Announcement

Collapse
No announcement yet.

modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

    Originally posted by crazy View Post
    Zvuci zanimljivo
    Zasto ne otvoris novu temu za to?
    Moglo bi biti korisno za sve koji prate 531 ili druge koji imaju problema s ohp pa da sve bude na jednom mjestu. Osim ako triplez misli da cemo mu zaspamati temu, onda bih zamolio admina da prebaci u novu temu.
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

      Ok...
      Mislim da je zbog zato sto smo navikli na podosta brzi napredak kod cucnjeva, mrtvih, pa cak i bencha nego li kod ohp-a
      A zaboravljamo da su ramena puno manji misici od nogu, leda i prsa

      Comment


      • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

        meni ne smeta, naravno

        Originally posted by neuk View Post
        Zamolio bih sve forumase koji prate ovaj modificirani 531 da izraze svoje misljenje na ovih par pitanja tice se OHP.

        Kako ste zadovoljni svojim napretkom na OHP? Ako jeste/niste, cemu to pripisujete? Koje pomocne (accessories) vjezbe ste pronasli kao najucinkovitije? Jeste li ispunili svoj cilj sto se tice forme/tezine koji ste htjeli postici? Koliku ulogu u izvedbi OHP po vama imaju vjezbe za mobilnost ramena?

        Pisem jedan clanak na temu ohp-a i pokusavam naci razloge zasto je puno ljudi ohp najteze unaprijediti i naci rjesenja za isto.
        Zahvaljujem

        EDIT: slobodno se mogu prikljuciti i ostali forumasi, ako imaju slicne probleme/uspjehe, sto vise misljenja to bolje!
        ne znam sta da kazem osim da ne mogu da se zalim na OHP - kad sam ga redovno radio na 5/3/1 imao sam BW OHP na repse bez problema, i to je po meni poprilicno fina brojka, pogotovo jer to i jest samo accessory vjezba za bench po meni (bar tako gledam na nju)

        osim toga, pokret po pokret je tezak i potrebno je biti overall poprilicno jak da bi mogao OHP-at poprilicno dobro

        mobilnost ramena mi nije nikad predstavljala problem kod OHP-a...mozda da radim iza glave bi, ali to je druga prica
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

          24.10 (nije mi bas dobro sjecanje pa nisam 100% siguran za sve)

          bench paused neki deload
          80kg 6 x 6 sa 30 sekundi izmedju, wide grip

          OHP
          60 x 8
          75 x 5 x 5
          60 x 6


          + seated OHP bucice: 30ke, 3 serije po 10-12
          incline bench bucice, lateral raises, biceps triceps bla bla




          _________________________

          26.10

          squats - comp stance
          *warm-up*
          165 x 6 x 3 sets
          +5kg na sva tri seta u odnosu na prosli put

          box squats paused
          105 x 6 x 3 sets
          +5kg na sva tri seta u odnosu na prosli put

          conv deficit DL
          160 x 6 x 3 sets
          +5kg na sva tri seta u odnosu na prosli put


          + rows na spravi


          izvinjavam se ako je zeznut cropping (meni bar jest, ne znam sto)


          bonus: mobilnost kukova za squat postaje bolja, malo nezahvalan ugao za procjenu dubine ali svakako planiram jos dublje ici generalno...
          ..slabo sam jeo pred trening, imao nekog posla pa je sve ovo bilo na gladan stomak i bas se osjetilo na treningu da mi ponestaje snage - odkako sam dosao kuci vec jedno 90 minuta neprestano jedem: pizze, pite, mlijeko, cedevita, čoko-pahuljice, med, hljeb+nutella - bukvalno osjecam kako mi se glikogen puni
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

            7 WEEKS OUT

            DAY 1

            DEADLIFT
            Warmup
            175x4 x3 serije

            Paused dl
            150x3 x3 serije

            Speed pulls
            120x5
            90x5

            Oly paused squat
            Warmup
            110x5
            120x3 x3 serije

            Dumbell rows 5x10-15

            Pulldowns 4x15

            Cable pullover 3x15

            Crunches 4x20

            Komentar: zapoceo nedjelju sa temperaturom i grloboljom,glavoboljom ali danas bilo vec bolje pa sam odlucio ipak odradit trening. Radne serije na deadliftu su mi bile cak lakse nego prosli tjedan sa 165 kg (brainfuck?)

            I prvi put radio sa prethodno "namazanim" rukama s kredom i puno bolji hvat sam imao i bez onog sto me najvise zivciralo a to je klizanje sipke iz ruku... Problem rijesen!

