Announcement

Collapse
No announcement yet.

modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

    CYCLE 1 WEEK2 - OHP DAY 3+
    warm-up

    set1 65 x 3
    set2 75 x 3
    set3 85 x 3+ ---=> 6

    nice

    PUSH PRESS
    100 x fail (lol)
    90 x 5
    90 x 3

    PAUSED BENCH
    60 x 5
    90 x 5
    120 x 3
    120 x 4
    90 x 5

    dips

    bw x 10
    +20 x 5
    +40 x 6
    +60 x 8 (back on track )


    lateral raises bucice 3 serije
    lateral raises kablovi 3 serije / facepulls 3 serije super-set
    rear delt flies na kosoj klupi 3 serije
    triceps kablovi 4 serije
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

      Triplez pitanje:

      U toku priprema za natjecanje, glavni ti je cilj podici granicu snage i samim time dolazis puno puta u prilike raditi PR. Puno ljudi, bez obzira dal se pripremaju za natjecanje ili samo prate neki program snage moraju povecati adaptaciju na odredene tezine. I tu cesto dolazi do problema... Ima slucajeva kada su ljudi objektivo dovoljno jaki da postave novi PR, ali uslijed neke "mentalno blokade" oni to ipak nisu u stanju (npr.izlozeni su strahu od neuspjeha ili strahu od lomljenja forme..). Jesi ikada bio u toj situaciji da te muci neki broj i kada ga predes onda dalje ide sve glatko, ali je problem preci ga.. Kako se rijesit te blokade?

      EDIT:
      Konkretno.. Vec mjesecima stagniram na cucnju unatoc tome sto mi se i bench i mrtvo konstantno dizu.. Osjecam da sam jaci u cucnju jer sam prije x kilazu radio 3-4puta, a sada je radim 6-8, ali kada stavim PR (koji je inace i projekcija za kalkulator tezina u programu snage) onda jednostavno failam..

      EDIT 2:
      Ocekujem opsiran odgovor hehehe
      Last edited by neuk; 25-06-14, 18:40.
      Originally posted by madmax22
      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
      Originally posted by jocker77
      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
      Originally posted by Hajduk
      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

      Comment


      • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

        walkout sa vise od 100% 1RM

        pin squat


        za DL..sa povisenog dizes.. ostalo ce ti triplz napisat bench sa daskom na prsima.
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

          U medjuvremenu sam edit komentar.. Uglavnom nemam problema s mrtvim ni benchom, samo s cucnjem... Pin squat radio i pomoglo mi na adaptaciju CNS na velike tezine, ali ipak nista u odnosu na 100%.. Zato sam i napisao da je problem u necem drugom i gotovo sam siguran da je rijec o nekoj mentalnoj blokadi..
          Originally posted by madmax22
          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
          Originally posted by jocker77
          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
          Originally posted by Hajduk
          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

          Comment


          • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

            2. CYCLE 4, WEEK 1, OHP DAY 5+:

            Set 1: 45x5
            Set 2: 55x5
            Set 3: 65x5

            70x2 + 2 push press
            70x3 push press
            50x8

            Lateralno letenje x5: 12-15

            Letenje u pretklonu x4: 12-15

            Ruke - super serije:

            Skullcrushers / biceps pregib x4: 12-15

            Rope pushdown / hammer pregib x4: 12-15

            Concentration curls kablovima / tric. Ekstenzija iza glave x3

            Jucer odradio noge i to pretezno na smith masini (sve je bilo zauzeto) tako da necu ni logovat to...

            Komentar: znam, neidem po planu ali pokusavam nesto improvizirati jer sam u strci sa vremenom i to me totalno dezorijentira i cak izgubim motivaciju (osjecam se umoran i neda mi se uopce ici na trening pa opet idem i kad dođem preporodim se) nadam se da ce me brzo proc taj period i da nastavim normalno sa svime jer ovako neide... Dobro ne mogu rec da neide jer ide ali minimalno... Meni to nepase jer nisam takva osoba da mi pase minimalan rad vec vise "ili ide ili neide" znaci da nema sredine jer hocu dat sve od sebe a ne nesto polovicno... Tako da je ovo faking frustrirajuce

            peanut butter YOLO
            https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
            http://instagram.com/dinc_94
            http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
            myprotein code: MP24017174

