Announcement

Collapse
No announcement yet.

Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

    Originally posted by Corry View Post
    Znam da keto moze ic i bez cardia, ali opet- koliko je zaista stetan HIIT trening na keto po pitanju gubitka misicne mase?
    A koliko je statan cardio laganog inteziteta na keto- znaci tipa setnja ili max. rad na ergometru do cca 110-120 otkucaja?
    Za HIIT tribaju carbsi tako da se on ne prakticira na keto dijeti.
    LI cardio je bolja opcija od HIITa, njega moš ubacit kada sniziš bf nakon par tjedana, cisto da se salo nastavi topiti. Prije toga mislin da bi bilo više katabolično za mišiće.


    Kolega TitanGym je sve to pojasnia prije
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

    Comment


    • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

      Sad meni nije bas najjasnije. Sto nebi cardio trebao ici pri vecem BF-u a kasnije kad je nizi izbaciti ga upravo jer je masti manje i veca je opasnost po misice?
      Pricamo o naturalcima pa molim i takve odgovore.
      Last edited by WTF; 11-02-13, 11:06.

      Comment


      • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

        Nebi Bog obrisao poruku preko moba...
        Ti si mislio na HIIT, sve ok...

        Comment


        • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

          Originally posted by WTF View Post
          Sad meni nije bas najjasnije. Sto nebi cardio trebao ici pri vecem BF-u a kasnije kad je nizi izbaciti ga upravo jer je masti manje i veca je opasnost po misice?
          Pricamo o naturalcima pa molim i takve odgovore.
          vako ja to:
          - recimo da si na visokom bf% i krenes na dijetu...izbacis 100-150g UH, malo masti i eto te u nekom normalnom deficitu
          - skinuo si ovom gore metodom, sad moras ici na malo veci deficit (odnosno nije veci deficit nego se ti malo manje trosis poslije dugog perioda kalorijske restrikcije)
          - ides na malo ekstremniju dijetu, eg. izbacis npr. sve UH
          - sad hoces bas da se izrezes? sta ces sad? imas 2 solucije: unijeti <2000 kcals dnevno, osjecati se lose i skroz malo energije unositi u tijelo ; ili, uneses recimo 2500 kcals sa sasvim normalnim makrosia i ubacis malo kardio koji ce te opet ubaciti u deficit


          ne ''jede'' misice sam kardio, nego veliki deficit + kardio, drugim rijecima - gubis misice ako previse zuris s dijetom
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

            Originally posted by TripleZ View Post
            vako ja to:
            - recimo da si na visokom bf% i krenes na dijetu...izbacis 100-150g UH, malo masti i eto te u nekom normalnom deficitu
            - skinuo si ovom gore metodom, sad moras ici na malo veci deficit (odnosno nije veci deficit nego se ti malo manje trosis poslije dugog perioda kalorijske restrikcije)
            - ides na malo ekstremniju dijetu, eg. izbacis npr. sve UH
            - sad hoces bas da se izrezes? sta ces sad? imas 2 solucije: unijeti <2000 kcals dnevno, osjecati se lose i skroz malo energije unositi u tijelo ; ili, uneses recimo 2500 kcals sa sasvim normalnim makrosia i ubacis malo kardio koji ce te opet ubaciti u deficit


            ne ''jede'' misice sam kardio, nego veliki deficit + kardio, drugim rijecima - gubis misice ako previse zuris s dijetom

            Ovo su one dijete tamo negdje s početka 90-tih, odnosno iz prošlog stoljeća ili ti dobro ide teorija iz nekh starih knjiga, a baš i nisi puno stvari probao u praksi!
            Bit ketogene dijete je da ne ide s nikakvim deficitima ili bar ne s drastičnim deficitima, što sve ovisi o tjelesnom tipu, budući se ketoni mogu jedino ispišati, špek se na keto dijeti pali uglavnom s LI kardiom, odnosno sa što više "rada" koji opet ne diže drastično kortizol (tako da nije niti preporučljivo na keto dijeti imati puno treninga s utezima tjedno, a još važnije da nisu nikako duži od sat vremena), znači kada koristiš isključivo mast (body fat) za energiju što više "radiš/krećeš se" više ćeš potrošiti body fat-a. Jasno da to na početku ide često i samo s dijetom bez kardia, a kasnije se ubacuje kardio dok se kod velikog broja ljudi uopće makronutrijenti ne trebaju dirati, dok recimo kod žena ili endomorfa ako se špek sve teže pali nakon što dosegneš dnevno i 1,5 sat kardia jer u prosjeku svaki tjedan ili 2 kardio diže po 10 min., ubace se dani samo proteini + povrće, budući da masti mogu ostati nekoliko dana "pohranjene" u mišićima (intramuscularna mast), tako npr. 3 dana si na fat+protein pa 1 dan proteini + povrće (najčešće zeleno u neograničenim količinama), pa recimo 3 dana fat+protein pa 2 dan proteini + povrće itd., kod žena zna se desiti da često se svede nekada dijeta na 5 dana povrće + proteini pa samo 1 dan fat + proteini.