            Inace uvijek radim cucanj nakon dl tako da mi ispadne da ga radim 2x tjedno ali to cu morat prestat trenutno jer mi previse vremena sve to oduzme tako da cim se vratim na svoj stari rezim treniraja onda opet ubacujem cucanj nakon deadlifta...
            https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
            http://instagram.com/dinc_94
            http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
            myprotein code: MP24017174

            Comment


            • Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

              27.10.


              bench paused
              110 x 6
              110 x 6
              110 x 6

              ispunio ''uslov'', idem na +5kg sl. trening


              bench paused wide grip
              90 x 10
              90 x 10
              90 x 8
              - ne ide ovo ni toliko lose...mozda se ubrzo prebacim na wide grip


              eh sad, bio je zauzet kavez pa sam krenuo raditi C&J + strict press, i popeo se na trice sa 70kg - i tu sam po obicaju napravio glupu odluku i krenuo maksati clean-ove jer su se osjecali super, i tako se popnem do 110kg, fail-am i sipka mi padne na desno koljeno koje je sad nateklo
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                Deadlift day
                Sumo DL

                125kg x4

                125kg x4

                125kg x4



                Deficit conv dl. (jedna ploca od 10kg)

                60kg x5

                80kg x4

                100kg x3



                Sqwatz

                80kg x3

                100kg x3

                120kg x1



                Komentar: Odradio dl, bolje i lakse nego prosli put, eksplozovnije nego prosli put, dakle, ide kako spada odradio malo cucnja jer ga tjedan dana nisam radio pa da ne bude prevelika pauza izmedju treninga.. I vidim da sam na treninzima dosta umoran, nakon dl-sam bio gotovo pa zaspao pod sipkom pred cucanj, nisam imao snage za prdnuti, a pred trening popio 2deci crne kave i najeo se kako spada. Moram malo eksperimentirati s dex izmedju vjezbi i serija pijuckati pomalo pa da vidim ako ce biti sta bolje s pospanoscu. Sada de nadam da ce wrapsi doci do petka za cucanj.

                Triplez, valjda nece biti nista ozbiljno, yebiga, ti pa ti maxiraj..

                Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk
                Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                Comment


                • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                  SKVAT c3, w3

                  warm up
                  90 x5
                  102.5 x3
                  114 x4 (+4 kg, -1 pon)

                  90 x5,5,6

                  PREDNJI
                  80 x4,4,4

                  PAUSED SQ
                  64 x8,8,8

                  CONV. DL
                  60x5,5
                  70x5,5
                  80x4
                  90x3
                  100x 3,3,3
                  110x3,3


                  #zadovoljan i sa glavnim i sa asesorijem, pogotovo sa dl-om. njega sam mislio odradit par serija, al sam se dobro osjećao, pa sam nastavio (prije se nisam osjećao dovoljno tight sa con.dl-om)
                  The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                  Fak me, right?

                  Comment


                  • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                    DAY 2

                    BENCH PRESS PAUSED
                    Warmup
                    105x5
                    105x5
                    105x6

                    CGBP
                    100x5
                    90x8
                    70x10
                    50x10

                    OHP
                    50x8
                    60x5
                    70x5
                    70x4 +1 push press
                    60x5 +1 push press
                    50x8

                    Cable crossover 3x15-20

                    Triceps rope pushdown 4x15

                    Komentar: opet los trening. Jos me pere prehlada i imam osjecaj da mi je glava ko bundeva al ajde, bitno da je bench isao dobro u planu je bilo radit dipseve sa opterecenjem ali nikako mi se nije dalo...

                    Danas su stigli knee wrapsi, sutra prvi put cu radit cucanj s njima pa mozda i snimim radne serije...
                    https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                    http://instagram.com/dinc_94
                    http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                    myprotein code: MP24017174

                    Comment


                    • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                      Bench press day
                      65kg x5
                      65kg x3
                      65kg x3

                      DB BP
                      20kg x8
                      22kg x5
                      22kg x5

                      Peck deck 30kg x8 40kg x6 40kg x6
                      dip machine 80kg x8 x8 x8
                      front delt raises 8kg x20 10kg x10

                      komentar: trening izuzetno loš. nisam uspio gurnuti zadnja dva ponavljanja zadnje dvije serije. ne znam je li dan takav ili što, problem koji vidim je taj da kada spustim šipku na prsa i nakon pauze krenem gurati ona se pomakne da gornja prsa i samo zapne i onda teški teški grinder dok podignem gore. počinjem benchati dva puta tjedno od danas na dalje pa da vidimo što ćemo i kako dalje. ima tko problema sa erektorima prilikom izvođenja BP-a? i dešava li se nekome da mu umrtvi (u mojem slučaju, desni) lat? meni svako toliko nakon BP-a dolazi takav osjećaj, vrlo neugodno..

                      btw. vaga pokazala 77kg što je skok od otp. 5kg u tjedan dana, nije dobro nije dobro
                      Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                      "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                      https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                      Comment


                      • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                        DAY 3

                        SQUAT
                        warmup
                        130x5 x3

                        zadnja serija cucnja


                        slika na instaću: http://instagram.com/p/uyNE3kGD2z/?modal=true

                        paused high bar
                        90x8 x3

                        stiff leg deadlift
                        50x10
                        90x10
                        110x10
                        130x8 x2
                        90x10

                        leg press u super serije sa listovima 4x12-15

                        lezeca fleksija 3x15

                        crunches 4 serije

                        komentar: opet napravio istu gresku i nisam se dobro zagrijao prije cucnja pa sam malo istegao desni misic kuka (neznam tocno kako se zove) ali sve je ispalo dobro i mogao sam napravit zeljene serije na cucnju...