            Comment


            • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

              bolestan danas otisao na trening, popio tylolhot x2, napravio mini refeed te se puknuo kofeinom i odlican trening napravio



              CYCLE 1 WEEK2 - SQUATDAY 3+
              warm-up

              set1 140 x 3
              set2 150 x 3
              set3 165 x 3+ ---=> 9 (PR?)

              prejako !! ovo je isti broj ponavljanja kao neki dan na 5+ danu sa 10 kila manje...rekao sam onda vec da sam malo ostavio prostora i evo to se danas pokazalo - jako zadovoljan ovim, cak sto vise me iznenadjuju PRovi ovako rano u fazi prebacivanje na cucnjeve bez wrapsa, vjerovatno sam dozivio dobar carryover od rada sa wrapsima u proteklih par sedmica


              SUMO DEADLIFT / BLOCK PULLS


              po prvi put se sjetio koristiti tegove s leg press-a koji su i jedini pravih dimenzija u ovom gym-u...pa mi je se ovo pretvorilo u block pull jer ispod tega svakako moram imati ovaj bumper zeleni (i stavio sam teg od 10kg ispod bumpera, ukupno 7 cm cini mi se - nije puno uglavnom...dosta ispod sticking point-a na kojem sam izgubio teg na takmicenju)


              *nakon ovog su me donja ledja ''napustila'' pa nije ni bilo compound vjezbi vise

              LEG PRESS
              5 serija po 10-15 ponavljanja...nisam brojao, ali uglavnom mislim da je preko 300 kila bilo - prvi put odavno da ovo radim, a i kvadove sam osjetio kao nikad prije na ovoj vjezbi za pete na tenama (dizacke cipele)

              leg extension 4 sets, ham curls 4 sets, listovi sjedeci 4 serije, biceps 2 vjezbe po 3 serije


              komentar: shvatio sam da iako sam dovoljno mobilan za jako sirok stav na sumo DL, mozda mi cak bolje odgovara malo suziti stav, kao da vise aktiviram kvadove i lakše vucem - bar tako se namjestam na block pullsima a oni su mi inace dobri


              sve u svemu, super dan...kako sam lose bio raspolozen danas ovo je odlicno...da sam sjedio kuci jos uvijek bi bio nikakav
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                Originally posted by neuk View Post
                Triplez pitanje:

                U toku priprema za natjecanje, glavni ti je cilj podici granicu snage i samim time dolazis puno puta u prilike raditi PR. Puno ljudi, bez obzira dal se pripremaju za natjecanje ili samo prate neki program snage moraju povecati adaptaciju na odredene tezine. I tu cesto dolazi do problema... Ima slucajeva kada su ljudi objektivo dovoljno jaki da postave novi PR, ali uslijed neke "mentalno blokade" oni to ipak nisu u stanju (npr.izlozeni su strahu od neuspjeha ili strahu od lomljenja forme..). Jesi ikada bio u toj situaciji da te muci neki broj i kada ga predes onda dalje ide sve glatko, ali je problem preci ga.. Kako se rijesit te blokade?

                EDIT:
                Konkretno.. Vec mjesecima stagniram na cucnju unatoc tome sto mi se i bench i mrtvo konstantno dizu.. Osjecam da sam jaci u cucnju jer sam prije x kilazu radio 3-4puta, a sada je radim 6-8, ali kada stavim PR (koji je inace i projekcija za kalkulator tezina u programu snage) onda jednostavno failam..

                EDIT 2:
                Ocekujem opsiran odgovor hehehe
                mogu ja napisati jako opsiran odgovor ali pitanje je hoce li ti uopce pomoci


                kao prvo snimi tezinu koju vec mozes(i koju si mogao sa X tezinom x3-4 repa) i snimi tu tezinu na kojoj si vec fejlao par puta...mozda je pitanje forme a ne mentalna stvar, a ako jest mentalno - rjesenje moze biti poprilicno jednostavno ili poprilicno komplikovano, zavisi od osobe do osobe - zato prvo snimi da konkretno vidimo pa cemo dalje kontati sta kako...
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                  Ovo za sumo stance ista stvar kod mene..i vise idu koljena van
                  Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                  progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                  kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                  Youtube:

                  Primjer treninga snage/hipertrofije
                  Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                  Sve o prehrani
                  Sve o treningu