            Comment


            • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

              @TitanGym_BP

              Mozda nije mjesto za takvo pitanje ali cisto posto si prosao svega pa eto da mi odgovoris na pitanje ako znas u sto ne sumnjam.
              Dakle uzmimo za primjer tu strogu dijetu s velikim deficitom.
              Znaci recimo da cemo od samog pocetka izbaciti kompletne masti i svesti ih na 0 koliko je to moguce, tocnije necemo ih ciljano unositi.
              Proteine konstantno drzati na nekih 300+ a UH opadati iz tjedna u tjedan, recimo prvi tjedan 80 pa drugi 60, treci 40, cetvrti na 20 i peti tjedan drzati na nuli jedno tri dana prije punjenja.
              Sad, od samog pocetka drzati LI cardio ujutro nataste jedno 4x tjedno a 3x tjedno ide rad s utezima...
              E sad ono sto mene zanima jest sljedece. Na ovakvoj dijeti s ovoliko cardia je sigurno da ces se izdefkati brutalno ali ces isto tako izgubiti dosta misicne mase ( koja se ipak nekako brzo vrati kroz 2-3 mjeseca suficita) a mene zanima znaci da se sve radi ovako kako sam naveo uz koristenje testa kakav bi onda bio ishod s gubitkom misicne mase?
              Vjerujem da si u svom stazu sreo barem jedan primjer ovakve dijete uz koristenje testa pa me cisto zanima kako je proslo u tom slucaju?
              Unaprijed hvala.

              Comment


              • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                dark side is calling

                Comment


                • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                  Originally posted by T.A.T.A. View Post
                  dark side is calling
                  Takva defka " natural " je dark side
                  S kemijom je sunshine defka
                  ( valjda - cekam reply )

                  Comment


                  • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                    Originally posted by WTF View Post
                    @TitanGym_BP

                    Mozda nije mjesto za takvo pitanje ali cisto posto si prosao svega pa eto da mi odgovoris na pitanje ako znas u sto ne sumnjam.
                    Dakle uzmimo za primjer tu strogu dijetu s velikim deficitom.
                    Znaci recimo da cemo od samog pocetka izbaciti kompletne masti i svesti ih na 0 koliko je to moguce, tocnije necemo ih ciljano unositi.
                    Proteine konstantno drzati na nekih 300+ a UH opadati iz tjedna u tjedan, recimo prvi tjedan 80 pa drugi 60, treci 40, cetvrti na 20 i peti tjedan drzati na nuli jedno tri dana prije punjenja.
                    Sad, od samog pocetka drzati LI cardio ujutro nataste jedno 4x tjedno a 3x tjedno ide rad s utezima...
                    E sad ono sto mene zanima jest sljedece. Na ovakvoj dijeti s ovoliko cardia je sigurno da ces se izdefkati brutalno ali ces isto tako izgubiti dosta misicne mase ( koja se ipak nekako brzo vrati kroz 2-3 mjeseca suficita) a mene zanima znaci da se sve radi ovako kako sam naveo uz koristenje testa kakav bi onda bio ishod s gubitkom misicne mase?
                    Vjerujem da si u svom stazu sreo barem jedan primjer ovakve dijete uz koristenje testa pa me cisto zanima kako je proslo u tom slucaju?
                    Unaprijed hvala.
                    Svaka definicija s testom će naravno značajno smanjiti katabolizam, odnosno androgeni će značajno smanjiti katabolizam da se o bilo kakvoj dijeti radi, ali ovakvo drastično smanjivanje carbsa ne vodi ničem dobro, pogotovo ako si nekakav ekto, nekad davno sam i takve stvari isprobavao na sebi i drugima, ali ako si ektomorf i k tome nemaš 20-tak kila špeka za skinuti u nekom užasno kratkom roku, ne kužim zašto bi gotovo totalno izbacio 1 makronutrijent s tim da ovo smanjivanje s 80 na 60 pa 40,20 tijelo ne može praktično niti registrirati, sve šta je ispod 100 g za tebe je jednostavno premalo, vjerujem da bi na toliko carbsa mogao biti na keto dijeti uz 50% masti i uspješno bi skinuo špek.
                    Kad se rade takve "brze" dijete onda je često 300 g proteina i premalo, potrebno je i 5-6 g po kg proteina, a preporučljiva je i hrpa glutamina i bcaa, također tu je neizbjezna glukogeneza tj. da će se proteini i aminokiseline koristiti za energiju i onda imaš čisto bacanje skupih proteina koje ćeš potrošiti za energiju.
                    Test će sigurno smanjiti katabolizam, ali nema tog boga koji bi na takvoj dijeti bez masti i gotovo bez ugljikohidrata, odnosno bez energetskih makronutrijenata sprečio dovoljno razgradnju mišića pa da se radi i o nekoliko grama testa dnevno, što opet često dovodi do velike aromatizacije i povišenja estrogena koji opet usporava fat burning.
                    Puno bolja varijanta ako želiš u kratkom roku spaliti špek je keto, a testo će naravno i na njoj dodatno smanjiti katabolizam jer na dijeti nikad dovoljno antikatabolika, iako vidim da ovdije na forumu hrpa ljudi misli kako oni praktično ništa mišića ne zgutaju na dijeti, što baš i nije tako. S tim da na keto dijeti masti uspore otpuštanje aminokiselina u krvotok iz proteina u hrani pa konstantno tijekom dana, a i noći imaš visoku razinu aminokiselina u krvi što je osobito važno za sprečavanje katabolizma.
                    Na gore opisanoj tvojoj dijeti sama činjenica da totalno izbacišš masti i ugljikohidrate neće te dovesti do perfektne definicije, nego će ti prije tijelo biti meko, zavodnjeno i izmoreno zbog visokog kortizola, a zbog njega zadnjih tjedan ili 2 natjecatelji koji i moraju stisnuti pri kraju i koristiti takve dijete, ubacuju blokatore kortizola koji će poboljšati formu i naravno carbse koji idealno blokiraju kortizol tj. inzulin, lučenje kojeg carbsi idealno potaknu!

