Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Trening

    Kako bi to bilo lijepo da svatko zna šta njemu paše, zato i imamo po teretanama toliko ljudi koji izvode bijesne gliste od treninga jer njima to odgovara, s tim da većini odovara po 5 min. odmora između serija isl., nikom baš ne odgovaraju treninzi kad ne znaš da li bi rađe umro ili nastavio seriju!
    Da bi znao šta ti odgovara moraš imati šire teoretsko znanje, odnosno mraš znati kakvi sve tipovi treninga postoje, a toga ima dosta, zatim moraš dovoljno dugo trenirati po nekom principu da shatiš kako taj trening djeluje, a u prvom redu moraš znati pravilno izvoditi vježbe u punim pokretima da bi recimo odluči šta tebi najbolje odgovara. Nabolje mi je kad je netko uvjeren da na njega neka vježba ne radi, ne pogađa ga dobro, šta god da to bilo, na mene npr. svaka vježba dobro radi, bilo koja vježba koja se pravilno izvede u punom pokretu i dovoljno koncentrirano vrhunski pogodi dio koj i treba pogoditi, a da ne pričam o treninzima kako koji ne radi!

    Comment


    • Re: CHAT Trening

      Kao početnik, je li bolje u početku raditi svaki put cijelo tijelo ili raditi po mišićnim skupinama?

      Comment


      • Re: CHAT Trening

        Prvo navedeno.
        "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

        Youtube shit
        Web

        Comment


        • Re: CHAT Trening

          neznam kako je vama,ali meni poslije svakog treninga na ovoj vrućini se povraća,sutra sam odlučio radit noge,ima da umrem jedva čekam da malo zahladi da bude lakše trenirat...
          slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

          Comment


          • Re: CHAT Trening

            Originally posted by stipedinamit View Post
            neznam kako je vama,ali meni poslije svakog treninga na ovoj vrućini se povraća,sutra sam odlučio radit noge,ima da umrem jedva čekam da malo zahladi da bude lakše trenirat...
            Meni je trening uvijek jak, ali zbog vrucina ne mogu jesti obilno kao sto to radim preko zime. Plan je odrzavati kroz ljeto, a na jesen opet krenuti snažno.
            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
            ----------------------------------------------------------------
            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

            Comment


            • serije i ponavljanja

              pozz ima jedno pitanje posto treniram kod kuce i sam sam pravio tegov od betona tako da n mogu skroz povecavati tezinu zanima me ja sam ovim dvorucnim tegovima sto radim mogu uraditi 25 ponavljanja i to mi je do otkaza da li mogu radit devet serija za biceps i devet serija za triceps po 25 ponavljanja da li je to ok ?

              Comment


              • Re: CHAT Trening

                kad radin vježbu na press mašini za grudi osjećan da mi više pogađa ramena nego prsa...

                neki savjet?
                "What the mind believes the body achieves."

                Comment


                • Re: CHAT Trening

                  Originally posted by bot1950 View Post
                  kad radin vježbu na press mašini za grudi osjećan da mi više pogađa ramena nego prsa...

                  neki savjet?
                  pa onda prekini cirkusat po press mašini, nego lezi na klupu i uzmi bućice u ruku i radi, pa ces vidit kako pogodiš prsa...

                  Comment


                  • Re: CHAT Trening

                    Originally posted by funkomatic View Post
                    pa onda prekini cirkusat po press mašini, nego lezi na klupu i uzmi bućice u ruku i radi, pa ces vidit kako pogodiš prsa...
                    +1

                    Bučice su zakon za prsa Spori kontrolirani negativni dio pokreta i jaki kontrolirani izbačaj....
                    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                    Comment


                    • Re: CHAT Trening

                      dobro je lave, smiri se
                      "What the mind believes the body achieves."

