najviše smije trajati HIIT? Znači dođeš na traku na dane kad ne radiš sa utezima i radiš 20s ful šprint pa 60s lagano. Zanima me koliko maksimalno serija mogu odraditi, a da ne odem previše u katabolizam. Znam da to sad ovisi od pojedinca da pojedinca, ali možda ima neka magična brojka
                Ne boj se, ne možeš pretjerati, prije ćeš riknuti od umora nego katabolirati.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • Re: HIIT trening

                  Imam jedno pitanje. Je li pametno prije hiita pojesti neke brze uh (npr. Jabuka...) ako sam na definiciji? Npr danas sam jedino od uh-a pojeo 30 g zobenih za doručak i planiram još 15 g glukoze u pwm u poslije hiita (je li to dobro?) hiit radim trčanje na mjestu jer nemam ni sobnog ni trake ni orbitrek..
                  No pain, no gain...

                  Comment


                  • HIIT trening (vrijeme, prehrana prije i nakon)

                    Pozdrav svima...

                    Ovako, treniram boks već skoro godinu dana (2 puta tjedno), uz što je ukombinirana i teretana (također 2-3 puta tjedno)... Zadovoljan sam treninzima, no u zadnja 2 mjeseca sam osjetio određenu stagnaciju i gubitak motivacije za postizanje daljnjih progresa (moguće i zbog prekida za vrijeme božićnih praznika).

                    Dakle ovako tjedan izgleda:
                    pon- teretana navečer
                    utorak- boks navečer
                    srijeda- teretana navečer
                    četvrtak- boks navečer
                    petak- teretana navečer (ne odradim svaki put)

                    Kao prvo, želim podići tjelesnu spremu na jedan viši nivo i skinuti kilažu. Progres skidanja kila uz ovakav plan treninga je dost dobar- no prespor. Doduše, nije da sam ekstra pazio na prehranu, no i to moram srediti.

                    Mene zanima, u koji dio dana ubaciti HIIT (trčanje uglavnom, možda nabavime ergometar), kombinirati ga s danima teretane ili boksa, ujutro ili navečer. Također, što jesti prije HIIT-a, dali uopće jesti ili ići praznim želucem. Što jesti nakon hiita ili pustiti tijelo da poždere salo do kraja

                    Drugo pitanje- ako je HIIT odrađen navečer, je li pametno ujutro imati LI kardio trening? Brzo hodanje, obično hodanje ili lagano trčanje? Ili pak ujutro uraditi HIIT?

                    Zadnjih tjedan dana čitam ovaj forum i našao sam već milijun mišljenja. Svatko ima neku svoju teoriju, no to se sve na kraju svede na individualno prilagođavanjem vlastitom tjelu, što je i najbolje. No neke generalne smjernice mi nisu jasne, pa ako mi možete pomoći...

                    Puno hvala!

                    Comment


                    • Re: HIIT trening (vrijeme, prehrana prije i nakon)

                      kao sto sam kazes svi imaju razlicito misljenje, pa evo ti od mene nesto pa vidi :
                      ja bi ti preporucio da gotov svako jutro radis Li cardio, a u kuhinji da smanjis UH, gledaj samo da ih prije i posle treninga uzimas i to bi bilo to,
                      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                      Comment


                      • Re: HIIT trening (vrijeme, prehrana prije i nakon)

                        Originally posted by SemaMare
                        kao sto sam kazes svi imaju razlicito misljenje, pa evo ti od mene nesto pa vidi :
                        ja bi ti preporucio da gotov svako jutro radis Li cardio, a u kuhinji da smanjis UH, gledaj samo da ih prije i posle treninga uzimas i to bi bilo to,
                        Što preporučuješ za LIC- lagani đoging, brže hodanje, vrtit bicikl...?

                        Drugo pitanje od kojeg me boli glava- ugljikohidrati su izvor energije, ono što ne potrošimo, taloži se u mast. Ako u tijelo ne unesemo UH, ono će tražiti sekundarne izvore energije- tj. salo. E sad, ako ja prije treninga unesem UH- pa valjda će mi tijelo njih potrošiti na treningu dok će mi salo ostati netaknuto.

