Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Trening

    Originally posted by Aquila_hr View Post
    Evo ja taman siša sa malog kardia od 45 minuta, pa me zanima pošto je poznato da se kod kardia stalnog inteziteta mast pocinje trositi tek nakon pola sata (50% iz misica-50% iz sala), a nakon sat vremena (ili dva, nisam siguran) ide sve iz sala a nista iz misica. To san čitao u jednom Jakšićevu postu na drugom forumu, pa ne znan jel isplativo raditi kardio tako malog vremena, ja sam svejedno spržio 400 kalorija, pa jel se one računaju na kraju dana za deficit i to, bez obzira da mozda nisam u ovih 40 minuta bas iscrpio salo?
    Imaš pogrešne informacije.
    Prvih par minuta troši se glikogen cca 99%, salo se troši sve više sa svakom minutom i nakon cca 20 minuta dostiže se omjer 50:50.
    Ako prije hodanja imaš anaerobni trening u kojem značajno smanjiš zalihe glikogena, taj proces počinje puno ranije od tih 20 minuta, i salo se troši u većem postotku. Slično stanje je i ujutro natašte.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • Re: CHAT Trening

      Originally posted by kelly View Post
      Imaš pogrešne informacije.
      Prvih par minuta troši se glikogen cca 99%, salo se troši sve više sa svakom minutom i nakon cca 20 minuta dostiže se omjer 50:50.
      Ako prije hodanja imaš anaerobni trening u kojem značajno smanjiš zalihe glikogena, taj proces počinje puno ranije od tih 20 minuta, i salo se troši u većem postotku. Slično stanje je i ujutro natašte.
      Ok, hvala, samo me ovo prvo zanimalo
      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

      Comment


      • Definicija

        Visina: 180cm
        Težina:82kg
        cilj:definicija

        evo sam naslov i sve govori trenutno sam na definiciji i svaki dan unosim do 2000kcal i 150 gr ugljikohidrata
        kardio radim 3 puta tjedno, 3 puta dizanje utega

        1.zanima me jel to dovoljno i trebam li jos sta dodati?
        2. vidim puno dečki i natjecatelja poslije treninga s utezima idu na bicikl ili orbitrek, zanima me zasto i kakav to učinak ima?

        Comment


        • Re: Definicija

          Meni se cini da unosis previse UH s obzirom da je o definiciji rijec, napisi svoju prehranu, sto jedes i kad jedes...
          Sto se tice bicikle ili orbitreka ne preporuca se iza rada s utezima, posebno ne na definiciji...
          Natjecatelji su prica za sebe, vecina od njih mogu sto hoce i kad hoce, a zna se i zasto...

          Comment


          • Re: Definicija

            Povećaj ugljikohidrate, a ukupne kalorije na barem 2500kcal, a onda po potrebi ako kilaža ne bude padala barem 0.5kg tjedno smanjuj kalorijski unos smanjenjem ugljikohidrata. Ne znam u kojoj si fazi, ali ako si na početku dijete suludo je počinjati s tako malo kalorija. Ako ovako nastaviš dijeta bi ti pri kraju bila takva da bi unosio debelo ispod 2000 kcal od kojih bi većina bili proteini. Skup i ne baš pametan izvor energije.

            Osim toga bolje jedi više pa deficit ostvari low intensity cardiom u obliku hodanja i bicikla nego da se spuštaš ispod 2000 kcal.
            Last edited by Bengal; 29-07-12, 15:58.

            Comment


            • Re: Definicija

              Ja sam se nesto preracunao prije, 150 UH je ok ako je rijec o prvom tjednu, kasnije iz tjedna u tjedan smanjivati, P drzati visoko a M sto upadne...
              Nebi ja tu dizao UH nista, a cardio ujutro divotica...

