Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav, evo da pitam vaše mišljenje i sugestiju vezano za prehranu, nije mi jača strana slaganje jelovnika al kuhanje mi ide od ruke
    Što jedem odnosno ne jedem? Primjeri doručka, ručka, večere i međuobroka. Prilikom koncipiranja jelovnika Paleo dijete su mi bile predložak uz neke moje izmjene. Znači na jelovniku nema prerađenih proizvoda nikakve vrste, odnosno svedeno je na minimum. Određene namirnice imam priliku jest iz domaćeg uzgoja: med, jaja, puretinu i piletinu (ponekad), velik dio povrća i voća.
    U pripremi jela koristim maslinovo ulje ili običnu svinjsku mast. NE konzumiram uopće rafinirani šećer osim kad je cheat day i to u jednom obroku, koristim steviu.

    Primjeri Doručka
    Zobene pahuljice sa mljevenim lanom i jogurtom + whey shake sa malomasnim mlijekom
    Integralni tost sa maslacem (klasični maslac) i medom + whey shake sa malomasnim mlijekom
    Omlet sa šunkom ili pancetom + dodaci (gljive, luk, kapula kako kada) + voće (kruška, smokve, banane) ubacim i svježega sira ili skutu
    Palačinke od zobenih i jaja sa pekmezom ili medom + whey shake
    Griz sa malomasnim mlijekom + tost i maslac + voće


    Međuobroci
    Voće razno što se nađe, integralni krekeri ili dvopeci, orašasti plodovi,
    Voćni shake od jogurta ili svježega sira

    Ručak primjeri:

    Puretina ili piletina uz povrće (razni pirei od kuhanog povrća npr brokula + krumpir, ili zapečeno povrće tikvice, patlidžan) salate od povrća (maslinovo ulje + ocat) ili tabasco ili chili
    Kuhana variva od mahunarki sa suhim mesom
    Juneći ili teleći gulaši sa graškom, krumpirima, mrkvom uz ovo opet zelena salata sezonska
    Juneći ili Teleći šnicli (medaljoni) + neka salata
    Grill meso ili riba (obično jednom tjedno)
    Rižoto od piletine ili morskih plodova (morske plodove NE zamrznute kupuje se na ribarnici)
    Peka povremeno (junetina, perad, teletina + povrće ugl)
    Brudeti i juhe od ribe

    Večera obično sat do 2 prije spavanja
    Tuna, sardine i sl sa maslinovim uljem uz povrće na salatu (zelena salata, grah salata, leća na salatu)
    Svježi sir ili skuta (skuta je moj favorit među sirevima) + integralni dvopek ili kreker
    Piletina ili puretina (obično ako ostane od ručka) + salata ili svježi sir ili skuta
    Kuhana Jaja + salata

    Cheat obrok je obično neki kolač ili palačinke sa nutelom jednom na tjedan
    Turska kava bez šećera neznam di bi je svrstao al popijem obično 2 dnevno

    Treninzi su najčešće u popodnevnim satima, nešto rjeđe kroz jutro, (nikad ne treniram gladan)
    Suplementi: Whey, kreatin (koristio SciMuscle MassRage, trenutno Scitecov Attack 2.0 koristim)

    ugl ovakvim režimom prehrane + treninga primjetio sam pad u masnim naslagama i tjelesnoj težini. al svakako svaka sugestija je dobrodošla
    Last edited by a_ntonio; 24-03-16, 14:42.

    Comment


    • Koje je najbolje ulje za pecenje npr. jaja, nemam bas vremena za kuhanje pa svaki dan ispecem nekoliko. Dosad sam koristio suncokretovo ulje, ali sam procitao da steti kardiovaskularnom sustavu pa sam odlucio nabaviti bolje ulje, a da nije preskupo.

      Comment


      • Najbolja je mast, ako imaš domaću svinjsku, nijedno ulje nije baš dobro.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • kelly moze li onaj recept za zobene sa zelenim cajem ?

          Comment


          • Sipam u šejker cca 2 dl zelenog čaja, onda ubacim zobene i whey, nadopunim zeleni čaj skoro do vrha, sve to promućkam (bez mrežice) i polako pijem. Prije svakog gutljaja treba malo promućkati jer zobene padaju na dno.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • jedem zobene sa vodom i jabukom ili grozdiicama al ovo ako bude valjalo bit ce brutalno, okus vanilia whey oce odgovarat ?

              Comment


              • Originally posted by slavix97 View Post
                jedem zobene sa vodom i jabukom ili grozdiicama al ovo ako bude valjalo bit ce brutalno, okus vanilia whey oce odgovarat ?
                Ti ćeš piti, bitno je da tebi odgovara.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • okus uzasan svaka cast ako mozes ovo

                  Comment


                  • meni pase prakticki bilo koji okus wheya sa njima, samo dodaj malo stevie/natrena i zasladi to jace
                    Online Transformacijski Specijalist:
                    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                    ->
                    http://www.fgfitness.uk
                    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                    Comment


                    • Originally posted by slavix97 View Post
                      okus uzasan svaka cast ako mozes ovo
                      Samo vodu zamjeniš sa zelenim čajem, ne moraš ti izbaciti svoju jabuku ili grožđice. ne vidim zašto bi okus bio užasan, posebno ako je whey sa okusom.

                      Originally posted by slavix97 View Post
                      jedem zobene sa vodom i jabukom ili grozdiicama al ovo ako bude valjalo bit ce brutalno, okus vanilia whey oce odgovarat ?
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • za vrijeme prehlade temperature jel se strikno drzite prehrane ili ipak malo opustite ?

                        Comment


                        • Originally posted by slavix97 View Post
                          za vrijeme prehlade temperature jel se strikno drzite prehrane ili ipak malo opustite ?
                          Opustimo u količini ili kvaliteti?
                          Ak si jako prehlađen onda ne ideš na trening, a u dane bez treninga jedeš manje nego u dan sa treningom, logično.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • kvalitet jednostavno bolest me savlada nemogu da ne uzmem nesto slatko :/

                            Comment


                            • Poz.
                              Zanima me čime mogu zamjeniti jaja ujutro jer ih nikako više ne mogu.. jeo sam ih na 20 načina..

                              Isto čime da zamjenim PWM (prije bio tuna 80g + kukuruz + makarone) ?

                              Hvala

                              Comment


                              • Bitni su nutrijenti, evo da se malo podsjetiš:

                                P - proteini - piletina, puretina, nemasna govedina, riba, jaja (jedem cijela jaja), posni sir, proteinski prašak. (rijetko jedem svinjetinu i ne pijem mlijeko)

                                UH - ugljikohidrati - raženi kruh, zobene, ražene, ječam, grah, grašak, leća, slanutak, tjestenina, riža, krumpir.

                                M - masti - riblje, laneno i maslinovo ulje, orašari i sjemenke.
                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X