                        hvala na odg..

                        Comment


                        • Re: HIIT trening

                          Originally posted by kelly
                          Originally posted by Skums
                          Koliko najviše smije trajati HIIT? Znači dođeš na traku na dane kad ne radiš sa utezima i radiš 20s ful šprint pa 60s lagano. Zanima me koliko maksimalno serija mogu odraditi, a da ne odem previše u katabolizam. Znam da to sad ovisi od pojedinca da pojedinca, ali možda ima neka magična brojka
                          Ne boj se, ne možeš pretjerati, prije ćeš riknuti od umora nego katabolirati.
                          Radim HIIT nekih 3 tjedna (1 x tjedno) i nakon 10 minuta imam još snage za dodatnih 10 minuta. Sad dali možda radim krivim tempom? Jer opće ne osjećam neki umor. Radim 10 s HI i 25 s LI na biciklu. Možda da povećam HI na 20s, a LI na 40?

                          Comment


                          • Re: HIIT trening

                            Originally posted by Skums
                            Originally posted by kelly
                            Originally posted by Skums
                            Koliko najviše smije trajati HIIT? Znači dođeš na traku na dane kad ne radiš sa utezima i radiš 20s ful šprint pa 60s lagano. Zanima me koliko maksimalno serija mogu odraditi, a da ne odem previše u katabolizam. Znam da to sad ovisi od pojedinca da pojedinca, ali možda ima neka magična brojka
                            Ne boj se, ne možeš pretjerati, prije ćeš riknuti od umora nego katabolirati.
                            Radim HIIT nekih 3 tjedna (1 x tjedno) i nakon 10 minuta imam još snage za dodatnih 10 minuta. Sad dali možda radim krivim tempom? Jer opće ne osjećam neki umor. Radim 10 s HI i 25 s LI na biciklu. Možda da povećam HI na 20s, a LI na 40?
                            ja 60s brzo hodanje-30s šprint.. jedva 10min izdrzim

                            Comment


                            • Re: HIIT trening

                              nije bit da se osjeti ikakav umor
                              ja se osobno previse bojim katabolizma tako da izbjegavam sav kardio ujutro
                              nadoknadim to sa laganim kardiom sa maratonskim setnjama
                              ne bi savjetovao da se radi duze od 15 min ujutro na prazan zeludac
                              inace, radio sam sa guarana+aspirin na prazan zeludac i 10ak min hiit
                              i onda glukoze s vodom i whey
                              mislim da nema nikakve potrebe da se radi duze od 15min iskreno
                              Originally posted by servantess
                              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                              Comment


                              • Re: HIIT trening

                                pozdrav,

                                do sada sam radio lagani cardio zadnja 4tjedna ujturo na tašte i popodne oko 6h. tu i tamo bi ubacio rad s utezima 2do 3 puta tjedno i poslije lagani cardio. cardio mi je bio u vremenskom intervalu oko 45 min do 60min kad nebih radio s utezima.. inače zbog problema s zglobom i koljenom radim na orbitreku, a kad je lijepo vrijeme bicikla. imam za sebe zadovoljavajuću mišićnu masu, ali još uvijek potkožnog sala, pa sam mislio prijeći isključivo na skidanje sala i prijeći na HIIT trening prema onoj tablici 1,2 i 3. pitanje je koliko dugo traje HIIT? koliko sam shvatio 20min max???,
                                2.pitanje ako recimo radim kardio 60min, odradim 20min HIIT da li onda ostatak 40min nasatavim s low cardio??? naime mislim da sam odradio ona 4tjedna na 60% otkucaja i sad bih išao na 20min sa 80% prije tablice 1i2.-(da li onda isto nastaviti ostalih 40tak min low cardio????)..to me malo

                                hvala...

                                Comment

                                Working...
                                X