              Comment


              • Re: Definicija

                Rijetki su oni koji mogu bf smanjiti povećanjem carbsa ili masti, većina ipak mora smanjiti dnevni energetski unos, ovaj savjet za povećanje carbsa pali jedino kod teških ektomorfa s hiper brzim metabolizmom koji mogu imati nekog benefita od povećanjaa carbsa na defu, ali samo u svrhu smanjenja katabolizma mišića jer budući je poznato da se ektomorfima između ostalog "ne luči dovoljno inzulin", a kako je inzulin najanaboličniji hormon-"blokator kortizola" veća količina carbsa na dijeti potaknuti će i veće lučenje inzulina koji će smanjiti razgradnju mišića, ali većina će na dijeti morati smanjiti lučenje inzulina, odnosn smanjiti količinu carbsa jer kod njih i malo previše inzulina automatski će blokirati lipolizu - korištenje špeka za energiju.
                Velika većina prosječnih ljudi redovito mora završiti definiciju s totalno smanjenim unosom carbsa i masti, odnosn samo na proteinima i vlaknima s tim da je kod muškaraca uvijek bolje što više špeka spaliti samo s dijetom bez cardia jer je redovito prekataboličan- previše se luči kortizol, ali pri kraju se ubacuje i cardio koji najveći benefit ima na prazan želudac, a poslije treninga se ubacuje jedino kao "nužno zlo", kad još uvijek ima za skinuti, a da se cardio u jutro pretjerano ne produžuje ili kad klijent nema mogućnosti u jutro raditi cardio pa se on u ograničenom trajanju ubacuje poslija treninga s utezima.

                Comment


                • Re: Definicija

                  2000 kcal treba jesti ne pretjerano aktivna žena srednjih godina koja radi osmosatni uredski posao.
                  Znači savjetujmo mu bolje "čarobnu" "natjecateljsku" dijetu (na to se posebno pale kada čuju tu riječ) od x kila mesa dnevno uz vlaknasto povrće. Zdrav i pametan savjet za jednog natural vježbača.

                  Comment


                  • Re: Definicija

                    hvala vam dečki na odgovorima
                    nisam se nadao da čete tako brzo odgovoriti

                    Comment


                    • Re: Definicija

                      Originally posted by Bengal View Post
                      2000 kcal treba jesti ne pretjerano aktivna žena srednjih godina koja radi osmosatni uredski posao.
                      Znači savjetujmo mu bolje "čarobnu" "natjecateljsku" dijetu (na to se posebno pale kada čuju tu riječ) od x kila mesa dnevno uz vlaknasto povrće. Zdrav i pametan savjet za jednog natural vježbača.
                      Ta carobna natjecateljska dijeta pali na nama naturalcima jako dobro, brzo i efikasno do zadanog cilja bez gubitka vremena i lutanja a da ne govorim o novcima u slucaju neuspjesne definicije...
                      Radije mjesec dana stisnut muda i odraditi posao nego 2 mjeseca mic mic pa jedva i "ako" do rezultata...

                      Comment


                      • Re: Definicija

                        2000 kcal treba jesti ne pretjerano aktivna žena srednjih godina koja radi osmosatni uredski posao.

                        Ne znam da li si ikada radio s takvom ženom srednjih godina, ali iz iskustva ti mogu reći da to baš i nije tako, ukupan dnevni unos kcl definitivno gotovo nikad nije bitan, ali omjer makronutrijenata definitivno je jer zbog neadekvatne prehrane, netreniranja i sjedilačkog načina života pogotovo osobe srednjih godina danas imaju jako lošu osjetljivost mišićnih stanica na inzulin, gotovo na granici dijabetesa tipa II i tolerancija na carbse im je gotovo nikakva i s takvim osobama, bez obzira od nekog dnevnog unosa kalorija, ne može se gotovo ništa napraviti bez drastičnog smanjenja carbsa i baziranja cijele prehrane na proteinima, dobrim mastima i vlaknima, osobito na početku dok se nakon nekog vremena treningom, dijetom i suplementacijom malo ne poboljša inzulinska osjetljivost pa da se može ubaciti manja količina komplexnih carbsa.
                        Ovdije nitko ne preporučava natjecateljske dijete, s tim da je razlika između dijete za rekreativce i natjecatelje jedino u dužini trajanja i drastičnijem smanjenju carbsa i masti, a bio natjecatelj natural ili ne ili rekreativac ako hoćeš kvalitetno skinuti bf moraš biti gladan, a tip dijete ovisi samo o tjelesnom tipu, čist' jednostavno i ne, ne moraš jesti hrpu mesa na dijeti, ne moraš uopće jesti meso ako baš ne želiš!

