Announcement

Collapse
No announcement yet.

Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

    weedeemer-pa koja je onda namirnica po tebi najbolja kao izvor vlakana? Sezamove i slata ili??
    MYPROTEIN

    Comment


    • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

      Originally posted by Corry View Post
      weedeemer-pa koja je onda namirnica po tebi najbolja kao izvor vlakana? Sezamove i slata ili??
      sve ovisno o ciljevima....

      LAN. tj onaj kruh koji sam napisao... djeluje u roku pol sata

      i tu priča staje .... a ak voliš puno papat, onda bi ubacio ipak malo brokulice he-he-he
      Black leather, knee-hole pants

      Comment


      • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

        Originally posted by diinnoo View Post
        Po tome onda oz kikirikija računamo samo 8 grama UH. Molim momke it Titana da se izjasne ?
        Ovo su bili napisali:

        Ne trebaš se opterećivati s nutriativnim vrijednostima vlakana, ona jedino služe za probavu, višak te neće izbaciti iz ketoze, toga se ne trebaš bojati. Obično je potrebno dnevno ukupno oko 50 g vlakana za probavu, znači iz povrća i psiliuma, a budući je psilium relativno skup uglavnom redovito se uzima neka minimalna doza, a to je 15-tak grama, iako bi idealno bilo dnevno ga uzimati oko 30 g!

        Indiski trputac su ti čista vlakna, ako se dobro sjećam na 100 g je jedno 80-90 g vlakana, tako da ga slobodno računaš koliko praha toliko vlakana!
        I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

        Comment


        • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

          zanima me što je s kardio vježbanjem uslijed keto dijete?koliko je vremenski preporučljivo?

          Comment


          • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

            Originally posted by Šjor Bepo View Post
            zanima me što je s kardio vježbanjem uslijed keto dijete?koliko je vremenski preporučljivo?
            Koliko je tesko procitati temi od pocetka?
            na sve je vec odgovoreno
            I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

            Comment


            • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

              Koliko dodu keto stikovi???

              Znam da se boris is.ro po njima...ali zelim znati dali radim kako treba...

              Btw znaci uh iz vlakana ne racunamo...onda zelene salate mozemo jesti kolko ocemo...jer nefe narusiti ketozu?? Znaci kikiriki racunamo da ima samo 8 UH???onda ga mozemo pojest 400g dnevno...hehe????
              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

              Youtube:

              Primjer treninga snage/hipertrofije
              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
              Sve o prehrani
              Sve o treningu

              Comment


              • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                Zelenu salatu i ja papam ne racunajuci njene kalorije,samo ulje s kojim je zacinim-jucer sam cca kg salte maznuo- cak sam je poceo grickat dok gledam tv ali zato jutros trcim vec 2 puta na wc za razliku od zadnja 3 dana-prekrasan osjecaj
                E i 400g kikirikija...hm-mislim da je to ipak malo previse- ja bi isao do nekih 200g. Jucer sam maznuo cca 100g i jako lijepo zasiti.
                Last edited by Corry; 22-02-13, 09:18.
                MYPROTEIN

                Comment


                • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                  Originally posted by staragarda View Post
                  Koliko dodu keto stikovi???

                  Znam da se boris is.ro po njima...ali zelim znati dali radim kako treba...

                  Btw znaci uh iz vlakana ne racunamo...onda zelene salate mozemo jesti kolko ocemo...jer nefe narusiti ketozu?? Znaci kikiriki racunamo da ima samo 8 UH???onda ga mozemo pojest 400g dnevno...hehe????
                  ja mislim da su ti ti stikovi oko 70-80kn koliko se sjecam al nisam siguran.
                  Da, dobro si shvatio npr (bezveze bubam) ako kikiriki ima 50g UH na 100g i ima 20g vlakana na 100g
                  onda ides= 50g UH-20g vlakana= 30g znaci ima 30g UH. Jer te vlakna ne mogu izbacit iz ketoze!
                  I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                  Comment