                    Comment


                    • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                      Puno hvala na temeljitom odgovoru. Potpuno se slazem za gubitak misicne mase iako sma jednom sam sebe uvjeravao da nisam izgubio nista mm vec samo spek ali nazalost nije bilo tako.
                      Opet registrirao sam ovaj dio:

                      Originally posted by TitanGym_BP View Post
                      ne kužim zašto bi gotovo totalno izbacio 1 makronutrijent s tim da ovo smanjivanje s 80 na 60 pa 40,20 tijelo ne može praktično niti registrirati, sve šta je ispod 100 g za tebe je jednostavno premalo, vjerujem da bi na toliko carbsa mogao biti na keto dijeti uz 50% masti i uspješno bi skinuo špek
                      Znaci ispada ako sam dobro razumio da bi ja mogao raditi istu dijetu kao i prosla dva puta s tim da bi masti drzao na 50% i s tim bio u ketozi? Nije li 100g UH previse da bi usao u ketozu tj bio u ketozi?
                      Ili si mislio da bi po makrosima npr P: 400 + UH: 100 + M: 50 bilo dovoljno za skinuti špek a s tim izbjeci ''meko, zavodnjeno i izmoreno tijelo zbog visokog kortizola'' i dodatne patnje pracene nedostatkom masti i uh-a?

                      Comment


                      • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                        Gle, netko može biti na 50% kalorijskog unosa iz masti s dnevnim unosom carbsa od 100 g, što ovisi o količini mišića i tjelesnom tipu što bi recimo značilo da ako imaš 100-tinjak kg čistih mišića i ektomorfne si tjelesne građe da će onda tih 100 g otprilike onda igrati, odnosno kratko rečeno ako si PRO ili blizu PRO-a s 100 kg čistih mišića ili imaš neki ekspresno brzi metabolizam, što sam viđao.
                        Uglavnom držiš se negdje od 50-70 g carbsa ako si ekto.
                        Ako su ubačene masti u dijetu 50% onda proteini ne trebaju biti visoko, bit će dovoljno 250-max. 300 g dnevno!

                        Comment


                        • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                          Originally posted by TitanGym_BP View Post
                          Gle, netko može biti na 50% kalorijskog unosa iz masti s dnevnim unosom carbsa od 100 g, što ovisi o količini mišića i tjelesnom tipu što bi recimo značilo da ako imaš 100-tinjak kg čistih mišića i ektomorfne si tjelesne građe da će onda tih 100 g otprilike onda igrati, odnosno kratko rečeno ako si PRO ili blizu PRO-a s 100 kg čistih mišića ili imaš neki ekspresno brzi metabolizam, što sam viđao.
                          Uglavnom držiš se negdje od 50-70 g carbsa ako si ekto.
                          Ako su ubačene masti u dijetu 50% onda proteini ne trebaju biti visoko, bit će dovoljno 250-max. 300 g dnevno!

                          Mislim da sam mezomorf, nikad nisam isao za tim sto sam ali sudeci po nekim slikama primjera građe enda, meza i ekta najblizi sam si mezomorfu. Posto si pisao u slucaju da sam ekto sad mi nije sve bas jasno

                          Comment


                          • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                            Originally posted by diinnoo View Post
                            A Borise šta misliš o cheat danu. Negdje si pisao da je taj cheat dan 'dva koraka naprijed jedan unazad'. Da li je potreban, da li ga preporučuješ (u jelovniku je naveden), i da li ga ti koristiš kad se defenišeš?

                            Ako bi mogao odg. ?

                            Comment


                            • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                              Ako si mezo onda imaš tu negdje isto dobar metabolizam kao i ekto, a dobivaš lako mišiće kao i endo pa ovo što vrijedi za ektoa na dijeti bez problema se može primjeniti i na mezomorfa, pojednostavljeno!

                              Comment


                              • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                                Originally posted by TitanGym_BP View Post
                                Ako si mezo onda imaš tu negdje isto dobar metabolizam kao i ekto, a dobivaš lako mišiće kao i endo pa ovo što vrijedi za ektoa na dijeti bez problema se može primjeniti i na mezomorfa, pojednostavljeno!
                                Odlično! Puno hvala!

                                Comment

                                Working...
                                X