                        Comment


                        • Re: Definicija

                          Meso je spomenuto tek toliko da se naglasi suludi princip, a to je hrpa proteina i vlakna. Naravno da može i neki drugi izvor proteina. Moj podatak od okvirnih 2000 kcal se odnosi na zdravu ženu tih godina, ali to nije niti važno jer provjereno radi i na osobama sjedilačkog načina života upitnog zdravlja. Postoji x bildera koji ne spuštaju UH ni blizu nuli i imaju izvrsnu formu štoviše nisam nikada sreo nekoga tko se ovim principom nije izdefinirao.

                          Comment


                          • Re: Definicija

                            Očito da živimo u različitim galaksijama, očito da sam ja tijekom priprema za preko 60 natjecanja i u 19 godina treniranja sebe i drugih sve radio krivo i da većina natjecatelja koje znam sve rade krivo! Lijepo je kad se definicija može odraditi na hrpi carbsa i redovito bez cardia jer takvih ljudi na natjecanjima redovito ima i to dosta, ali opet to je natjecateljski bb, a mi govorimo o prosječnim ljudima! Natjecatelji su ljudi koji imaju većinom natprosječno dobru genetiku, godinama treniraju i imaju godinama sređenu prehranu pa im je i osjetljivost mišićnih stanica na inzulin izvaredno dobra pa niti ne trebaju većinom drastično snižavati carbse, dok kod nekih početnika i prosječnih ljudi to nikako nije slučaj!
                            Baš me zanima kako bi se 1 endomorf izdefinirao na ovakvoj tvojoj dijeti, ne znam da li si ikada radio s nekim takvim tjelesnim tipom, ali vjeruj mi da na takvoj dijeti ne bi grama skinuo, provjereno!

                            Comment


                            • Re: Definicija

                              Originally posted by TitanGym_BP View Post
                              Lijepo je kad se definicija može odraditi na hrpi carbsa i redovito bez cardia jer takvih ljudi na natjecanjima redovito ima i to dosta
                              Upravo o tome govorim. Prvo treba isprobati ovakav pristup jer je lakši, a kasnije ako na taj način ne ide probati nešto drugo, a osobno se nisam susreo s osobom koja ne može napraviti dijetu, a da ne sroza UH blizu nule.

                              Keto pristup i solo P pristupi u pravilu ljude povuku zbog onog početnog brzog pada u kilaži uslijed nagle restrikcije kcal. Zatim je tu prazniji glikogen i manje potkožne vode. A i solo P pristup znači puno proteina koji u toj količini pridonose dehidraciji što za rezultat ima opet minus na vagi.

                              Comment


                              • Re: Definicija

                                nisam susreo s osobom koja ne može napraviti dijetu, a da ne sroza UH blizu nule.

                                Nažalost onda si jako kratko u ovom sportu!
                                Ne znam zašto bi dijeta s proteinima i carbsima bila lakša nego neka druga, ako se hoćeš izdefinirati moraš biti gladan da si na ne znam kakvoj dijeti i ne može ni jedna dijeta biti lagana s tim da je za razliku od treninga cilj svakoga da s bilo kojom dijetom spustiš BF u ŠTO KRAĆEM VREMENU jer nitko ne voli biti gladan, a niti je dijeta neko normalno stanje organizma već je veliki stres za organizam.
                                Dijete s malim unosom carbsa su generalno uvijek brže, bez obzira što bez carbsa tijelo ne zadržava toliko vodu pa na početku dijete dođe do reltivno brzog pada u kilaži, jer s ograničenim unosom carbsa manje dolazi do većih lučenja inzulina koji blokira lipolizu budući da mali broj ljudi ima hiper osjetljive mišićne stanice na inzuln pa da im hrpa carbsa ode samo u mišiće.

                                Comment

                                Working...
                                X