Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by TitanGym_VP View Post
    ...ono bar ima 50-70% omege 3 koja ima 500 funkcija i benefita, koje ima maslinovo?
    Da, ali ALA, kaj ne, koja se ne može direktno iskoristiti, već se konvertira u EPA i DHA, ali jako neefikasno, mislim oko 15% kod muškaraca... Bolje sjemenke lana po meni, puno vlakana, minerala, vitamina.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Originally posted by PatrickStar View Post
      Da, ali ALA, kaj ne, koja se ne može direktno iskoristiti, već se konvertira u EPA i DHA, ali jako neefikasno, mislim oko 15% kod muškaraca... Bolje sjemenke lana po meni, puno vlakana, minerala, vitamina.
      Zašto nenefikasno? Jedan autor je spomenuo mogućnost nekonverzije... što je u biti individualno...

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by TitanGym_VP View Post
        Zašto nenefikasno? Jedan autor je spomenuo mogućnost nekonverzije... što je u biti individualno...
        Taj podatak sam saznao sa ove stranice, pod podnaslovom "INTERCONVERSION": http://ajcn.nutrition.org/content/83/6/S1467.full, a često se ta neefikasnost spominje i po stranim forumima, iako ne ulaze u detalje.
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Koje Vi maslinovo ulje koristite? ( za nas koji nemamo mogucnost kupovine domaceg ). Gledao sam provjereno jucer pa...
          ...don't give up, no matter what...

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by Sparrow View Post
            Koje Vi maslinovo ulje koristite? ( za nas koji nemamo mogucnost kupovine domaceg ). Gledao sam provjereno jucer pa...
            uglavnom ono koje je na akciji, cca litra 30 i nešto kuna.. evo baš su ovih dana po svim većim trgovačkim centrima akcije maslinovog ekstra djevičanskog ulja.. sad koliko je to dobro , ne znam :/

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Svatko ima mogućnost kupnje domaćeg maslinovog ulja čisto iz razloga što odeš na google, ukucaš OPG koji imaju maslinovo ulje, kontaktiraš ih i pošalju ti A vidim da si iz Splita, pa barem bi trebao znati nekoga tko prodaje, da se raspitaš sigurno bi saznao

              "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Originally posted by Sherlock Holmes View Post
                Je l' imao neko iskustva sa lanenim semenkama? Kako ste ih jeli? Dosta su dobre jer imaju dobre masti i ubrzavaju metabolizam. Jeo sam lanene plocice, a danas sam nasao i uzeo 0.5 kg lanenih semenki. Prodavacica mi je rekla 2-3 kasike dnevno.
                Ja maznem 100 g dnevno. Obavezno ga samelji u mlincu. Najjeftiniji je u Metrou. Naravno, dnevni unos ovisi o tvojim potrebama.
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Originally posted by Sparrow View Post
                  Koje Vi maslinovo ulje koristite? ( za nas koji nemamo mogucnost kupovine domaceg ). Gledao sam provjereno jucer pa...
                  Jesu rekli o kojim se uljima radi?
                  Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by PatrickStar View Post
                    Ja maznem 100 g dnevno. Obavezno ga samelji u mlincu. Najjeftiniji je u Metrou. Naravno, dnevni unos ovisi o tvojim potrebama.
                    Ja ne znam kako se tebi cini, ali nisu bas lepog ukusa... Ja sam pokusavao da ih sameljem ali se ne daju. Nekako sve se ostalo samelje a one ne. Probacu opet. A, sa cime ih jedes ti?

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by vea View Post
                      Svatko ima mogućnost kupnje domaćeg maslinovog ulja čisto iz razloga što odeš na google, ukucaš OPG koji imaju maslinovo ulje, kontaktiraš ih i pošalju ti A vidim da si iz Splita, pa barem bi trebao znati nekoga tko prodaje, da se raspitaš sigurno bi saznao

                      Neznas sto rade s "domacim" uljima, ljudi kupe najjeftinije u supermarketu, uliju u bocu od coca-cole i uvale ti pod domace...


                      Originally posted by PatrickStar View Post
                      Jesu rekli o kojim se uljima radi?
                      Ne, da su to napravili sigurno bi dobili neku tuzbu.



                      Btw da pitam, koliko bi trebalo jesti UH poslje treninga ak imam 70kg?
                      ...don't give up, no matter what...

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Originally posted by Sparrow View Post
                        Neznas sto rade s "domacim" uljima, ljudi kupe najjeftinije u supermarketu, uliju u bocu od coca-cole i uvale ti pod domace...





                        Ne, da su to napravili sigurno bi dobili neku tuzbu.



                        Btw da pitam, koliko bi trebalo jesti UH poslje treninga ak imam 70kg?

                        100-150g bi ti bilo dosta.
                        Originally posted by Mir7a
                        koji je sad ovaj i tko mu je ugradio te ploče u trbuh

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Evo, da se "pohvalim", majka draga mi umisto glukoze uzme frukozu, al eto, posto je to DM a mater mi ne raspolaže baš sa njemačkim, opraštamo

                          I sad, ima ko kakvo riješenje da se ta fruktoza upotrijebi u dobre svrhe?
                          Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by Aquila_hr View Post
                            Evo, da se "pohvalim", majka draga mi umisto glukoze uzme frukozu, al eto, posto je to DM a mater mi ne raspolaže baš sa njemačkim, opraštamo

                            I sad, ima ko kakvo riješenje da se ta fruktoza upotrijebi u dobre svrhe?
                            U WC skoljku s njom, ja svojoj napisem u poruci velikim slovima TRAUBENZUCKER i kazem joj pokazi poruku radnici u dm-a

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by Aquila_hr View Post
                              Evo, da se "pohvalim", majka draga mi umisto glukoze uzme frukozu, al eto, posto je to DM a mater mi ne raspolaže baš sa njemačkim, opraštamo

                              I sad, ima ko kakvo riješenje da se ta fruktoza upotrijebi u dobre svrhe?
                              pa ako imaš račun odeš zamjeniš..

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Ja sjemenke lana fino pomiješam s posnim, čilijem i malo maslinovog ulja i pojedem to kao zadnji obrok...ni ne osjetim njihov okus a odrade svoju funkciju

                                Comment

                                Working...
                                X