Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Argentum View Post
    Izbjegavaj te stvari ako ikako mozes. Pripremaj sebi hranu.
    Ali nemam uvijek vremena na pripremu pogotovo kada radim tako da mi je ovo ponekad najlakše za pripremiti,jer rižu bez nekog umaka ne volim....
    Nego reci mi koliko bi trebao masti unositi prije spavanja? ja jedem 25 g maslaca od kikirikija i 250 g posnoga,a ti si mi rekao da masti skroz izbacim na masi,pa me sad zanima jel i to puno ili?

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Originally posted by dimitrov1993 View Post
      Ali nemam uvijek vremena na pripremu pogotovo kada radim tako da mi je ovo ponekad najlakše za pripremiti,jer rižu bez nekog umaka ne volim....
      Nego reci mi koliko bi trebao masti unositi prije spavanja? ja jedem 25 g maslaca od kikirikija i 250 g posnoga,a ti si mi rekao da masti skroz izbacim na masi,pa me sad zanima jel i to puno ili?
      pa radi rizu kao ja......(kad ju jedem) smeda riza.....malo luka dinstam na maslinovom ulju i stvaim onda hrpu zacina...curry,crvena paprika,dumbir,majcinadusica i sta god imam i odmah je drugciji okus........mislim ubaci malo mrkve ili graska ili sparoga unutra,paprike svjeze i tako....brzo je gotovo....uzmes salicu rize i 3 puta toliko vode i za 40 min ti je gotova....rijesen problem.....naravno smeda riza...njoj duze treba....malo masti navecer nije lose...zato ne...usporava probavu.....zato i jedes reci orasaste plodove i tako....ja ne volim taj maslac,ali ubacim malo badema i sl......
      This is your life and it’s ending one minute at a time

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        poceo sam sam pripremati vecinu obroka (i šiti odjecu, no homo)

        narezana piletina sa rizom zacinjena malo vise vegetom i nesto paprike i curry mi je upravo ispalo znaci Bože...otkrio sam novi talenat
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by TripleZ View Post
          poceo sam sam pripremati vecinu obroka (i šiti odjecu, no homo)

          narezana piletina sa rizom zacinjena malo vise vegetom i nesto paprike i curry mi je upravo ispalo znaci Bože...otkrio sam novi talenat
          probaj tako sa raznim zacinima....ja tako svasta stvaim ....a ako stvais malo luka dinstat na masli. ulju bude ti jos socnija i onkao kremastija.....prbaju prakticki ju mozes jesti samu,a da bude jako fina
          This is your life and it’s ending one minute at a time

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            joj trebao sam malo luka probati, good idea...nisam stavio ulje samo puter bajo moj
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              ayyy
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Originally posted by TripleZ View Post
                joj trebao sam malo luka probati, good idea...nisam stavio ulje samo puter bajo moj
                probaj...super finno kremasto ispadne
                This is your life and it’s ending one minute at a time

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  jel se ikad iko najeo od rize ? osim sto je jeftina totalni waste of macros, samo mi je proradila volja za slatkim i tipkam ovo dok jedem jadro coko-keks i planiram u prodavnicu po milku
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by TripleZ View Post
                    jel se ikad iko najeo od rize ? osim sto je jeftina totalni waste of macros, samo mi je proradila volja za slatkim i tipkam ovo dok jedem jadro coko-keks i planiram u prodavnicu po milku
                    A stvarno si baja, dobro sam se nasmijao
                    Originally posted by madmax22
                    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                    Originally posted by jocker77
                    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                    Originally posted by Hajduk
                    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by dimitrov1993 View Post
                      Nego reci mi koliko bi trebao masti unositi prije spavanja? ja jedem 25 g maslaca od kikirikija i 250 g posnoga,a ti si mi rekao da masti skroz izbacim na masi,pa me sad zanima jel i to puno ili?
                      Tek sada vidim tvoj post, tako da cu napisati zakasnjeli odgovor.