                  • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                    Originally posted by TripleZ View Post
                    korisiti masti(makronutrijent) =/ koristi salo

                    da





                    ne znam sta je vise s ovim, IMAJU OSNOVE, osnova svake dijete je deficit - nema tog covjeka koji ce sa ketogenom unositi vise nego TDEE i prziti salo - NEMA



                    motherfucking LYLE MCDONALD, koji je napisao ubjedljivo najpopularniju knjigu o ketogenoj dijeti, sam kaze da je stvar calories in vs. calories out


                    nisam zelio da ulazim u rasprave ovdje, ali LOL kad mi je receno ''deficit je zastarjela metoda, kasne 90-te bla bla''

                    ljudi koji su imali znanje i u 70-ima proslog stoljeca su znali da nije potrebno biti u ketogenom stanju, i da ima boljih(ovisno od pojedinca) nacina da se radi dijeta





                    ali eto ja imam 18 godina tako da sve citati drugih ljudikoje iznosim se mogu zanemariti i ne smijem iznositi svoje misljenje u ovoj temi, samo smijem hvaliti forsiranje jednog nacina dijete i diviti se sto su neki ljudi ''izgubili 20 kila i dobili snage i nabili misicnu masu' yeah...



                    pravicu se kao da ne postoje ovi takmicari iz natural divizija koji nikad ne pustaju UH ispod 150 ni u pripremama za binu....nikad im nisam citao log-ove ili slicno:







                    /sarkazam



                    no hate, dijeta ce nekom biti super...ali nemojte brkati stvari, e.g. nije deficit bitan nego nizak inzulin i sl.


                    edit: s duznim postovanjem...

                    Natural, si siguran, ima puno natural federacija s različitim poimanjem pojma NATURAL, znam ja i natural federacije koje nemaju nikakva testiranja, piše NATURAL?!
                    Činjenica je da ako imaš dobru osjetljivost na inzulin, "brz metabolizma", mezomorfne tjelesne građe si... nema uopće problema da dođeš do vrhunske forme na dijeti s carbsima i to bez kardia i na dobrih 300-tinjak carbsa dnevno do samog dana natjecaja, vidio sam toga dosta i TAKVI SU NAJČEŠĆE SVI ONI NATJECATELJI ŠTO DOĐU DO VRHUNSKE FORME KOJE VIDIŠ NA NATJECANJIMA I PO NETU!
                    SAMO KOLIKO JE TAKVIH, odnosno koliko ovdije forumaša su natjecatelji i imaju natjecateljskih ambicija?
                    Činjenica je da nema puno osoba idealne atletske građe, koji praktičo čim "vide" uteg rastu ili uz minimalu redukciju prehrane dođu do željene defiicije, nažalost današnji stil života, rafinirana hrana, stres.... djeluju jako na smanjenje osjetljivosti na inzulin već u mladost i kad tome uzmete da većina ljudi je neke "standardne" tjelesne građe, znači nisu mezomorfi onda imate problem s djetama u kojima su kao izvor energije najzastupljeniji carbsi!

                    Nitko nije rekao da se sa carb rotationom ne može skinuti špek ili s low carb dijetom, samo keto dijeta ima neke svoje PREDNOSTI:
                    -u puno kraćem vremenu se može bf sniziti nego s klasičnom dijetom jer inzulin je konstanto nizak, a glavni razlog blokiranja lipolize na dijeti je povišenje inzulina do kojega uvijek dolazi kod bilo koje malo veće konzumacije carbsa,
                    -budući da se ketoni ne mogu pohraniti u špek u prednosti ste za razliku od klasične dijete jer konstantno koristete masti za energiju pa ćete naravno i prije smanjiti bf,
                    -psihički je lakše izdržati budući su masti zasitnije, uspore pražnjenje želudca, a imate i tjedno 1 cheet meal tako da vam kroničo ne edostaju carbsi
                    -antikataboličnija je, jer masti uspore otpuštanje aminokiselina u krvotok i non-stop imate na raspolaganju dovoljno aminokiselina za regeneraciju, a i unosite dosta esencijalnih masnih kiselina koje što služe za regeneraciju mišićnih stanica, a što za optimalnu proizvodnju hormona, osobito kolesterol, tako da je i gubitak mišića a dijeti manji

                    Znam je ekipu kojoj definicija izgleda kao nekom od vas "masa" što se tiče količine unesenih nutrijenata i mislim da nemaju prevelikih problema s gladi na dijeti, a niti uz unoso tolike količine carbsa s blokiranjem kortizola na dijeti, a izgledaju otprilike kao likovi na ovim slikama, s tim što netko nema veliku mišićnu masu ne znači da je natural!
                    Ako netko izgleda dobro na slikama i kaže da je natural i potkrijepi to nekim svojim planom dijete i treninga ne znači da će to automatski na bilo koga drugog funkcionirati, mislim možeš probati, nitko ti ne brani, ali znaš ono 1 je probao pa se .....

