Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Trening

    Originally posted by nikola86 View Post
    Imam jedno glupo pitanje, al moram pitat, jbg. Na programima često viđam da ljudi rade trbuh. Koje su to vježbe, osim trbušnjaka koje vidim da se ne treba raditi...
    Ovo ti je odlična vježba za trbuh, ne opterećuje kralježnicu, a i možeš progresivno mijenjati opterećenje :

    http://www.youtube.com/watch?v=caclS0QmASk

    I viseće podizanje nogu je dobra vježba. Ali meni ni jedna ne pogađa trbuh kao ova na lat spravi...

    Comment


    • Re: CHAT Trening

      Originally posted by Pele86 View Post
      dali je u cucnju potrebno ici skroz do kraja ili je dovoljno paralelno s podom?
      parela je oke(minimalac, ali sasvim okay), pun cucanj je majka za dobre noge, kvadove i loza!!


      Originally posted by nikola86 View Post
      Znači kod treninga mi je cilj ''pogoditi'' određeni mišić, a upala je dobar znak, iako ako nemam upalu ne znači da nisam dobro odradio trening. Jesam ja to dobro pohvato?
      ne mora znaciti.
      Originally posted by diinnoo View Post
      Da postoji, postoji ali da li je moguće imati mm vezu da kontoliraš iz zasebno ili da neki preuzima većinu posla ja msm da ne.
      ne postoji, gornji donji lijevi desni bla bla....biceps, sto nam samo ime kaze (bi - latinsko za 2) se sastoji od 2 misica, brachii i brachialis ili ti ga dugi i kratki - i mozes stimulisati vise jednu glavu bicepsa od drgue(dugi ili kratki) ili obrnuto u zavisnosti od izbora vjezbe

      ali, samo brachialis ili samo brachii ne mozes na ''komade'' pogadjati, odnosno duz samo jednog dijela tkiva i tako...


      Originally posted by Maximus1950 View Post
      Dokle god je u tijelu imalo glikogena tijelo ce ga iskoristit prije nego pocne glukoneogenezu iz aminokiselina. Dakle, mora se desit stvarno neki znanstveno fantasticni scenarij da LI kardiom(pogotovo ako se radi o brzom hodanju) s***** misic. Ljudi pokazuju elementarno nerazumjevanje naj jednostavnijih kemijskih procesa koji se odvijaju u nasem tijelu, prouci krebsov ciklus pa ce ti valjda bit jasnije kako stvari funkcioniraju...

      A sta se tice povecavanja tezina na liftovima... Progressive overload. Guglaj, dobra stvar.
      ^^this
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • Re: CHAT Trening

        TripleZ, šta nije dobro imati upalu?

        Comment


        • Re: CHAT Trening

          Originally posted by nikola86 View Post
          TripleZ, šta nije dobro imati upalu?
          Ne vjerujem da ti je to rekao..
          Eventualno da upala nije pokazatelj dobrog ili loseg treninga..
          Ja sam pod upalom 7 dana u tjednu / 24 sata na dan i 365 dana u godini... Uvijek negdje nesto je upaljeno...

          Comment


          • Re: CHAT Trening

            Originally posted by nikola86 View Post
            TripleZ, šta nije dobro imati upalu?
            nije da nije dobro, nego nije neophodna za rast misica odnosno nije ni dobar pokazatelj dobrog treninga



            eh sad, ako radis misic 1x sedmicno 99% ces imati upalu kako god ga pogodis(osim ako treniras kao curica), ako misic radis vec 3x u ovoj sedmici i imas upalu to 99% znaci da se ne oporavljas dovoljno ili da ti tijelo ne gradi misice (ne aktivira mehanizam ''pod teretom sam pa moram povecati misice-otpor'' )

            nemoj se s tim zamarati bolje ti je
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • Re: CHAT Trening

              Htio bi staviti nalo vise paznje na ruke.
              Da li je ovo previse za napredak ako radim bic/tric odmah nakon leda,tj.drugi dan odmah.
              I u subotu ruke ali drugi intenzititet

              Pon:Prsa
              Uto:Leda
              Srijeda:Ruke
              Cetvr:Odmor
              Petak:Ramena
              Subota:Ruke

              Noge radim jednom u 2 tjedna radi jakih upala.

              Comment


              • Re: CHAT Trening

                razlikuju li se treninzi za masu i definiciju?
                mislim,koje vjezbe radim i koliko ponavljanja s kakvom kilazom
                ili to radim samo s prehranom?


                i nadalje,mogu li uzimati isti pwm(glukoza+whey+eventualno kreatin) a da budem jos
                uvijek u deficitu?

                Comment


                • Re: CHAT Trening

                  Originally posted by Domsy View Post
                  razlikuju li se treninzi za masu i definiciju?
                  mislim,koje vjezbe radim i koliko ponavljanja s kakvom kilazom
                  ili to radim samo s prehranom?


                  i nadalje,mogu li uzimati isti pwm(glukoza+whey+eventualno kreatin) a da budem jos
                  uvijek u deficitu?
                  1) u biti ne


                  2) mozes naravno...ako ne unosis vise kalorija nego sto potrosis
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • Re: CHAT Trening

                    znaci sve isto samo da sam u deficitu 300-500 kalorija?
                    hvala

                    Comment


                    • Re: CHAT Trening

                      sorry al ako su ti pravilni ovi podatci 173 cm i 65 kg cemu definicija ?
                      Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

                      Comment


                      • Re: CHAT Trening

                        jesu,ali nisam se tocno izrazio
                        sad nisam na definiciji,pitam za inace
                        do kraja 6. mj sam masi i onda planiram 7. i 8. mjesec
                        na defku
                        koliko dugo uopce smijem biti na defki,mislim da nebi smio
                        duze vrijeme biti u deficitu

                        Comment


                        • Re: CHAT Trening

                          Hebena prehlada dan prije najdrazeg treninga( ramena,noge) no ajde to je samo prehlada valjda ce malo opasti.

                          Comment


                          • Re: CHAT Trening

                            Originally posted by Domsy View Post
                            jesu,ali nisam se tocno izrazio
                            sad nisam na definiciji,pitam za inace
                            do kraja 6. mj sam masi i onda planiram 7. i 8. mjesec
                            na defku
                            koliko dugo uopce smijem biti na defki,mislim da nebi smio
                            duze vrijeme biti u deficitu
                            aha onda samo špricaj pa ja na to gledam kao i na masu dokle god ti nisi zadovoljan
                            Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

                            Comment


                            • Re: CHAT Trening

                              opet se vraćam na čučanj, dali je onda bolje raditi puni čučanj s manjom tezinom, ili do paralele sa većom.
                              cilj je veći i izraženiji kvad...

                              Comment


                              • Re: CHAT Trening

                                Originally posted by Pele86 View Post
                                opet se vraćam na čučanj, dali je onda bolje raditi puni čučanj s manjom tezinom, ili do paralele sa većom.
                                cilj je veći i izraženiji kvad...
                                Originally posted by TripleZ View Post
                                parela je oke(minimalac, ali sasvim okay), pun cucanj je majka za dobre noge, kvadove i loza!!
                                pa odgovorio ti je....
                                The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                                Fak me, right?

                                Comment

                                Working...
                                X