                        sto se tice snimke, 1. cucanj mi se cini da je bio najvislji od ostalih,2. i 3. su dobro po meni a 4. cucanj sam htio "iz glave" cucnut i osjetit dubinu bez da se gledam u ogledalo i to rezultiralo tome da sam se malo vise nagnuo za naprijed sta kazete za dubinu? je dobra?

                        prvi dojam cucnja sa wrapsima, naprosto sam imao osjecaj da ce mi noga eksplodirati kako sam zategao ali tako treba i bit koliko ja znam... ,naviknut cu na to... kao i sa amonijakom haha
                        https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                        http://instagram.com/dinc_94
                        http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                        myprotein code: MP24017174

                        Comment


                        • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                          30.10.



                          bench paused
                          warm up
                          115 x 6
                          115 x 6
                          115 x 6 (na zadnjem sam digao guzicu, brojim ko 5 i ponavljam ovu tezinu sl. put)

                          paused wide grip bench
                          90 x 7
                          100 x 9
                          100 x 8
                          90 x 6

                          + db seated press, lateral raises, rear delts, triceps kablovi




                          bonus: isao sam testirati testosteron danas - 611 ng/dl - dobro je, mislio sam da sam low test phaggot
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                            29.10. ohp c4 w1

                            34 x5
                            40 x5
                            46,5 x7 (+4kg, -5pon)

                            46,5 x3 s pauzom

                            34 x5,5,7

                            PAUSED BENČ
                            90 x5,4,5

                            SJEDEĆI OHP BUČICAMA
                            18 x8,8,9
                            10x10

                            FACE PULLS
                            4x15+

                            ODRUČENJE
                            3 drop seta

                            LETENJE U PRETKLONU
                            3x10+

                            USKI BENČ
                            60x10,10,10

                            CABLE PUSHDOWN
                            4x12+


                            #nisam bio zadovoljan ohp-om pa sa odradio još s pauzom radnu seriju


                            --------------------------------------------------------
                            30.10. dl c4 w1

                            90 x5
                            104 x5
                            120 x6 (+5kg, -4pon)

                            100x4 con
                            100x5,5,7 (sumo)


                            ZGIBOVI + LAT
                            10+10, 8+8, 8+8, 6+8

                            VESLANJE U PRETKLONU
                            60x8
                            80x7,8,8+60x6

                            SJEDEĆE VESLANJE
                            4x10+


                            #nisam zadovoljan dl-om u zadnje vrijeme. probat ću mijenjat nešto...
                            The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                            Fak me, right?

                            Comment


                            • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                              Odlucio sam da cu uz osnovna 3 treninga koja trenutno radim, napravit jos jedan za ohp odnosno ramena a njega cu progresivno pratit po 5/3/1 treningu. Tako da mi dodatno napreduje posto dosta zaostaje za razliku od bench pressa. Pa idemo:

                              CYCLE 3,WEEK 3, OHP DAY 1+:
                              Set 1: 57.5x5
                              Set 2: 67.5x3
                              Set 3: 77.5x5 (+2.5kg, isti broj pon.)

                              Paused ohp 70x5 x3

                              Lateral rise 5x10-15

                              Facepulls 4x15

                              Ruke u super serijama:

                              Skullcrushers / hammer curls 4x10-15
                              Rope push down / dumbell curls 4x10-15
                              https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                              http://instagram.com/dinc_94
                              http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                              myprotein code: MP24017174

                              Comment


                              • Re: modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

                                31.11.

                                dosao u teretanu da vidim kakva je situacija sa nogom, i eto, nisam imao vecih problema s cucnjem iako jos uvijek imam ogromnu čvorugu na kvadu


                                SQUATS raw
                                warm-up
                                170 x 5
                                170 x 5
                                170 x 5


                                +5kg i -1 rep across sve setove, ostajem pri ovoj tezini


                                ...onda sam dobio masazu od fizioterapeutice i nakon toga nisam bio u stanju da ista vise uradim, tako da je to bio kraj treninga...kaze da imam ogromne miogeneze (jel to na eng. trigger point/myofascia?) pogotovo oko plecki - i te miogeneze je tek efektivno obradila kad je krenula u akcija s laktovima kaze da trebam kod doktora da vidim za daljnu terapiju, na zracenje i masaze
                                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                                * SHUT UP AND SQUAT *

                                Comment

                                Working...
                                X