                    Vidimi stavio si članak o Mentzeru i low calorie dijeti, od 70tih i 80-tih je mnogo toga napredovalo, nebo i zemlja, tada i danas, znaš, nekad su mislili i da je zemlja ravna ploča, a Mentzer ti baš i nije reprezentativan primjer bilo čega, budući da su u njegovoj dijeti i treninzima uvijek bile neizostavni amfentamini od kojih je na kraju završio na odvikavanju, a zatim u 60-et i nekoj umro.
                    Nije problem na low calorie dijeti biti uz amfetamine, može praktičo i ne jesti i super ti je, tako da...

                    Ne slažeš se da je deficit zastarjela stvar, kako onda objašnjavaš da ima hrpa natjecatelja, kod nas isto velika većina, koji se pripreme za natjecanje na preko 3000kcal, bez kardia i redovito pokupe prva mjesta, a natjecateljska kilaža im je oko 80 kg, da li su oni po ovim vašim nekim proračunima s preko 3000 kcal dnevno u kalorijskom deficitu ili suficitu??

                    Comment


                    • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                      Originally posted by TitanGym_BP View Post
                      Natural, si siguran, ima puno natural federacija s različitim poimanjem pojma NATURAL, znam ja i natural federacije koje nemaju nikakva testiranja, piše NATURAL?!
                      Činjenica je da ako imaš dobru osjetljivost na inzulin, "brz metabolizma", mezomorfne tjelesne građe si... nema uopće problema da dođeš do vrhunske forme na dijeti s carbsima i to bez kardia i na dobrih 300-tinjak carbsa dnevno do samog dana natjecaja, vidio sam toga dosta i TAKVI SU NAJČEŠĆE SVI ONI NATJECATELJI ŠTO DOĐU DO VRHUNSKE FORME KOJE VIDIŠ NA NATJECANJIMA I PO NETU!
                      SAMO KOLIKO JE TAKVIH, odnosno koliko ovdije forumaša su natjecatelji i imaju natjecateljskih ambicija?
                      Činjenica je da nema puno osoba idealne atletske građe, koji praktičo čim "vide" uteg rastu ili uz minimalu redukciju prehrane dođu do željene defiicije, nažalost današnji stil života, rafinirana hrana, stres.... djeluju jako na smanjenje osjetljivosti na inzulin već u mladost i kad tome uzmete da većina ljudi je neke "standardne" tjelesne građe, znači nisu mezomorfi onda imate problem s djetama u kojima su kao izvor energije najzastupljeniji carbsi!

                      Nitko nije rekao da se sa carb rotationom ne može skinuti špek ili s low carb dijetom, samo keto dijeta ima neke svoje PREDNOSTI:
                      -u puno kraćem vremenu se može bf sniziti nego s klasičnom dijetom jer inzulin je konstanto nizak, a glavni razlog blokiranja lipolize na dijeti je povišenje inzulina do kojega uvijek dolazi kod bilo koje malo veće konzumacije carbsa,
                      -budući da se ketoni ne mogu pohraniti u špek u prednosti ste za razliku od klasične dijete jer konstantno koristete masti za energiju pa ćete naravno i prije smanjiti bf,
                      -psihički je lakše izdržati budući su masti zasitnije, uspore pražnjenje želudca, a imate i tjedno 1 cheet meal tako da vam kroničo ne edostaju carbsi
                      -antikataboličnija je, jer masti uspore otpuštanje aminokiselina u krvotok i non-stop imate na raspolaganju dovoljno aminokiselina za regeneraciju, a i unosite dosta esencijalnih masnih kiselina koje što služe za regeneraciju mišićnih stanica, a što za optimalnu proizvodnju hormona, osobito kolesterol, tako da je i gubitak mišića a dijeti manji

                      Znam je ekipu kojoj definicija izgleda kao nekom od vas "masa" što se tiče količine unesenih nutrijenata i mislim da nemaju prevelikih problema s gladi na dijeti, a niti uz unoso tolike količine carbsa s blokiranjem kortizola na dijeti, a izgledaju otprilike kao likovi na ovim slikama, s tim što netko nema veliku mišićnu masu ne znači da je natural!
                      Ako netko izgleda dobro na slikama i kaže da je natural i potkrijepi to nekim svojim planom dijete i treninga ne znači da će to automatski na bilo koga drugog funkcionirati, mislim možeš probati, nitko ti ne brani, ali znaš ono 1 je probao pa se .....