                      Nema pravila koliko bi trebao unositi masti prije spavanja, vec koliko ces masti unijeti u toku jednog dana, tako da ces se samo orijentisati prema tome. Recimo neka unosis dnevno 210g proteina, 210g ugljikohidrata i 50g masti. Rasporedis tih 50g masti kako god zelis. To je sve.

                      @ TripleZ

                      Bojim se da te razumijem. Prolazimo kroz isti period.
                      Last edited by Argentum; 31-03-15, 18:43.

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Originally posted by Argentum View Post
                        Prolazimo kroz isti period.

                        ne prolazimo, ja sam sa riže prešao na sladoled.
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by TripleZ View Post
                          ne prolazimo, ja sam sa riže prešao na sladoled.
                          TripleZ na ketogenoj dijeti.

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            ketoze su seceri jel tako doktore
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by TripleZ View Post
                              ketoze su seceri jel tako doktore
                              Ako ovako nastavimo rasplakat cu se pa cemo otici zajedno da zderemo.

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Pozdrav svima ,što mislite o vitaminu D ? Ja sam saznao da ga zimi ni nemožemo stvoriti u našoj klimi i to od vrhunskih stručnjaka sam gledao podatke koja klima i gledao cijeli svijet i vidio da i mi spadamo u to područje .Nakon zime u kojoj nisam imao dovoljno novca ni prilike kupiti svježu masnu ribu (jedini ok izvor vitamina D) ,uzeo sam sada u suplementu vitamin koji se proizvodi na kvalitetan način ,djelovanjem sunca ili tako nešto na nešto životinjsko msm ovčje runo ,tako sam čitao na Wikipediji .Ali uglavnom jak potentan ,najjači oblik vitamina D daje i puno je jači od ribljeg ulja koje prema svim analizama nema ni 10 posto vit D ,sve vit A prevladava i to stvara disbalans.
                                Primjetio sam ogromnu razliku ,kao da sam se preporodio .Odlučio sam do ljeta uzimati tj. do početka nekog prosjeka 20 C temperatura .I onda kad završi ljeto pričekati malo ,2-3 tjedna i onda početi opet suplementirati .Naručiti ću sa Amazona vitamin D ,velike doze ,kvalitetni D3 ,platit ću dobro ,neću žaliti novac ,da imam za par mjeseci i planiram uzimati 2000 IU dnevno ,jer sam čitao studije i to je doza koja produžuje život i štiti od raka .
                                Izvori u hrani su riba ,s tim da moraš pojesti nekih 500 srdela,ako ne i više , da dobiješ ekvivalent jednodnevnog sunčanja (10 000 IU) .U mesu nešto mizerno ima i to je to ,nema ga u mlijeku ,nego ga dodaju i to nekvalitetni kratkotrajni D2 koji se slabo apsorbira i slabo djeluje .Definitivno nastavljam suplementirati do početka toplih dana iako je i danas bio jako topal dan pa sam preskočio ,ali do ljeta imam neku normu i onda ću izvaditi krv ,da vidim razliku sa suplementacijom i bez .
                                Podaci govore da je generalna populacija (izvan tropskih dijelova svijeta) u velikom nedostatku vitamina D ,čak 80 posto ljudi .
                                Jedva sam našao u nas vitamin D veće doze ,u ljekarni mi jedva dali 4 ampule za oralno uzimanje ,a prethodno sam kupio neke mizerne doze jer kao u nas nedaju veće bla bla ,a na Amazonu ista marka Solgar pravi i 100 puta veće doze i sasvim legalno prodaje bez recepta u 4 različita pakiranja i oblika .Ali eto ,pošto smo u odnosu na svijet obično selo ,naručit ću sa Amazona i miran ,tako uvijek ispadne 10 puta jeftinije kad su vitamini u pitanju .
                                Definitivno suplement vrijedan uzimanja,jedan od riiijetkih suplemenata koji mi je dobro djelovao i kad je zdravlje u pitanju ,a kosti i zubi su mi jako bitni ,onda nastavljam doživotno uzimanje(osim ljeti) .
                                Last edited by Štef; 31-03-15, 23:48.

                                Comment

                                Working...
                                X