                  Comment


                  • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                    Originally posted by TripleZ View Post
                    mogu ja napisati jako opsiran odgovor ali pitanje je hoce li ti uopce pomoci


                    kao prvo snimi tezinu koju vec mozes(i koju si mogao sa X tezinom x3-4 repa) i snimi tu tezinu na kojoj si vec fejlao par puta...mozda je pitanje forme a ne mentalna stvar, a ako jest mentalno - rjesenje moze biti poprilicno jednostavno ili poprilicno komplikovano, zavisi od osobe do osobe - zato prvo snimi da konkretno vidimo pa cemo dalje kontati sta kako...
                    Stavim u svakom slucaju, hvala na odgovoru!
                    Originally posted by madmax22
                    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                    Originally posted by jocker77
                    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                    Originally posted by Hajduk
                    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                    Comment


                    • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                      mišljenje o izbacivanju OHP posebnog dana i ubacivanja u BP dan kao ili isto glavna dodatna vjezba ili asesori?

                      shigu zanima pa ga pokusavam odgovorit od toga...vec jesam skoro, nadam se
                      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                      Youtube:

                      Primjer treninga snage/hipertrofije
                      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                      Sve o prehrani
                      Sve o treningu

                      Comment


                      • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                        mozes raditi OHP na bench day-u ali nema potrebe da ga kao zaseban dan izbacujes...poslije 531 OHP mozes i bench raditi i onda se fokusirati na ramena-hipertrofiju i tako to...
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                          na zadnjem treningu sam pošteno zeznuo ledja na onom deadliftu (zamislite, cak sa pojasom, kako to :P ) i eto...danas je prvi dan od onda da sam mogao hodati bez prevelikih bolova pa sam popio voltaren i otisao na trening da vidim kako ce cucanj izgledati

                          ovih dana cu sastaviti bench&cucanj u jednom a deadlift&OHP u drugom treningu - da ustedim na vremenu jer zelim trenirati samo 2-3x sedmicno zbog obaveza i posta
                          CYCLE1 WEEK3 - SQUAT & BENCH

                          SQUAT
                          warm-up

                          set1 140 x 5
                          set2 160 x 3
                          set3 175 x 1+ ---=> 5


                          160 x 3
                          160 x 3
                          130 x 5
                          130 x 5
                          100 x 5

                          BENCH
                          warm-up

                          set1 110 x 5
                          set2 120 x 3
                          set3 135 x 1+ ---=> 2


                          poslije toga dipsi i razvlacenja, pa triceps kablovi i listovi



                          komentar: kao sto vidite, poprilicno lose sto se tice samih brojki, ali ono...bar sam otisao i odradio trening, i to je nesto


                          edit: djeco, ucite na mojim greskama - NE RADITI HIPEREKSTENZIJU NA DL-u
                          Last edited by TripleZ; 30-06-14, 00:15.
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                            Originally posted by TripleZ View Post

                            edit: djeco, ucite na mojim greskama - NE RADITI HIPEREKSTENZIJU NA DL-u
                            Da uletim, nisam u toku s ozljedom leđa ali da se nadovežem na ovo. Nikada radio hiperekstenziju isti dan kad i DL i jednom rekoh da odradim da vidim kako će ići to dvoje, pa kad nisam syebao leđa. Tako da, nikako to dvoje zajedno!
                            Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                            "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                            https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                            Comment


                            • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                              Originally posted by Toorop View Post
                              Da uletim, nisam u toku s ozljedom leđa ali da se nadovežem na ovo. Nikada radio hiperekstenziju isti dan kad i DL i jednom rekoh da odradim da vidim kako će ići to dvoje, pa kad nisam syebao leđa. Tako da, nikako to dvoje zajedno!
                              ne mislim na vjezbu hiperekstenziju nego na pokret na kraju DL-a...ovo ''prenaglašsavanje'' lockout-a...bas nema potrebe za tim

                              ...osim ako si takmicar, pa da si osiguras bijelo svijetlo
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment


                              • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                                Originally posted by TripleZ View Post
                                ne mislim na vjezbu hiperekstenziju nego na pokret na kraju DL-a...ovo ''prenaglašsavanje'' lockout-a...bas nema potrebe za tim

                                ...osim ako si takmicar, pa da si osiguras bijelo svijetlo
                                Ahaaaaaaaaaaaaa sori na zajebu ali opet, nek se zna da ni valja ni ovo (bar meni )
                                Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                                "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                                https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                                Comment

                                Working...
                                X