                      Vidimi stavio si članak o Mentzeru i low calorie dijeti, od 70tih i 80-tih je mnogo toga napredovalo, nebo i zemlja, tada i danas, znaš, nekad su mislili i da je zemlja ravna ploča, a Mentzer ti baš i nije reprezentativan primjer bilo čega, budući da su u njegovoj dijeti i treninzima uvijek bile neizostavni amfentamini od kojih je na kraju završio na odvikavanju, a zatim u 60-et i nekoj umro.
                      Nije problem na low calorie dijeti biti uz amfetamine, može praktičo i ne jesti i super ti je, tako da...

                      Ne slažeš se da je deficit zastarjela stvar, kako onda objašnjavaš da ima hrpa natjecatelja, kod nas isto velika većina, koji se pripreme za natjecanje na preko 3000kcal, bez kardia i redovito pokupe prva mjesta, a natjecateljska kilaža im je oko 80 kg, da li su oni po ovim vašim nekim proračunima s preko 3000 kcal dnevno u kalorijskom deficitu ili suficitu??
                      Slažem se sa Borisom, slike gore su ljudi koji imaju zavidnu genetiku a većina ljudi je nema. Ja sam svoju dijetu(ja sam je radio), klasičnu sa većim brojem UH preporučio rođaku i sastavio mu plan prehrane i nije se mogao izrezati kao ja. Dijeta je išla ali ne onom brzinom kao što je meni. Inače momak je po građi klasični endo, ogroman je ne samo su struku nego i u leđima. Dok ništa nije trenirao imao je šira leđa nego pola momaka po teretanama. I onda sam probao keto sa njim, dao sam mu jelovnik koji su momci postavili i prezadovoljan je rezultatima.

                      Comment


                      • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                        Originally posted by diinnoo View Post
                        Slažem se sa Borisom, slike gore su ljudi koji imaju zavidnu genetiku a većina ljudi je nema. Ja sam svoju dijetu(ja sam je radio), klasičnu sa većim brojem UH preporučio rođaku i sastavio mu plan prehrane i nije se mogao izrezati kao ja. Dijeta je išla ali ne onom brzinom kao što je meni. Inače momak je po građi klasični endo, ogroman je ne samo su struku nego i u leđima. Dok ništa nije trenirao imao je šira leđa nego pola momaka po teretanama. I onda sam probao keto sa njim, dao sam mu jelovnik koji su momci postavili i prezadovoljan je rezultatima.
                        Dino bez uvrede, izrezati kako kao ti? Malo brkamo pojmove mršavosti i definiranosti mišične mase.
                        Jer svatko tko je mršaviji lako može doci do trbušnih mišića i smatrati se izdefkanim a od mišične mase goli kur....
                        Poanta dobre dijete je da se očuva što više mišične mase a poskida salo...
                        (uzimam i sebe za primjer gdje sam pod svaku cijenu želio biti izdefiniran, a što je ostalo od mase? Kita.)
                        Mogu i ja sad na dijetu, zanemariti proteine i smršati 20 kg, hocu imati trbušne? Hocu. To nije to.

                        Comment


                        • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                          Originally posted by WTF View Post
                          Dino bez uvrede, izrezati kako kao ti? Malo brkamo pojmove mršavosti i definiranosti mišične mase.
                          Jer svatko tko je mršaviji lako može doci do trbušnih mišića i smatrati se izdefkanim a od mišične mase goli kur....
                          Poanta dobre dijete je da se očuva što više mišične mase a poskida salo...
                          (uzimam i sebe za primjer gdje sam pod svaku cijenu želio biti izdefiniran, a što je ostalo od mase? Kita.)
                          Mogu i ja sad na dijetu, zanemariti proteine i smršati 20 kg, hocu imati trbušne? Hocu. To nije to.
                          Ja sam sa svojom dijetom došao do neke ne prevelike mišićne mase(ništa specijalno, ali primjetno) i gubio masti. Moja greška je koju sam sad uvidio je što sam krenuo mršati a da nisam imao neke mišićne mase pa to i nije moglo izgledati ništa posebno nakon što se skine. Greška broj 2 previše sam kardijao u početku i tada popušio mišića, u kasnijem periodu dijete NE!. I da se ne ponovi ako niste baš predebeli, ne trčite za trbušnjacima dok ne nabijete poštene mase, učite na tuđim greškama.

