Announcement

Collapse
No announcement yet.

Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

    A tkoje su to alternative??

    Comment


    • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

      Sve namirnice sa GI preko >90 uglavnom mogu posluzit.
      For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

      Comment


      • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

        Mogu se i medom posluziti jel da??

        Comment


        • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

          Originally posted by Jeti2
          Mogu se i medom posluziti jel da??
          ne med je fruktoza.. mislim da bjeli kruh ima visoki GI ali mnogi kazu da bjeli kruh izbacimo iz prehrane... aj stvarno nek neko kaze koje su to alternative.. (mozda obican secer)??

          Comment


          • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

            Možes suho grožđe(grožđice).
            For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

            Comment


            • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

              Ne bih rekao da je bijeli secer mozda je smedji kazu da je zdraviji tako samo cuo!

              Comment


              • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

                Originally posted by Jeti2
                Ne bih rekao da je bijeli secer mozda je smedji kazu da je zdraviji tako samo cuo!
                ne znam ajde neko ko zna nek nam kaze koliki je GI bjelom a koliki smedzom seceru??

                Comment


                • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

                  oboje oko 60
                  ne repam o politici možda bi trebo,
                  politika je mala ljadro još je nisam jebo

                  Comment


                  • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

                    bacaju me u nedoumicu ljudi ja im kazem da je isto glukoza i dekstroza a oni kazu da nije ?pa jel glukoza isto sto i dekstroza zasto onda ima drugaciji naziv ?
                    1994 rodjen sam ja pored reke Dunava xD
                    Da bi bio pobednik ne moras da pobedis....
                    Neko je talentovan za nesto a neko za nesto duro
                    Neko dobije nesto a drugi dobije nesto drugo i uvek bi zeleo da ima ono sto ima drugi a....

                    Comment


                    • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

                      Dekstroza, glukoza il' ti ga grozdjani secer, sve je to isto.
                      panta rei

                      Comment


                      • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

                        Najbolja alternativa vam je po meni suhe grožđice ili maltodextrin.. Ovo s DM-mom stvarno vise nije normalno vec 18 dana nema dextroze.. da poludišš.. Ja u zamjenu uzmem cjeli paketic onih "bombona" koji sadrze 88% dex. ima 44g.. ima ih sada u DM-u 3 komada kao neka akcija.. ili uzmem suhe grožđice..

                        Danas sam dobio glukozu iz ljekarne.. pa me zanima doziranje.. jer je to cisti glukoza monohydrat - 16kn 250g - keming.. pa me zanima kolko da ga doziram ako sam recimo uzimao 60g dexa iz DM-a sa 12 bjelanjka u PWM-u?? da smanjim na 40g posto je to cisti monohidrat??
                        ..The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams..

                        Comment


                        • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

                          Originally posted by Alejandro
                          Danas sam dobio glukozu iz ljekarne.. pa me zanima doziranje.. jer je to cisti glukoza monohydrat - 16kn 250g - keming.. pa me zanima kolko da ga doziram ako sam recimo uzimao 60g dexa iz DM-a sa 12 bjelanjka u PWM-u?? da smanjim na 40g posto je to cisti monohidrat??
                          Možeš malo smanjiti, to ćeš najbolje sam osjetiti koliko.

                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

                            Originally posted by jura7dj
                            Dečki zašto nema glukoze u DM-u u zapadnom djelu ZG-a?Danas sam ih obišao bar 5-6!Ima li tko kakvu alternativu?

                            golemo ovo, ja sam mislio da samo u Mostaru nema.. prvo nestalo u jednom dm-u pa u drugom.. trazili u Sarajevu.. nema ni tamo.. ni u jednom gradu...
                            pa sad ispade nema ni u HR...

                            lakse drogu naci nego dex... obicno ako nema u jednog dilera ima u drugog... a ovdje ako nema dex-a u jednom dm-u nema ni u drugom

                            muka mi od grozdjica vise, a skoro uvijek ih zboravim pojesti 10-20 min pred kraj pa se tek sjetim kad zavrsim trening ... mjenjam krv za dex u prahu
                            ...it ain't about how hard you can hit,it's about how hard you CAN GET HIT and keep movin' forward,that's how winner is done...

                            Comment


                            • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

                              pogledajte u konzumu ja sam tamo jednom kupovao dex

                              Comment


                              • Re: Glukoza (dekstroza), čemu služi, s čim i kako dozirati...?

                                U kojem si to Konzumu kupio?

                                Comment

                                Working...
                                X