                      Comment


                      • Re: CHAT Trening

                        Pozz da li ima neka zamjena za kosi bench ili opcenito ima li vise vjezbi za gornji dio prsa osim kosog bencha i da li propadanja pogadzaju gornji ili samo donji ?? Hvala

                        Comment


                        • Re: CHAT Trening

                          Originally posted by Mikyy View Post
                          Pozz da li ima neka zamjena za kosi bench ili opcenito ima li vise vjezbi za gornji dio prsa osim kosog bencha i da li propadanja pogadzaju gornji ili samo donji ?? Hvala
                          - http://www.coopersguns.com/videos/ex...dia/pectorals/

                          Comment


                          • Re: CHAT Trening

                            Koja je fora sa ovim ovje ne piše nigdje koja vježba pogadza koji dio prsa ??

                            Comment


                            • Re: CHAT Trening

                              Ni na jednoj vježbi za prsa ne radi samo gornji ili samo donji dio, pectoralisu su samo 1 mišić, odnosn nemaju više glava iako ni to ništa ne znači, ok 2 su pekctoralisa, ali minor je jako mali i ispod majora, tako da govorimo samo o majoru.
                              Imaš hrpu vježbi za recimo taj gornji dio, odnosn na istim vježbama možeš mijenjati hvatove, kuteve isl. da bi radio isti dio,ali iz različitog kuta šta je najbitnije.
                              Npr. na ravnom benchu možeš puštati šipku na vrat da ti malo više radi gornji dio, kosi bench možeš raditi i nathvatom i pothvatom, to isto možeš raditi i na smithu osobito ako nemaš razvijene još stabilizator i pothavatom je puno lakše raditi nego na slobodnom benchu, zatim kosi potisak bučicama isto nathvatom i pothvatom pa s dlanovima okrenutim jedan prema drugom ili klasično, koso razvlačenje s dlanovima jedan nasuprot drugom ili suprotno, na crossu ako hoćeš više pogoditi gornji dio onda ručke ne spajaš dolje nego u visini prsa na taj način znatno bolje se pogađa gornji dio, onda razvlačenje na kosoj klupi sa sajlama u crossu, zatim možeš raditi na kosoj klupi pod različitim kutevima 45% ili niže itd......

                              Comment


                              • Re: CHAT Trening

                                Originally posted by TitanGym_BP View Post
                                Ni na jednoj vježbi za prsa ne radi samo gornji ili samo donji dio, pectoralisu su samo 1 mišić, odnosn nemaju više glava iako ni to ništa ne znači, ok 2 su pekctoralisa, ali minor je jako mali i ispod majora, tako da govorimo samo o majoru.
                                Imaš hrpu vježbi za recimo taj gornji dio, odnosn na istim vježbama možeš mijenjati hvatove, kuteve isl. da bi radio isti dio,ali iz različitog kuta šta je najbitnije.
                                Npr. na ravnom benchu možeš puštati šipku na vrat da ti malo više radi gornji dio, kosi bench možeš raditi i nathvatom i pothvatom, to isto možeš raditi i na smithu osobito ako nemaš razvijene još stabilizator i pothavatom je puno lakše raditi nego na slobodnom benchu, zatim kosi potisak bučicama isto nathvatom i pothvatom pa s dlanovima okrenutim jedan prema drugom ili klasično, koso razvlačenje s dlanovima jedan nasuprot drugom ili suprotno, na crossu ako hoćeš više pogoditi gornji dio onda ručke ne spajaš dolje nego u visini prsa na taj način znatno bolje se pogađa gornji dio, onda razvlačenje na kosoj klupi sa sajlama u crossu, zatim možeš raditi na kosoj klupi pod različitim kutevima 45% ili niže itd......
                                Ma znam da nema odredzene vjezbe samo za gornji ili donji dio ! Kao da kazemo da kosi bench pogadza samo taj gornji dio i mislio sam tako ! Nego kada radimo na ravnom i sipku spustamo vise prema vratu laktove sto dalje od tijella prema usima da li ima isti ucinak kao npr. kosi bench ?? I koliko se kod propadanja opterecuje taj gornji dio ili je vecinom donji ? Hvala

                                Comment

                                Working...
                                X