                          Comment


                          • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                            Originally posted by TitanGym_BP View Post
                            Ne slažeš se da je deficit zastarjela stvar, kako onda objašnjavaš da ima hrpa natjecatelja, kod nas isto velika većina, koji se pripreme za natjecanje na preko 3000kcal, bez kardia i redovito pokupe prva mjesta, a natjecateljska kilaža im je oko 80 kg, da li su oni po ovim vašim nekim proračunima s preko 3000 kcal dnevno u kalorijskom deficitu ili suficitu??
                            natural, da ne ulazim u rasprave...ima razlog zasto nisam stavio ''naturalce'' tipa ullisses jr. steve cook-a, lazar- itd. nego ove momke, nebitno.. ali naravno, 99% ''natural BBing'' je vic - nisam siguran, ali sam siguran bez ikakve sumnje i ruku bi u vatru stavio za matt ogus-a ali nisam njegovu sliku okacio - ali eto, na temu:


                            to koliko on unosi ili ne kalorija ne mora definisati deficit/suficit....ali ako neko radi masu na 3000 kcals SIGURNO nece raditi defku isto na 3000 bez kardia ili da mijenja TDEE


                            dok god je unos energije veci od TDEE(ali naravno, na TDEE mogu utjecati hormonalne vanrednosti, AAS, diuretici, i naravno kardio itd.) neces se srezati - sanse nema - da li se natjecatelj moze srezati sa 3000 kcals? moze, ako mu je TDEE visok(iz kojih god razloga)


                            i da, nije nuzno brojati kalorije, uopce(slazem se tu znaci)...ali u biti ako brojis M P i UH isto ti je kao da brojis kalorije, osim toga, nacinom dijete gdje izbacis UH skroz, po default-u 99% je vec u deficitu - jer rijetko ko ide na nesto poput 300 P i 300 M - da li bi se srezao XY clan ovog foruma sa 300 P i 300 M, ne...da li bi se srezao sa podijelom P i M kako ste vi preporucili ? da, jer je tu u deficitu


                            na kraju krajeva, da budem iskren, vidio sam strasne rezultate sa keto dietom, ali i sa drugim dijetama - ima cak citav sub-forum na bb.com samo za ketogenu dijetu, i dosta dugo sam pratio i MNOGO clanova, rezultata, uspjeha, zalbi, fail-ova i sve ostalo vidio kao kod drugih dijeta - pratio sam to vise od 2 godine, i vjeruj mi mnogo sam vidio...ali nikad da neko izgubi kile(osim praznjenja glikogena i vode) sa unosom kalorija >TDEE
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                              Kad smo već kod ovoga, pitanje je onda kako znat kolko treba unosit dnevno? I triple i momci iz titana dobro govore, nema smisla se izrezati sa suficitom, al i ovo sa inzulinom drži vodu. Onda, koji br kcal treba ciljati?

                              Mislim da kad se ovdje kaze da kalorije nisu bitne ne znaci da se unosi kolko se unosilo tokom mase. Nula bi trebala bit dovoljna.
                              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                              Comment


                              • Re: Visokoefektivne Ketogeničke/Anabolična/Masne/BodyOpus dijete

                                Koliko kalorija tocno ti nitko nece reci-ovisi o puno toga. Vodi dnevnik koliko unosis UH,M i P kroz neko vrijeme i prati napredak na tijelu (metrom, ne samo ogledalom) pa ces jako brzo lako znat tocno koliko ti treba da bi bio u suficitu a koliko u deficitu. Prateci i osluskujuci svoje tijelo ces jako brzo naucit vise nego sto ti itko ovdje moze rec.
                                MYPROTEIN

                                Comment

                                Working...
                                X